5 oblíbených postav ze Star Wars, které se neobjevily v hlavní sérii

01.10.2021

Svět Hvězdných válek je mnohem spletitější a rozsáhlejší, než si většina fanoušků Star Wars vůbec uvědomuje. Mimo tři hlavní trilogie totiž existuje nespočet knih, komiksů, seriálů a videoher, které představují vlastní příběhy zasazené do světa světelných mečů a vesmírných lodí.

Od roku 2012, kdy Disney koupilo licenci k příběhům Star Wars byla většina těchto příběhů postavena mimo kánon hlavní série, ale před tím šlo o plnohodnotnou součást světa Star Wars. V poslední době se filmaři navíc nechávají staršími příběhy inspirovat, a tak se tu a tam objeví nějaká postava, kterou skuteční fanoušci Star Wars moc dobře znají.

V dnešním článku se proto zaměříme právě na tyhle méně známé hrdiny ze světa Star Wars, kteří zatím stále čekají na svou příležitost, kdy se objeví na v příbězích celovečerních filmů.

5. Satine

I ti nejméně nadšení fanoušci Star Wars alespoň okrajově tuší, že za pádem Anakina Skywalkera v podání Haydena Christensena (40) stála jeho utajovaná láska k Padmé. Jediové totiž romantickou lásku odsuzovali a rytíři Jedi tak museli žít v nuceném celibátu. Tuhle skutečnost Anakinovi často připomínal i Obi-Wan, kterého si zahrál Ewan McGregor (50), ačkoliv fanoušci seriálu Klonové války moc dobře vědí, že si sám z tohoto pravidla nikdy moc nedělal.

V minulosti se totiž zamiloval do vévodkyně Satine, která byla svého času vládkyní bojovných Mandalorianů. Satine měla otevřenou mysl a snažila se svůj národ změnit k lepšímu, což učarovalo i Obi-Wanovi. Postupně se vzájemně sbližovali, ale ani jejich vztahu nebylo souzeno. Mnozí by mohli říct, že dopadl ještě hůř než ten mezi Anakinem a Padmé.

Vévodkyni totiž před zraky Obi-Wana zavraždil Darth Maul, který se svému sokovi mstil za události z filmové Epizody I s podtitulem Skrytá hrozba, kdy jej Obi-Wan přesekl vejpůl. Satine tak zemřela v Jediově náručí a svým posledním dechem mu vyznala lásku.

4. Mara Jade

Ani Obi-Wanův poslední učedník neměl z pravidla zakázané lásky žádné vrásky. Stejně jako jeho otec se i Luke Skywalker, kterého si ve filmech zahrál Mark Hamill (69), zamiloval, ačkoliv u něj k tomu došlo na stránkách románových příběhů. Mara Jade se poprvé objevila v knižní sérii zvané Star Wars Legends jako přívrženec císaře Palpatina.

Její příběh dokazuje, že zákaz lásky pro Jedie byl naprostým nesmyslem, jelikož to byla právě láska, co ji přetáhlo od Temné strany na stranu světlou. Ačkoliv dlouho odolávala, nakonec se do Luka zamilovala, a dokonce s ním měla i syna Bena.

Později se stala jednou z nejdůležitějších osobností odboje, ale ani Mara Jade se nedožila šťastného stáří. O život ji připravil její vlastní synovec Jacen Solo, který propadl Temné straně a stal se z něj nefalšovaný Sith.

3. Kyle Katarn

Další postavou je Kyle Katarn, který se stejně jako Mara Jade objevil na stránkách Star Wars Legends, ale ještě dříve získal velkou popularitu i u hráčů. Kyle byl totiž hlavním hrdinou série videoher s názvem Dark Forces a později i prvního dílu dvojdílné série Jedi Knight. Jde o komplexní postavu, která se několikrát potýkala se silami zla, a to dokonce i v sobě samotném.

Kyle Katarn je však jedním z mála, kteří dokázali lákání sil zla odolat a stát se ještě mocnějším Jediem než dříve. Fanouškům Star Wars se Kyle poprvé představil voják Impéria, ze kterého se později změnil v žoldáka a tajného agenta ve službách rebelského odboje. Ve své činnosti byl tak úspěšný, že se dokonce stal jednou z nejhledanějších osob celé galaxie.

Později se z něj stal i rytíř Jedi a jedna z ústředních postav Jediské akademie. Jeho jediným nadřízeným byl sám Luke Skywalker. Kyle jednou z nejcharismatičtějších postav Hvězdných válek, které stále čekají na svou příležitost na stříbrném plátně.

2. Darth Revan

Kyle Katarn měl s Temnou stranou své nepříjemné zkušenosti, ale jeho zážitky nesahají ani po kotníky těm, kterými si prošel Darth Revan. Všechny postavy, které jsme zatím zmínili, žily vesměs ve stejném období jako postavy z hlavních trilogií, ale příběhy Revana se odehrávají dávno před tím, než se v galaxii vůbec objevili nějací Skywalkerové.

Darth Revan začal svůj život jako mladý adept Jedijského řádu a netrvalo to dlouho, než se stal jedním z jejho rytířů. Nebyl však spokojený s tím, jak Republika řeší některé politické události, a tak zanedlouho propadl Temné straně. Díky svým vůdcovským schopnostem se vyšplhal na nejvyšší příčky Impéria, ale kvůli zradě svého učedníka byl zajat a přišel o své vzpomínky.

Znovu se tak přesunul na Světlou stranu síly, ale rozhodnutí, jestli u ní nakonec zůstal, nebo se vrátil na scestí padlo do rukou hráčů videohry s názvem Star Wars: Knights of the Old Republic. Revan se později objevil i v několika románech a komiksech, ale s jeho loajalitou to bylo pokaždé trochu jinak.

1. Ahsoka Tano

Dnešní článek uzavřeme podobně jako jsme ho začali, u animovaného seriálu s názvem Klonové války. Ten se odehrává mezi druhou a třetí epizodou prequelové série a ukazuje příběhy z válek vojsk republiky proti silám Separatistů vedených tajemným Darth Sidiousem. Hlavními hrdiny jsou především Obi-Wan Kenobi a Anakin Skywalker, ale seriál představil ještě jednu mladou hrdinku, která se okamžitě stala miláčkem fanoušků.

Ahsoka Tano je mladým padawanem, kterého do své péče dostane Anakin Skywalker. Ten sice ještě nemá titul mistra, ale zoufalá doba vyžaduje zoufalé činy. Ahsoka je čipernou dívkou, která se nezalekne ničeho. Navíc má skvělý smysl pro humor a obrovské srdce. Její obliba u fanoušků Star Wars neušla ani tvůrcům seriálu Mandalorian, kteří se jí rozhodli využít v druhé řadě své fantastické show.

(tod)

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Hayden Christensen, Ewan McGregor, Mark Hamill

Filmy:
Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba, Star Wars: Klonové války

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
sci-fi, Hvězdné války, Star Wars, rytíři jedi, akční sci-fi, Ewan McGregor role, Ahsoka Tano, Satine, Mara Jade, Kyle Katarn, Darth Revan, Mandaloriani, Star Wars: Knights of the Old Republic, Ewan McGregor filmy
TOPlist