5 nových projektů ze světa Star Wars

14.04.2023

Už nějaký ten pátek se každoročně koná událost s názvem Star Wars Celebration, což je skutečný svátek všech fanoušků téhle série. Právě tady se totiž diváci dozvídají, co má studio Disney právě „v kuchyni“. Star Wars Celebration je zkrátka zdrojem všech informací o připravovaných filmech a seriálech z předaleké galaxie.

Ani ročník 2023 nebyl výjimkou a dozvěděli jsme se hned několik zásadních zpráv. Zajímá vás, jaké projekty ze světa Star Wars tvůrci v Disney právě chystají? Pak se rozhodně pusťte do dnešního článku.

Dawn of The Jedi

Jednou z nejdůležitějších novinek letošního Star Wars Celebration bylo představení nového filmu s názvem Dawn of The Jedi (Úsvit Jediů, pozn. red.). Jak už název napovídá, děj filmu se bude odehrávat ještě před dávnějšími časy než všechny dosavadní filmy.

Snímek bude ukazovat vznik Jedijského řádu a režírovat ho bude James Mangold (59). Ten připravovaný film popisuje jako skoro „biblický“ příběh, který ukáže, jak se mimozemské rasy poprvé naučily ovládat Sílu. Film se bude pravděpodobně odehrávat v časovém rozmezí několika desítek let, a uvidíme tak i to, jak se Jediové stali ochránci spravedlnosti v celé galaxii.

Mangold se do přípravy Dawn of The Jedi pustí hned poté, co dokončí práce na nejnovějším Indiana Jonesovi, který by se měl v kinech objevit už v červnu letošního roku.

Ahsoka

O tom, že vznikne samostatný seriál o Jedijce Ahsoce Tano se už nějaký pátek ví. Koneckonců se v podání Rosario Dawson (43) objevila v Mandalorianovi i seriálu Boba Fett: Zákon podsvětí. Teď se tahle oblíbená postava z animovaných Klonových válek dočká svého vlastního seriálu a fanoušci by nemohli být nadšenější.

Na Star Wars Celebration 2023 se totiž odhalil nový trailer a další propagační materiály, které ukazují, že bude nový seriál nejen skvěle vypadat, ale zároveň představí i další oblíbené postavy a dějové linky, které představily ostatní seriály či komiksové sešity.

Ahsoce se mimo jiné objeví Generálka Hera Syndulla, Sabine Wren nebo obávaný admirál Thrawn, který se s největší pravděpodobností stane úhlavním záporákem celé řady současných hrdinů.

The Acolyte

Další seriál ponese název The Acolyte a podle jeho tvůrkyně Leslye Headland (42) půjde o mysteriózní thriller v jehož centru bude mladá padawanka. Ta bude společně se svým mistrem řešit sérii tajemných zločinů na jejichž pozadí bude docházet k vzestupu temné strany Síly.

Děj bude zasazen daleko před období filmové trilogie, ale ne až tak daleko jako připravovaný Dawn of The Jedi. Obsazení nového seriálu bude tvořit například Jeong-jae Lee (50), kterého můžete znát ze Hry na oliheň nebo Carrie-Anne Moss (55), která proslula rolí TrinityMatrixu.

Skeleton Crew

Čtveřice mladých hrdinů připravovaného seriálu s názvem Star Wars: Skeleton crew se bude snažit o jediné – dostat se na svou domovskou planetu poté, co se ztratí v neznámém vesmíru. Nebudou na to ale sami. Podle představení seriálu na letošní Star Wars Celebration jim bude dělat společnost alespoň jeden dospělý, kterého si zahraje Jude Law (50).

Ten si v seriálu zahraje dalšího z Jediů, kterým se podařilo uniknout smrtícímu Rozkazu 66, kterým Darth Sidious v podání Iana McDiarmida (78) vyhladil naprostou většinu tohoto rytířského řádu. Stejně jako u většiny ostatních současných seriálů ze světa Star Wars se režie ujme hned několik zkušených filmařů, mezi kterými bude například Jon Watts (41), Bryce Dallas Howard (42) nebo David Lowery (42).

Nová série

Na konec dnešního článku jsme si nechali snad nejpřekvapivější odhalení z letošního Star Wars Celebration. O všech ostatních seriálech už se dříve trochu šuškalo, ale o přípravě nové filmové série dosud všichni zarytě mlčeli. Prezidentka Lucasfilm Kathleen Kennedy (69) ale divákům za bouřlivého potlesku prozradila, že se na nových filmech už skutečně pracuje.

První z nich dostane na starost Dave Filoni (48), který se alespoň částečně podílí na všech současných Star Wars projektech. Proto asi nebude velkým překvapením, že jeho snímek tyhle světy ještě více propojí a diváci se tak dočkají většiny oblíbených postav jako je Ahsoka, Din Djarin nebo Boba Fett. Jak se mu tenhle snímek podaří propojit s dalším filmem, ve kterém se Daisy Ridley (30) vrátí do role Rey, už zůstává ve hvězdách.

(tod)

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Rosario Dawson, Jude Law, Carrie-Anne Moss, Dave Filoni

Filmy:
Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho, Star Wars: Klonové války

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
připravované filmy, Disney, star wars film, Star Wars postavy, akční sci-fi, Star Wars: Klonové války, Star Wars série, Mandalorian, seriál star wars
TOPlist