5 perfektně obsazených seriálových hrdinů

06.02.2023

Jakmile se vám ve světě seriálů podaří obsadit hlavní postavy, máte napůl vyhráno. Když totiž vyberete herce, které si vaši diváci zamilují, můžete se dopustit i několika chyb ve vyprávění vašeho příběhu a o fanoušky stejně nepřijdete. Žijí totiž příběhy vašich hrdinů a jen tak něco je neodradí.

Často se říká, že je každý počin jen tak dobrý jako jeho úhlavní padouch. Ačkoliv s tímto tvrzením do velké míry souhlasíme, když se vám nepovede dobře obsadit ústředního hrdinu, jen těžko u vašeho seriálu diváci zůstanou tak dlouho, aby se seznámili s padouchem. V dnešním článku vám proto představíme pětici perfektně obsazených seriálových hrdinů.

David Tennant – Pán času

Britského herce Davida Tennanta (51) zná většina filmových nadšenců jen jako jednoho ze záporáků série o Harry Potterovi. Tennant se objevil ve čtvrtém díle jako Barty Skrk Junior, který se po dobu celého školního roku vydával za Harryho učitele obrany proti černé magii Pošuka Moodyho.

Fanoušci britské televizní zábavy však původem skotského herce znají i díky jednomu seriálovému sci-fi, které se na televizních obrazovkách objevuje už od šedesátých let minulého století. Tenhle seriál se jmenuje Pán času a Tennant si v něm zahrál v pořadí již desátou reinkarnaci ústřední postavy dobrosrdečného mimozemšťana, který cestuje časem i prostorem a zažívá různá dobrodružství.

Tennanta řada fanoušků seriálu považuje za nejlepší verzi „Doktora Who“, a proto a je na konci loňského roku čekalo příjemné překvapení, když se k roli vrátil po Jodie Witthaker (40). Jeho návrat ale nebude mít dlouhého trvání, jelikož se k roli Doktora vrátí jen na tři speciální díly k šedesátému výročí seriálu.

Hugh Laurie – Dr. House

Od Doktora ze sci-fi seriálů se pro další bod dnešního seznamu přesuneme k mnohem „přízemnějšímu“ lékaři, kterého si mezi lety 2004 a 2012 zahrál další britský herec. Tentokrát však jde nejen o vynikajícího herce, ale i jazzmana a vyznavače suchého britského humoru – Hugha Laurieho (63).

Pokud jste někdy před patnácti lety alespoň někdy zapnuli televizi, už asi moc dobře víte, že je další skvěle obsazenou postavou geniální lékař Gregory House, tedy ústřední postava seriálu Dr. House. House je arogantním géniem, který má ale svou aroganci podloženou letitými zkušenostmi a jedním z nejlepších lékařských mozků současnosti.

Dr. House je skvělým seriálem, který by pravděpodobně fungoval i bez Laurieho, ale jeho suchý humor a překvapivě přesvědčivý herecký talent celý seriál posouvá na vyšší úroveň. Jen málokdo by dokázal tak dobře zahrát lékaře závislého na lécích proti bolesti a vyvolávání nepříjemných situací. Jen málokdo by také dokázal tak popudlivou postavu proměnit v jeden z největších televizních klenotů nedávné minulosti.

Mads Mikkelsen – Hannibal

U doktorů zůstaneme i do třetice a tentokrát se posuneme od praktického lékaře k lékaři, který se zaměřuje na mentální zdraví svých pacientů. Diváci následujícího seriálu ale moc dobře vědí, že se Hannibal Lecter v podání Madse Mikkelsena (57) umí i skvěle ohánět chirurgickými nástroji. Většinou to ale není ku prospěchu jeho pacientů.

V seriálu Hannibal totiž hraje psychiatra, který si libuje na chuti lidského masa. Mikkelsen skvěle ztvárňuje vyšinutého vraha, který ze zištných důvodů pomáhá agentovi FBI chytat jiné sériové zabijáky.

Hannibal je jednou z nejznámějších a nejlepších rolí Anthonyho Hopkinse (85), a tak se Mikkelsen musel hodně snažit, aby se svému zkušenějšímu hereckému kolegovi vyrovnal. Naštěstí se tohohle úkolu zhostil s vervou a podal výkon, který je s původní verzí přinejmenším srovnatelný.

Bryan Cranston – Perníkový táta

Od doktorů se už konečně posuneme k jiné profesi, nicméně u vědců stále zůstaneme. Bryan Cranston (66) jako Walter WhitePerníkovém tátovi navíc určitě nějaký ten titul má. Je to koneckonců učitel chemie na střední škole. Tedy to alespoň bývala jeho profese, než mu byla diagnostikována smrtící rakovina.

V tu chvíli se rozhodl, že se před smrtí rozhodne ještě zaopatřit svou rodinu, což z platu učitele na střední dost dobře nejde. Proto využil svou chemickou expertízu a rozhodl se „vařit perník“, což je lidové označení pro drogu s názvem metamfetamin. Diváci postupně sledují, jak tělo bývalého pedagoga kromě rakoviny prolézá i stále větší touha po penězích a moci a zanedlouho se přívětivý učitel mění v obávaného, ale respektovaného výrobce drog.

Sarah Michelle Gellar – Buffy, přemožitelka upírů

Na konec dnešního článku se konečně přesuneme od všech lékařů, vědátorů a jiných chytráků k postavě, která se živí tím, že démonickým postavám nakopává zadky. Jde totiž o nejznámější roli americké herečky Sarah Michelle Gellar (45), která si na přelomu tisíciletí zahrála nebojácný idol chlapeckých srdcíBuffy, přemožitelku upírů.

Buffy je studentkou střední školy, která je ale zároveň „Vyvolenou“. Tento titul jí dává moc rozeznávat a ničit síly zla, které se skrývají na každém rohu. Jejími úhlavními nepřáteli jsou sice upíři, ale krátký proces dokáže udělat i s démony a jinými přízračnými postavami.

Většinou se ohání jen svými pěstmi, ale když přijde na lámání chleba, má k ruce knihovníka Gilese, který jí pomáhá se silami zla bojovat mozkem a znalostmi, napraveného upíra Angela, který zná všechny slabiny pekelných bytostí a partičku kamarádů, na které se může kdykoliv spolehnout.

(tod)

Fandím
10 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
David Tennant, Sarah Michelle Gellar, Hugh Laurie, Bryan Cranston

Filmy:
Buffy, přemožitelka upírů, Dr. House, Pán času, Perníkový táta

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americký seriál, britské seriály, lékařské seriály, sci-fi, Doktor House, akční seriály, seriálové postavy, Perníkový táta, Dr. Hannibal Lecter, Doctor Who
TOPlist