5 neuvěřitelných věcí, které hvězdy udělaly pro své filmy

17.12.2021

Je známo, že je spousta herců pro své nejslavnější role ochotna udělat takřka cokoliv. Někteří z nich těmito postavami žijí i dlouho poté, co kamery přestanou natáčet, jiní jsou zase ochotní jít až za hranici svých možností pro podání toho nejlepšího výkonu. Pracovní nasazení a odhodlanost některých hollywoodských hvězd bychom jim mohli závidět.

Právě na ty nejpoctivější herce se zaměříme v dnešním článku, kde vám představíme pětici naprosto šílených věcí, které herci pro své role udělali. Hollywood je plný výstředností, ale podle následujícího seznamu je to, co vídáme na filmových plátnech, pouze zlomkem tohoto podivínství.

Osmkrát temno – Dwayne Johnson

Americký silák Dwayne „The Rock“ Johnson (49) se z jedno z nejoblíbenějších wrestlerů své generace vypracoval na nejlépe placeného herce současnosti. Není divu. Každou chvíli pracuje na několika projektech zároveň a v celém Hollywoodu je známý svou pílí a zápalem pro každý úkol, který před něj postaví.

Neexistuje snad lepší důkaz jeho oddanosti pro filmařinu, než bylo natáčení filmu Hercules z roku 2014. Tehdy se ujal role ústředního poloboha, který je z celé řecké mytologie snad nejznámější. Tehdy se Johnson ke své současné slávě teprve propracovával, a tak jej filmaři nechávali dělat spoustu nebezpečných scén bez speciálních efektů nebo kaskadérů.

Jedna taková byla i ve filmu Hercules, kdy je hlavní hrdina svázán v řetězech, ze kterých se musel silou vyprostit. Kvůli zvýšenému adrenalinu, ohlušujícímu řevu a pevnému materiálu však Johnson při vypětí všech sil v řetězech omdlel. Protože je to ale nezničitelný profesionál, Johnson vydržel a scénu dotočil. A to i přesto, že omdlel ještě sedmkrát.

SMS od prezidenta – Daniel Day-Lewis

Ne každá oddanost roli se musí projevovat ohrožením vlastního zdraví. Své o tom (snad ze všech nejlépe) ví Daniel Day-Lewis (64), který proslul tím, že ze svých rolí nevystupuje. Tahle oddaná metoda se mu zřejmě vyplácí, o čemž svědčí i trojice Oscarů, kterými se může pyšnit. Na druhou stranu je to vysilující proces, který se na herci rozhodně podepsal. Po svém posledním filmu z roku 2017 s herectvím na neurčito skončil a je ve hvězdách, jestli se k němu ještě vrátí.

Na dnešní seznam jsme jej však zařadili kvůli jeho předposlednímu filmu s názvem Lincoln, který Day-Lewis natočil v roce 2012. Hraje v něm jednoho z nejznámějších amerických prezidentů, jehož politická kariéra náhle skončila úkladnou vraždou. I v tomto filmu ze své role v žádném případě nevystupoval, a slyšel jen na oslovení „pane prezidente“. Tuhle důslednost vzal až do absurdních výšin, jelikož se jako Lincoln podepisoval i do SMS zpráv.

Slavný taxikář – Robert De Niro

Filmografie Roberta De Niro (78) je až po okraj napěchovaná senzačními filmy, které by měl vidět snad každý. Jedním z těch prvních, kterými se zapsal mezi hollywoodskou smetánku, je bezpochyby i vynikající Taxikář, ve kterém si zahrál stále šílenějšího newyorského řidiče, který se z válečného veterána promění v naprostého maniaka.

Aby se skutečně vžil do role Travise Bickela, rozhodl se De Niro, že si vyzkouší, jaké to je být taxikářem. Aniž by o tom kdokoliv ve štábu věděl, udělal si herec taxikářskou licenci a mimo natáčení se skutečně proháněl po americkém velkoměstě ve žlutém taxíku. Nejčastěji bral dvanáctihodinové směny, aby skutečně nasál atmosféru newyorských večerů, a aby si poslechl tragické osudy nočních cestujících.

Robin v sukni – Táta v sukni

Ať si říká, kdo chce, co chce, Robin Williams byl naprostým klenotem, který nás kvůli svému špatnému duševnímu stavu opustil až příliš předčasně. Kromě své milující dcery za sebou však zanechal i spoustu vynikajících filmů, které jeho komediálního génia představují každé další generaci.

Jedním z jeho nejslavnějších počinů je bezpochyby Táta v sukni, kde si zahrál muže, kterému se pod rukama hroutí svět. Dostal výpověď ve své práci a jeho manželka v ten samý den požádala o rozvod. Dan bere každou životní překážku s neuvěřitelnou lehkostí, ale myšlenka, že by nemohl vídat své děti ho naprosto semele.

Rozhodne se proto vydávat za postarší chůvu a být tak svým dětem nablízku alespoň tak. Aby si Williams vyzkoušel, zda dokáže energickou důchodkyni přesvědčivě ztvárnit, rozhodl se v pauzách mezi natáčením chodit po městě v plném kostýmu slečny Doubtfirové. Jednou prý dokonce zavítal do sexshopu a jeho přestrojení se provalilo až v momentě, kdy se snažil koupit gigantickou sexuální pomůcku.

Prapodivné lože – Gary Oldman

Na konec dnešního článku jsme si nechali snad nejpodivnější výstřednost, které se snad kdy hollywoodský herec kvůli své roli dopustil. Celá věc je ještě podivnější, protože je tímto hercem mistr přízvuků a oscarový herec Gary Oldman (63). I Oldman se rád vžívá do postav, které ztvárňuje. Nejinak tomu bylo i při natáčeni Draculy z roku 1992.

Nemusíte se bát, Oldman neběhal po natáčecím place a nevysával krev mladým dívkám, přejal ale jiný z návyků tohohle slavného hororového monstra. Francis Ford Coppola (82) nechal všechny filmové lovce upírů spát v jednom domě, aby mezi nimi vybudoval silné přátelství, zatímco Oldman měl druhý dům sám pro sebe. To ale slavnému herci nestačilo. Aby se skutečně vžil do role nechvalně proslulého upíra, rozhodl se, že své noci stráví zavřený ve skutečné rakvi.

(tod)

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Daniel Day-Lewis, Robert De Niro, Robin Williams, Dwayne Johnson

Filmy:
Mrs. Doubtfire - Táta v sukni, Taxikář

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
TOPlist