5 neuvěřitelných hereckých štěků

13.02.2023

Dobré „cameo“ neboli herecký štěk je pro filmaře často poměrně složitým oříškem. Ačkoliv by se mohlo zdát, že jde o tu nejjednodušší část jejich filmů, opak může být pravdou. Správně si vybrat herce, který se jen na několik okamžiků objeví ve vašem filmu a strhne na sebe adekvátní množství pozornosti (ani moc, ani málo), může být skutečným kumštem.

V dnešním článku jsme si pro vás proto vytipovali pětici nejlepších „cameo momentů“, ve kterých se slavní herci objevují ve filmech, do kterých nepatří. Za dobré cameo pro potřeby dnešního článku považujeme trhlé momenty k pokukání nebo překvapivé rozvinutí příběhu pro další díly.

Matt Damon – Eurotrip

Začneme pěkně zostra americkou komedií, která se mimo jiné natáčela i v Česku. Eurotrip je takzvané roadmovie, v rámci kterého se američtí hrdinové příběhu vydají na výlet po několika evropských zemích. Ačkoliv přímo do Česka nezavítají, zastaví se alespoň na Slovensku a řada scén z evropských metropolí je ve skutečnosti natočená u nás.

Hlavním hrdinou příběhu je Scotty, který se na výlet po Evropě vydá v momentě, kdy zjistí, že ho dlouhodobě podvádí jeho přítelkyně Fiona. A s kým že jej podvádí? S holohlavým zpěvákem rockové kapely, kterého ztvárnil sám Matt Damon (52). Diváci téhle ztřeštěné komedie zůstali zírat s otevřenou pusou, jak se v tomhle béčkovém roadmovie objevuje jeden z nejslavnějších hollywoodských herců.

Damon se totiž kamarádil se scénáristy filmu a shodou okolností tou dobou natáčel Kletbu bratří Grimmů, která se také z velké části natáčela v Česku. V tomhle filmu navíc nosil paruku, a tak se rozhodl, že si skutečně oholí hlavu do hola a dá tak vzniknout jedné z nejvíc šokujících scén celého Eurotripu. A že je z čeho vybírat.

Bruce Willis – Rozpolcený

Režisér M. Night Shyamalan (52) je pověstný svými filmovými zvraty. Jen s velkými obtížemi byste v jeho filmografii hledali snímek, který nějaký ten šokující moment neobsahuje. Shyamalan je autorem takových klenotů, jako je Šestý smysl, Znamení nebo Vesnice.

Svými zvraty je pověstný, ale tím, že by vytvářel několikadílné série rozhodně slavný nebyl. Tedy alespoň do chvíle, než natočil snímek s názvem Rozpolcený. Pokud jste snímek nedokoukali až do konce, určitě byste to nezjistili. Až na konci thrilleru z roku 2016 se totiž dozvíte, že se odehrává ve stejném světě, jako jeho film Vyvolený z roku 2000.

Poté, co James McAvoy (43) uteče před policií, zaměří se kamera na partičku štamgastů v jednom z amerických dinerů. Ti se baví o jakémsi maniakovi na kolečkovém křesle, než se objeví Bruce Willis (67), aby jim vysvětlil, že jde o „pana Skleněného“.

Jason Statham – Rychle a zběsile 6

Navázání na poslední scénu snímkem Skleněný se Shyamalanovi rozhodně nepodařilo podle jeho představ, ale u šestého dílu série o pouličních závodnících proměněných v protiteroristickou jednotku jde mluvit jen o trefě do černého. Ať už si o sérii Rychle a zběsile myslíte cokoliv, její komerční úspěch se jí upřít nedá.

Skromné začátky na přelomu tisíciletí se tvůrcům podařilo přetavit v jednu z těch vůbec nejvýdělečnějších sérií současnosti. Zásadní změnu začali diváci pociťovat kolem pátého dílu, a z každým dalším filmem byly zápletky čím dál šílenější. Vraťme se ale k šestému dílu, který pro mnohé skončil naprosto šokující scénou.

V potitulkové scéně se děj přesune zpátky k událostem třetímu dílu série, během kterých zemře jeden ze členů závodnického týmu – Sung Kang (50) alias Han. Tentokrát ale vidíme jeho smrt z jiné perspektivy, která nám ukáže i tvář jeho vraha. Není jím nikdo jiný než Jason Statham (55). Ten si v dalších dílech projde poměrně zásadní proměnou z nepřítele „superhrdinského“ týmu závodníků, v antihrdinu, až v jednoho z „rodiny“. Ale všechno to začalo v potitulkové scéně šestého filmu.

Brad Pitt – Deadpool 2

Předposlední cameo dnešního seznamu je tak krátké, že pokud jste při sledování druhého Deadpoola jenom mrkli, možná jste ji ani nemuseli postřehnout. Ba co víc, jen pokud jste filmu nevěnovali plnou pozornost, mohla vám tahle scéna proklouznout bez povšimnutí. Tak schválně, věděli jste že se v Deadpoolovi 2 objevuje Brad Pitt (59)?

Pokud ne, nedivíme se. Jeho tvář se na obrazovce objevuje přibližně na jedinou vteřinu. Hraje totiž Vanishera – jednoho z členů supehrdinského týmu, který Deadpool na začátku filmu sestaví. Podobně jako většinu jeho kolegů čeká i neviditelného hrdinu náhlá a brutální smrt při seskoku z letadla. Vanishera vítr odvane k drátům vysokého napětí a jeho tělem tak projede se životem neslučitelné množství proudu.

V moment jeho smrti se na obrazovce konečně objevuje viditelná tvář tohoto hrdiny, která patří jednomu z nejslavnějších hollywoodských herců. Pitt měl původně zájem hrát ve filmu Cablea, a tak bez rozmyšlení kývnul i na tuhle mikroroli. Zhruba za hodinku měl hotovo, a dokonce po filmařích nechtěl za svůj čas ani dolar.

Samuel L. Jackson a Dwayne Johnson – Benga v záloze

Na konec dnešního článku jsme si nechali hned dvě cameo role v jednom filmu. Tímhle snímkem je komedie o dvou neschopných policistech, kteří se rozhodnou stát se policejními esy. Jejich idolové a nejschopnější parťáci v okrsku umírají při jedné z policejních akcí, a tak se oba nekňubové rozhodnou zaplnit prázdné místo v policejním sboru.

A kdo si tyhle superpolicajty v několika úvodních scénách Beng v záloze zahrál? Dwayne Johnson (50) a Samuel L. Jackson (74)! Ti v úvodu šílené komedie pronásledují zločince po střechách výškových budov a rozhodnou se vydat „zkratkou“. Z jedné z těchto budov proto seskočí na chodník s tím, že se „pokusí trefit keř“. Nejenže se pod nimi žádné keře nenachází, ale takový pád by byl smrtící, i kdyby se pod nimi rozkládal deštný prales.

Jsou to ale nezničitelní policajti, kteří si poradí v každé situaci, a tak divák čeká, jak se z téhle šlamastyky dostanou... Nedostanou. Rozplácnou se na chodníku a tam jejich příběh končí.

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Matt Damon, Bruce Willis, Brad Pitt, Samuel L. Jackson

Filmy:
Eurotrip, Rychle a zběsile: Tokijská jízda, Benga v záloze

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
komedie, hollywoodské hvězdy, cameo role, slavní herci, Matt Damon, americké thrillery, hollywoodští herci, Cameo, herecký štěk, minirole, bruce willis
TOPlist