5 otázek, které visí nad novým Spider-Manem

27.02.2023

Prozatím posledního příběhu o pavoučím muži jsme se dočkali v prosinci 2021. Ještě před premiérou snímku Spider-Man: Bez domova bylo jasné, že se Peter Parker v podání Toma Hollanda (26) nezhoupnul na své poslední pavučině. Spider-Man je jedním z nejslavnějších hrdinů komiksového Marvelu a posledním filmem studio vydělalo téměř dvě miliardy dolarů.

Jak ale bude Spider-Manova budoucnost vypadat, to se zatím moc neví. Třetí díl série skončil poměrně zásadním zvratem a komiksoví nadšenci si teď lámou hlavu, co od čtvrtého dílu očekávat. V nejnovějším článku se podíváme na ty nejpalčivější otázky, které se pojí s připravovaným Spider-Manem 4.

Kdy se ho dočkáme?

Asi ta nejdůležitější otázka je zároveň tou nejjednodušší. Jde o otázku „Kdy?“ Dosud jsme se nového Spider-Mana dočkali každé dva roky už od roku 2017. Tento trend ale letos skončí, jelikož v roce 2023 se čtvrtého příběhu o pavoučím muži určitě nedočkáme.

Přesto je ale dost pravděpodobné, že je premiéra blíž, než si většina z nás myslí. Seznam oficiálně oznámených „marvelovek“ je prozatím stále poloprázdný, takže by se čtvrtý Spider-Man mohl do kin dostat kdykoliv mezi roky 2024 až 2026. Ačkoliv bližší informace zatím nejsou známy, většina insiderů se shoduje na tom, že se jej dočkáme nejdříve na konci roku 2025.

Vzpomenou si Peterovi přátelé?

Jak už jsme zmínili v úvodu, třetí díl série skončil poměrně razantním zvratem. Peter se rozhodl odčinit potíže, které způsobil mnohovesmíru, a proto přesvědčil Dr. Strange v podání Benedicta Cumberbatche (46), aby všem na světě odstranil vzpomínky na Petera Parkera.

Spása vesmíru spočívala v tom, že nikdo nebude vědět, kdo se skrývá pod pavoučí maskou. To ale zároveň znamenalo, že na Petera zapomněli i všichni jeho přátelé včetně Neda a jeho přítelkyně MJ, kterou si zahrála Zendaya (26). Ačkoliv jim Peter slíbil, že své přátele vyhledá a prozradí jim pravdu o své identitě, nakonec se rozhodl, že si tohle tajemství nechá pro sebe.

Fanoušci teď přemítají nad tím, jestli Peter své rozhodnutí přehodnotí, nebo jestli se rozhodne zůstat odloučený od svých kamarádů. Podle scénáře třetího dílu zažila MJ při setkání s Peterem déjà vu, což by mohlo naznačovat, že jde v jejím případě Strangeovo kouzlo zlomit.

Dočkáme se nové lásky?

Pokud by se ale Peter rozhodl zachovat své tajemství, nejspíš by si hledal nové přátele. Verze Toma Hollanda je totiž mnohem „sociálnější“ než předchozí Spider-Manové, a proto je dost dobře možné, že to o samotě zkrátka nevydrží. Kromě hledání nových přátel (mezi kterými může být například i Harry Osborn), bude dost možná hledat i novou přítelkyni.

Komiksový Spider-Man měl celou řadu dívek, a ačkoliv je MJ tou nejznámější, na stříbrném plátně jsme se dočkali i Gwen Stacy, kterou si v předchozí trilogii zahrála Emma Stone (34). Peter ale v minulosti chodil i s méně „ctnostnými“ dívkami, mezi kterými je určitě potřeba zmínit Black Cat. Ačkoliv Felicia není přímo padouchem, je přinejmenším antihrdinkou, která si libuje v krádežích.

Kromě těchto dívek měl Peter v minulosti pletichy i s Lian Tang, Cindy Moon, Silver Sable, Kitty Pride a několika členkami Avengers. Vzhledem k předchozím dílům série je však nejpravděpodobnější, že se pokusí získat zpátky MJ.

Kdo bude nepřítelem?

Ještě zásadnější otázka se týká Peterova nepřítele ve čtvrtém díle. Spousta filmových fanoušků se nyní přiklání k tomu, že se Peterovi postaví Hopgoblin, kterým se stane jeho nejlepší kamarád Ned, který se o jeho skryté identitě dozvěděl jako první.

Edward „Ned“ Leeds je totiž jedním ze Spider-Manových úhlavních nepřátel. Ačkoliv není tak známý jako například Green Goblin, Dr. Octopus, Electro nebo Kingpin (kterým se také může ve čtvrtém díle postavit), patří Hopgoblin k superpadouchům, kterým musí Peter čelit častěji, než by si přál.

Ačkoliv se Ned zatím projevoval jen jako naprostý klaďas, je možné, že Strangeovo kouzlo pozměnilo jeho osobnost. V posledním díle navíc projevil své magické nadání, které mu může sloužit jako prostředek k jeho padoušskému řádění. Smysl by dával i Venom nebo Scorpion, který se objevil v potitulkové scéně prvního dílu série.

Jak to bude s Avengers?

Filmy od Marvelu si vybudovaly svou pověst na týmovém propojení několika superhrdinů. Původní Avengers byly opravdovým svátkem pro milovníky komiksových příběhů a když se po boku Iron Mana a Captaina Americy objevil Spider-Man, dalo se nadšení krájet. V posledním bodě dnešního seznamu se ale opět musíme vrátit ke kouzlu, kvůli kterému svět zapomněl na Petera Parkera.

Spolu s jeho kamarády na Petera zapomněli i jeho superhrdinští kolegové. Zatím to vypadá, že ostatní Avengers se Spider-Manem spolupracují, ale netuší, kdo se pod maskou skrývá. Mezi Avengers jej navíc dovedl Tony Stark v podání Roberta Downeyho Jr. (57), který však zemřel na konci Avengers: Endgame. Málokdo by tak v současném filmovém světě Marvelu dokázal Peterovu identitu odhalit, pokud by on sám nechtěl.

(tod)

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Benedict Cumberbatch, Robert Downey Jr., Emma Stone, Zendaya Coleman

Filmy:
Spider-Man, Avengers

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
filmy marvel, Peter Parker, Avengers, Spider-Man, marvelovky, Spider-Man Daleko od domova, Tom Holland postavy, Spider-Man bez domova
TOPlist