5 neuvěřitelných „crossoverů“, které byly krůček od natočení

10.04.2021

Anglický výraz „crossover“ má řadu významů, ale k filmařině se váže hlavně jeden z nich. Tímto termínem se označuje zvláštní spojení dvou a víc filmů nebo filmových sérií, které dosud vycházely samostatně. Mezi crossovery se dají zařadit i komiksové filmy, jako jsou například Avengers nebo Liga spravedlnosti. Pro potřeby dnešního článku ale budeme poněkud odvážnější.

Spojení různých superhrdinů v jednom filmu se totiž samo nabízí. V dnešním článku si ale posvítíme zejména na snímky, u kterých by vás ani ve snu nenapadlo, že se odehrávají ve stejném světě. Tyhle plány na propojení filmových světů však byly pro filmaře nebo filmová studia až příliš odvážné, takže z nich nakonec sešlo. Zajímá vás, které hollywoodské snímky sdílí stejné světy, a které byly jen krok od společného filmu? Pak vítejte na Showbiz.cz a pusťte se do dnešního článku!

5. G. I. Joe a Transformers

První dvě série dnešního článku spojuje jedna poměrně zvláštní věc. Obě dvě totiž vycházejí z veleúspěšných hraček amerického výrobce Hasbro. Mimozemští roboti Transformers i vojenské postavičky G. I. Joe začali svou dráhu skutečně jen jako série hraček, kterých se ve Spojených státech prodaly miliony.

Jak už to tak bývá, pokud se nějaké značce daří v jedné oblasti, vždycky se najde někdo, kdo se jejich slávu pokusí vytěžit i jinde. Právě tak vznikly i obě filmové série, které spolu na první pohled nemají vůbec nic společného. Jedna vypráví o hrdinných robotech z vesmíru, kteří na sebe umí vzít podobnu různých dopravních prostředků, zatímco druhá popisuje příběhy statečných vojáků.

Přesto kolem roku 2013, kdy šel do kin druhý díl G. I. Joe s podtitulem Odveta začaly na povrch vyplouvat zvěsti o chystaném crossoveru Transformers a G. I. Joe. Skutečně se začalo pracovat na novém scénáři, ale od roku 2017 k připravovanému projektu nepřišly žádné nové informace, takže se dá předpokládat, že byly všechny plány na propojení obou hraček odloženy na neurčito.

4. Smrtonosná past a 24 hodin

Jen těžko byste hledali rozdílnější bojovníky s terorismem, než jsou John McClane ze Smrtonosné pasti a Jack Bauer ze seriálu 24 hodin. Jeden je neohroženým hrdinou, který jde do akce po hlavě, zatímco ten druhý se spoléhá na metodický přístup, přípravu, a hlavně pečlivě propracované plány.

Přesto se kolem roku 2010 začalo spekulovat o tom, že by se Bruce Willis (66) a Kiefer Sutherland (54) potkali na jednom filmovém plátně. Na Smrtonosnou past 4.0 měl totiž navázat pátý díl s názvem Smrtonosná past 24/7, kde by tihle ostřílení policisté spojili své síly. Koneckonců nejzábavnější parťáci jsou ti, kteří se liší ve většině svých charakterových vlastností.

K potvrzení těchto informací však nikdy oficiálně nedošlo, a tak jsou naděje na propojení těchto policistů takřka mizivé. Dalším „drby“ například tvrdily, že se McClane a Bauer spojí po propadákovém pátém díle Smrtonosné pastiseriálovém formátu. Ani jedna z těchto informací se však bohužel nepotvrdila, a tak musí oba policisté bojovat s terorismem na vlastní pěst.

3. Muži v černém a 21 Jump Street

I další crossover se týká vyšetřovatelů a speciálních agentů. Série Muži v černém a 21 Jump Street došly ve společné snaze natočení společného filmu mnohem dál než většina ostatních filmů a sérií dnešního seznamu. Společný film se měl jmenovat Muži v černém 23, a měl vyprávět příběhy policistů z 21 Jump Street spolupracujících s agenty, kteří se specializují na vesmírné hrozby.

Hlavních rolí by se opět zhostili Channing Tatum (40) a Jonah Hill (37), kteří za sebou mají už dva díly Jump Street. Ke crossoveru však nakonec nedošlo, a to především kvůli obtížnému propojení stylu humoru v obou sériích. Ačkoliv jsou to obě komediální akční série, každá z nich se spoléhá na trochu odlišný smysl humor, a tyhle přístupy podle scénáristů údajně nešlo úspěšně propojit.

2. Godzilla, King Kong a Pacific Rim

O propojení Godzilly a King Konga asi nemusíme nikoho moc přesvědčovat. Obě tahle monstra spolu už v minulosti sdílela stříbrná plátna a naposledy k tomu došlo teprve na konci letošního března, kdy měl premiéru snímek Godzilla vs. Kong, ve kterém se tato přerostlá monstra znovu utkala. Věděli jste ale, že k těmhle příšerám patří ještě jedno sci-fi, ke kterému mají velmi blízko?

Touto sérií je Pacific Rim, který vypráví o souboji lidstva právě s přerostlými obludami. Tyto příšery se označují japonským slovem kaidžú a vůbec první snímek, ve kterém se jakékoliv kaidžú objevilo, šel do kin už v roce 1954. A jakýže nesl tento snímek název? Godzilla.

Ano, Godzilla i King Kong patří mezi kaidžú, a tak by se obě monstra mohla klidně utkat s obrovskými Jaeger roboty, které si lidé sestrojili pro ochranu své civilizace. Režisér snímku Pacific Rim: Povstání se v minulosti přiznal, že by rád natočil film s tímto námětem, a dokonce našel i producenta, který se pro souboj Jaegerů s kaidžú také nadchl. Tam ale všechny plány na společný film zatím zůstaly a nezdá se, že by se situace nějakým směrem vyvíjela.

1. Batman a Godzilla

A u Godzilly zůstaneme i v posledním bodu dnešního článku, který je zároveň tím nejpodivnějším. Ačkoliv jsme v úvodu tvrdili, že se superhrdinským crossoverům věnovat nebudeme, věříme, že nám to tentokrát odpustíte. Tohle propojení je totiž tak bizardní, že jsme vám o něm zkrátka museli napsat.

V šedesátých letech minulého století vznikal seriál o Batmanovi, kterého si zahrál Adam West. A právě tahle verze netopýřího strážce města Gotham se měla vydat do Japonska, kde měl Batman srovnat své síly s Godzillou. Tahle verze přerostlého ještěra měla být ovládaná šíleným německým vědcem, kterému šlo o výkupné.

Podle dvaadvacetistránkového scénáře se Godzilla měla zamilovat do Batgirl, což měl Batman využít při svém plánu, jak obrovského ještěra skolit. K natočení tohoto šíleného projektu nakonec nikdy nedošlo, a to především kvůli klesající sledovanosti původního seriálu a neochotě jeho režiséra.

(tod)

Fandím
11 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Channing Tatum, Bruce Willis, Jonah Hill, Adam West

Filmy:
Transformers, Smrtonosná past, 21 Jump street, Pacific Rim - Útok na Zemi

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
američtí herci, americké filmy, akční filmy, filmové zajímavosti, Bruce Willis filmy, crossovery, Bruce Willis postavy, Smrtonosná past zajímavosti, Transformers zajímavosti
TOPlist