5 oblíbených rolí, jejichž herce nemohl pro pokračování nikdo nahradit

10.09.2018

Nedávno jsme vám přinesli článek o slavných rolích, které musely být z různých důvodů pro pokračování filmů přeobsazeny jinými herci. Důvodů pro takové změny je spousta. Může jimi být smrt onoho herce, nechuť k navrácení k postavě či pracovní vytížení, ale občas se stává, že musejí být tyto role zkrátka poskytnuty jiným hercům.

Občas to ale takhle udělat nejde. Výměna herce by byla příliš „okatá“, a tak se musí vymýšlet důvody, proč ona oblíbená postava v dalších dílech série chybí. Čas od času proto musí být oblíbené (a často i hlavní) role z pokračování úplně odstraněny, aby byla zachována uvěřitelnost oněch filmů.

Showbiz vám proto nyní přináší seznam pěti rolí, které zkrátka nikým nahradit nešly.

5. Henry Jones Sr. – Indiana Jones

Jelikož je dnešní článek bohužel plný smrti, rozhodli jsme se, že začneme něčím lehčím. První nenahraditelnou roli, kterou jsme pro vás dnes vybrali, totiž ztvárnila herecká legenda, která se navzdory svému pokročilému věku stále těší poměrně dobrému zdraví.

V roce 1989 šel totiž do kin oblíbený dobrodružný snímek Indiana Jones a Poslední křížová výprava, kde si po boku Harrisona Forda (76), zahrál i představitel prvního Jamese Bonda – Sean Connery (87). Ten ve filmu hrál otce hlavního hrdiny, který mu pomáhá při hledání Svatého grálu. Cestu jim ale zkříží nacisté, kteří tento tajuplný artefakt chtějí získat do svých rukou.

Poslední křížová výprava měla být závěrem trilogie o nejslavnějším archeologovi. To se však změnilo, když se Steven Spielberg (71) a George Lucas (74) společně rozhodli, že sérii v roce 2008 obnoví. Tento plán jim odsouhlasily i hvězdy z předešlých dílů, jen jeden herec jim roli odmítl. Byl jím právě Sean Connery, který s herectvím definitivně skončil v roce 2003 Ligou výjimečných.

Connery se se svou nechutí vrátit se před kameru oběma mužům svěřil hned z kraje produkce filmu, a tak se oba rozhodli, že pro film vytvoří jinou roli, která by Indyho otce zastoupila. Jen díky tomu dostal svou roli John Hurt, který ve filmu hraje Harolda „Oxe“ Oxleyho. Filmaři se tak úspěšně vyhnuli nahrazení jedné z největších filmových hvězd, které by mezi diváky určitě jen tak neprošlo.

4. Pavel Chekov – Star Trek

Jak už jsme nastínili v úvodu, jistí herci odejdou z tohoto světa dříve, a ve vícedílných filmových sériích je pak potřeba nějak naložit i s jejich rolemi. To samé se týká i postavy navigátora vesmírné lodi Enterprise Pavla Chekova z rebootovaného Star Treku, kterou si zahrál tehdy pouze dvacetiletý Anton Yelchin.

Ten však bohužel v roce 2016 předčasně zahynul těsně po dokončení prací na třetím pokračování obnoveného sci-fi s podtitulem Do neznáma. Herec zemřel ve svých sedmadvaceti letech na následky podivné autonehody, která ho na místě usmrtila. Jeho vlastní auto ho totiž přirazilo ke zdi na prudké příjezdové cestě jeho domu.

J. J. Abrams (52), tvůrce rebootu z roku 2009, hned z kraje produkce čtvrtého dílu nového Star Treku prohlásil, že z respektu k Yelchinovi, nebude jeho role v dalších dílech nikým přeobsazena. Na palubě hvězdné lodi se proto s největší pravděpodobností proto objeví nová tvář, která bude mít na starosti navigování lodi skrze nebezpečný vesmír.

3. Joker – Batman

Přestože měla role Heatha Ledgera ve filmu Temný rytíř svůj uzavřený příběh, není žádným tajemstvím, že s ní měl režisér Christopher Nolan (48) v budoucnu ještě další plány. Ostatně postava Jokera je pro komiksového Batmana jednou z těch nejdůležitějších osob jeho příběhů.

Jakékoliv další projekty, ve kterých Nolan s Ledgerem počítal, však musely být kvůli jeho předčasné smrti pozměněny. 22. ledna roku 2008 bylo totiž Ledgerovo bezvládné tělo objeveno v jeho New Yorském bytě jeho domovnicí a masérkou. Tento úspěšný herec se totiž předávkoval léky na předpis a přivolaným záchranářům už se ho nepodařilo oživit.

Podle dostupných svědectví se Ledger sám těšil na další účast ve filmech o strážci komiksového města Gotham, jelikož se v roli doslova vyžíval. Bohužel se ale nedožil ani premiéry druhého dílu a za jeho brilantní výkon v roli vyšinutého padoucha mu byla posmrtně udělena různá prestižní ocenění, včetně Oscara za nejlepší vedlejší roli.

2. Steve Hiller – Den nezávislosti

Další políčko na našem dnešním seznamu však naštěstí tak depresivní není. Jde totiž o roli Willa Smithe (49) v pokračování úspěšného sci-fi blockbusteru Den nezávislosti: Nový útok. Will je totiž jedním z těch herců, kteří jsou zkrátka a dobře nenahraditelní.

To pochopil i režisér Roland Emmerich (62), který měl oba filmy na starosti. Když mu Smith řekl, že se do role pilota Stevea Hillera vrátit nechce, rozhodl se, že ho z pokračování prostě vynechá a ve filmu tak využije postavu jeho filmového syna.

Jeho postava je tak „odepsána“ a divák se dozvídá, že Steve během dvaceti let, které oba filmy dělí, zemřel ve službě. Smithova přítomnost však filmu velmi chybí a i proto pokračování tohoto trháku z roku 1996 propadlo jak u diváků, tak u kritiky. Snímek nezachraňuje ani Jeff Goldblum (65), který se vrátil do role vědce Davida Levinsona.

1. Brian O‘Conner – Rychle a zběsile

Posledního, kdo se na našem seznamu dnes objeví, jste tu pravděpodobně čekali. Jeho smrt totiž byla propíraná všemožnými médii ještě dlouho po tom, co tragicky zahynul ve svém Porsche. Řeč je samozřejmě o Paulu Walkerovi a jeho postavě Briana O’Connera z akční závodní série Rychle a zběsile.

Walker se stal obětí autonehody, ale za volantem jeho vozu neseděl on sám, ale jeho přítel Roger Rodas. Celá záležitost je o to podivnější, protože Rodas sám byl zkušeným automobilovým závodníkem. Přesto však ve vysoké rychlosti naboural do sloupu a silný náraz oba muže i s autem ještě odmrštil do stromu. Walker ani Rodas nehodu nepřežili.

Paul byl navíc hlavní hvězdou skvěle „našlápnutého“ Rychle a zběsile, a tak filmaři museli vymyslet, jak jeho postavu z příběhů důstojně odstranit. Celá tragédie se navíc přihodila v průběhu produkce sedmého dílu, a Walker měl spoustu svých scén tak natočených. Ve zbytku ho zastupovali jeho bratři Cody a Caleb. Jejich rysy pak byly počítačově upraveny tak, aby se co nejvíce podobali těm Paulovým.

Celý film, některé písně i několik konkrétních scén (včetně konečného sestřihu) jsou pak věnovány památce na zesnulého kolegy, kterému je tak dopřáno velice dojemné rozloučení.

(tod)

Fandím
9 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Heath Ledger, Paul Walker, Will Smith, Sean Connery

Filmy:
Den nezávislosti, Indiana Jones a Poslední křížová výprava, Temný rytíř, Rychle a zběsile 5

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
série Rychle a Zběsile, slavné role, Joker, slavné filmové role, Paul Walker role, Den nezávislosti role, Den nezávislosti herci, Heath Ledger Joker, nejlepší role, Sean Connery role, Sean Connery Indiana Jones, Joker v Temný rytíř, dobrodružnéí filmy, filmy Stevena Spielberga, Pavel Chekov, Pavel Chekov Star Trek
TOPlist