5 obav, které máme ohledně filmového Mandaloriana

11.05.2023

Oblíbený Mandalorian se brzy dočká svého filmového zpracování, a tahle novinka mezi fanoušky Star Wars vyvolala obrovské nadšení. Pojí se s ní ale i řada obav a otázek, se kterými se teď musí studio Disney popasovat.

Jakým směrem se teď bude příběh Dina Djarina ubírat? Zůstane věrný svým kořenům, nebo bude stejně jako hlavní trilogie „disneyfikován“? V dnešním článku jsme proto vybrali pětici hlavních obav, které nyní fanoušky seriálu trápí.

Znamená nový Star Wars film konec seriálu?

První obava, která fanoušky logicky trápí, je, zda oznámení filmu Mandalorian znamená brzký konec oblíbeného seriálu. Mnoho fanoušků se obává, že vývoj filmu může být předzvěstí ukončení seriálu, protože se tvůrci soustředí výhradně na nový projekt. Třetí série skončila poměrně idylicky a je otázkou, jak bude Dave Filoni (48) schopný na své příběhy navázat.

Řada fanoušků se totiž obávala, že Din Djarin v podání Pedra Pascala (48) zemře už na konci třetí série, ale když její příběhy přežil a usídlil se se svým svěřencem, je možné že se jeho smrt chystá pro nový film. To by s největší pravděpodobností znamenalo i konec seriálu, a fanoušci tak netrpělivě vyhlíží oznámení čtvrté řady Mandaloriana.

Budou filmu rozumět i lidé, kteří neviděli seriál?

Mandalorian představil (nebo znovupředstavil) řadu komplexních a sympatických postav, které si získaly srdce diváků. Pro fanoušky Star Wars, kteří se seriálové tvorbě zatím vyhýbají, tak budou jména jako Ahsoka Tano, Grogu nebo Greef Karga v podání Carla Weatherse (75) naprosto neznámá.

Je otázkou, kolik z těchto postav nový film využije, a jestli budou tvůrci cítit potřebu, každou z relativně neznámých postav divákům představovat. Riskují totiž, že je zkrátka nebudou znát a nebude jim tak na jejich osudech tolik záležet. Zároveň by ale tvůrci neměli vysvětlovat každý detail, protože by tím odradili fanoušky, kteří je už znají a nový film by tak trval neúnosně dlouho.

Mohou seriálové příběhy fungovat na stříbrném plátně?

Délka jednotlivých epizod seriálu Mandalorian se většinou pohybuje mezi dvaceti a padesáti minutami. Jde o lehce stravitelné epizodické příběhy, které poměrně volně propojuje hlavní dějová linka. Jak se ale tyhle kratší příběhy podaří prodloužit na dvouhodinový filmový zážitek? A je Mando vůbec schopný tak dlouho diváky bavit?

Tady nám může být jistou útěchou fakt, že Dave Filoni rozhodně nebude svůj film stavět jen na příbězích málomluvného lovce odměn, ale s největší pravděpodobností do něj zapojí spoustu dalších postav, které si fanoušci za ty roky zamilovali. Navíc nejspíš nepůjde o malé příběhy, které budou spojeny tenkou nití hlavního děje, ale o plnohodnotný příběh, který ovlivní životy v celé galaxii.

Nebude to až příliš zamotané?

Právě protože Filoni nejspíš využije veškeré postavy, které má k dispozici, bojí se fanoušci ještě jedné věci. Ačkoliv tenhle režisér dosud ukazuje, že je schopný i z těch nejobskurnějších postaviček Star Wars univerza vytvořit hrdiny se spletitými příběhy, fanoušci se bojí, že si zkrátka „ukousne moc“.

Nesmí se snažit propojit osudy všech svých oblíbených postav stejnou měrou, protože pak by byl jeho film až příliš složitý a zamotaný. Ani ti nejoddanější fanoušci by nestačili sledovat, co všechno se na filmovém plátně děje a opravdu není nutné, aby se každá větší postava potkala s ostatními. Některé příběhy zkrátka fungují lépe samostatně.

Právě úzké propojení příběhu Dina Djarina s Bo Katan Kryze v podání Katee Sackhoff (43) řadu diváků třetí série Mandaloriana otrávilo. Někteří se zkrátka těšili jen na jednoduché příběhy lovce odměn a jeho adoptivního syna a boj o planetu Mandalore jim byl úplně ukradený.

Budou Star Wars seriály pořád tak oblíbené?

Dave Filoni se už mnohokrát ukázal jako fantastický seriálový režisér. Jeho příběhy mají hlavu a patu, dokáže vytvářet emotivní scény a do kánonu Star Wars přidávat postavy, které si fanoušci okamžitě zamilují. Fanoušci se ale bojí, že se od nynějška bude soustředit spíš na svou filmovou kariéru a seriály nechá na někom jiném, nebo se jim zkrátka nebude věnovat tak pozorně, jako doposud.

Lidé se zkrátka bojí, že je zlatá éra seriálů z předaleké galaxie za námi a že jsme právě přišli o toho nejschopnějšího a nejoddanějšího tvůrce, kterému záleželo na každé scéně a každé postavě stejně. Zároveň je možné, že bude Disney seriálovou tvorbu opouštět úplně a zase se bude soustředit hlavně na filmy. Zatím to tak ale naštěstí nevypadá a každou chvíli se dočkáváme oznámení nového seriálového projektu ze světa Star Wars.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Carl Weathers, Katee Sackhoff, Dave Filoni

Filmy:
Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Hvězdné války, Star Wars, Star Wars série, Mandalorian, Mandalorian seriál, seriál star wars, baby yoda
TOPlist