5 nezapomenutelných znělek z „devadesátkových“ seriálů

12.04.2018

Každý z nás asi někdy zažil ten moment, kdy vám v uších neustále zní nějaká melodie či píseň, a vy ji zkrátka a dobře nemůžete dostat z hlavy. Nejinak tomu je i u znělek oblíbených seriálů. Největšími „hříšníky“ jsou v téhle věci seriály z devadesátých let minulého století. Pokud se tedy chcete zase půl dne mučit písničkou, kterou nebudete moci zapomenout, směle se pusťte do našeho článku.

Dnes vám totiž představíme 5 legendárních znělek „devadesátkových“ seriálů, které budete jen těžko dostávat z hlavy. Proto se vám raději předem omlouváme.

5. Fresh Prince

Začneme seriálem s Willem Smithem (49) v hlavní roli. Samozřejmě mluvíme o seriálu Fresh Prince a jeho rappové znělce. Možná vás to překvapí, ale Will Smith se vždy neživil jako herec. Původně byl totiž rapperem, který si nechával říkat právě Fresh Prince. Mimo jiné nazpíval znělku i ke komiksovému filmu Muži v černém.

Právě na základě Smithovy rapperské kariéry vznikl i seriál Fresh Prince, ke kterému sám Smith nazpíval úvodní znělku. Přestože nemusíte znát všechna slova této písně, její melodie vám bude určitě povědomá. Will v ní ve zkratce vypráví události, které se jeho postavě udály ještě před začátkem samotného seriálu a které k ději Fresh Prince přímo vedly.

Kvůli tomu, že se Will popral s několika pochybnými existencemi, se totiž musel přestěhovat z Filadelfie ke své tetě a strýcovi do Bel Air v Kalifornii. Tam ho totiž jeho matka poslala, aby ho uchránila před případnými problémy, které by ho doma určitě čekaly. Znělka pak končí tím, že Will vystoupí z taxíku přímo u domu svých příbuzných.

4. Pobřežní hlídka

Vypracovaná těla. Prosluněné pláže. Zpomalené záběry. Pokud si při těchto pojmech nevybavíte seriál Pobřežní hlídka, pak jste museli být posledních třicet let někde zavření. V opačném případě se vsadíme, že vám tenhle televizní fenomén okamžitě vyvstane na mysli.

Stejně jako jeho znělka, která je ale svým charakterem spíše „osmdesátková“ než hudba devadesátých let. Rocková píseň zpěváka s hřmotným hlasem Jimiho Jamisona se zkrátka nedá zapomenout. Nedá se nejen zapomenout, ale ani odloučit od záběrů Davida Hasselhoffa (65) a Pamely Anderson (50) běhajících po rozpálené kalifornské pláži v červených plavkách.

Zpěvák Jimi Jamison byl také hlavním zpěvákem americké kapely Survivor, která stojí za další legendární znělkou, která ale tentokrát patří filmu. Konkrétně jde o Eye of the Tiger Stallonova (71) Rockyho.

3. Krok za krokem

Dalším seriálem je rodinná komedie, která běžela na českých televizních obrazovkách téměř pořad dokola. Kdykoliv jste zapnuli televizi, mohli jste si být jistí, že tam právě běží/běžel/běžet bude Krok za krokem. Hlavní roli v něm hraje Patrick Duffy (69), který hrál například i Bobbyho Ewinga v dalším nezapomenutelném seriálu s názvem Dallas. Ten se točil okolo rozhádané rodiny ropných baronů.

Kroku za krokem hraje Franka, charizmatického muže ve středních letech, který žije se svou přítelkyní Carol. Každý z nich má z minulého manželství několik dětí a seriál tak humorně popisuje jejich společné soužití. O oddychovém humoru seriálu svědčí i charakter znělky, která se seriálem dokonce nese stejný název.

Pro tuto znělku je samozřejmě nezapomenutelný i obraz, který postupně představuje všechny členy této velké rodiny při jejich návštěvě zábavního parku. Různé interakce mezi jednotlivými dětmi a Frankem a Carol hodně vypovídají o tom, jaké mají mezi sebou vztahy. Horská dráha, která pak na konci znělky rozráží vodu a oba rodiče zmáčí, je pak nezapomenutelnou „tečkou“ za úvodem seriálu.

2. Simpsonovi

Je potřeba vůbec něco dodávat k této milované žluté rodince? Homer, Marge, Bart, Lisa a Maggie jsou zkrátka nestárnoucí fenomény, které si  okolo prstu obmotali snad celý svět. Jen málokdo o Simpsonových neslyšel. Není proto velkým překvapením, že tento seriál stále běží a v současnosti má premiéru jeho devětadvacátá řada.

Znělka Simpsonových není o nic méně legendární, než samotný seriál. Už při prvních tónech víte, co v televizi dávají, a to se ani nemusíte podívat na obrazovku. Když se ale náhodou podíváte, uvidíte huňaté mraky, které se rozestupují, aby vám ukázaly modrou oblohu a společně s ní celé městečko Springfield.

Vidíte Homera v elektrárně, Barta na „skejtu“, Lisu ve školním orchestru, Marge a Maggie na cestě domů a společně s nimi nespočet dalších osobností ze světa této americké rodinky. Opravdu si nedovedeme představit ikoničtější znělku. Ledaže…

1. Přátelé

Ne, vážně. Kdo z vás si myslel, že se zde nejznámější píseň skupiny The Rembrandts neobjeví. Pokud vám název téhle kapely nic neříká, nedivíme se. Ve skutečnosti totiž měli jediný velký hit, a tím byla právě píseň I’ll be there for you. Ano, uhodli jste správně, řeč je samozřejmě o nejoblíbenějším seriálu devadesátých let a dost možná i let dalších – seriálu Přátelé.

Ten vypráví o skupině mladých spolubydlících, kteří společně žijí na Manhattanu v New Yorku. Přátelé jsou sitcomem, který diváky baví i téměř pětadvacet let od vysílání první epizody. Jména jako Joey, Rachel, Chandler, Ross, Monika a Phoebe jsou dnes už nezaměnitelně svázána s tímto neskutečně úspěšným seriálem.

Stejně je to i s jeho znělkou. Poprocková hudba doprovází šestici přátel při dovádění na gauči a u fontány někde v okolí jejich newyorského bytu. Všichni tancují, koupou se ve vodě a obecně je vidět, že si natáčení úvodní scény prostě a jednoduše užívají. Hudba na pozadí je navíc tak chytlavá, že si ji budete zpívat ještě dlouho po zhlédnutí seriálu.

Schválně si udělejte takový test. Jestli dokážete v oněch místech znělky nezatleskat (moc dobře víte, o kterých mluvíme), pak jste uspěli. My zatím proti znělce dost žalostně prohráváme.

*tlesk* *tlesk* *tlesk* *tlesk*

(tod)

Fandím
34 fanoušků
Nesnáším
4 antifanoušci
Celebrity:
Courteney Cox, Will Smith, Suzanne Somers, Lisa Kudrow, Jennifer Aniston, David Hasselhoff, Pamela Anderson

Filmy:
Pobřežní hlídka, Krok za krokem, Fresh Prince, Simpsonovi

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké herečky, americké seriály, američtí herci, televizní seriály, seriál přátelé, kultovní seriály, slavné seriály, devadesátá léta, seriály 90tá léta, seriálové znělky, slavní znělky, seriálová tvorba, soundtrack Baywatch, znělka Baywatch, znělka Přátelé, znělka Fresh Prince, Simpsonovi znělka
TOPlist