5 nejznámějších celebrit, které se měly dopustit domácího násilí

17.07.2020

Domácí násilí je odpornou záležitostí za každé situace. Kvůli jeho povaze se často táhne i dlouhé roky a nikdo se nic nedozví. Oběti domácího násilí si totiž nelidské sklony svých partnerů neustále omlouvají a musí se stát něco hodně závažného, aby to začaly více řešit. Podle Světové zdravotnické organizace si jistou formou fyzického či dokonce sexuálního násilí prošla až třetina žen.

Nejinak tomu bohužel je i u celebrit, které by měly svým fanouškům jít příkladem. I v domovech slavných však za zavřenými dveřmi dochází k hádkám, které přerůstají ve fyzické násilí. V dnešním článku si posvítíme na pět hvězd filmového či hudebního průmyslu, které své partnery týraly. U některých z nich však stále probíhá vyšetřování, a tak u nich stále platí presumpce neviny. Co se v jejich domě skutečně odehrálo prozatím vědí jen oni sami.

5. Chris Brown

Chris Brown
Zdroj: Gemma Mary, wikipedia.org

První případ domácího násilí je mezi celebritami snad tím nejznámějším. Rapper Chris Brown (31) se jej dopouštěl na své partnerce Rihanně (32), a to až do roku 2009. Tehdy celá situace mezi slavnými zpěváky vyvrcholila, když ji jednou v noci brutálním způsobem zbil ve svém autě. Zpěvačka ověnčená devíti cenami Grammy si během toho večera skutečně prožila své.

Její obličej byl pokrytý modřinami, otoky, jizvami a dalšími projevy brutálního zacházení a kvůli roztrženému rtu měla celou tvář pokrytou krví. Její případ je však příkladem toho, že se ani celebrity nemohou vyhnout dlouhé ruce zákona. Brown byl za útok souzen a dostal pětiletou podmínku a veřejně prospěšné práce.

Ani tato zkušenost však slavnému rapperovi nezměnila jeho životní postoje, a tak se do křížku se zákonem dostal ještě několikrát. Někteří jsou zkrátka nenapravitelní.

4. Mike Tyson

Pokud od někoho nechcete na vlastní kůži vysvětlit, co znamená domácí násilí, pak jsou to rozhodně lidé, kteří se živí bojem. Své by o tom mohla vyprávět Robin Givens (55), bývalá manželka Mika Tysona (54). Tento afroamerický boxer proslul jako šampion těžké váhy a na přelomu osmdesátých a devadesátých let byl tou nejvýraznější hvězdou boxu.

S nikým si nebral servítky, což se ukázalo i v jeho nechvalně proslulém souboji s ukousnutým uchem. I Tyson však zřejmě patří mezi ty, kteří nedokážou odlišit práci od domova. Situace mezi bývalými manžely se dostala na veřejnost v roce 1988, když byli oba hosty talkshow moderátorky Barbary Walters (90).

Tehdy dostali oba prostor k hovoru o jejich partnerství, během kterého Givens prohlásila: „Třese se mnou, strká do mě a někdy mě i praští. Myslím si, že se mě snaží vystrašit.“ Tyson se během rozhovoru přiznal k různým formám násilím, a jeho největší obhajobou byla věta: „Nikdy jsem svou ženu úplně nepraštil.“

3. Sean Penn

Sean Penn
Zdroj: Gemma Mary, wikipedia.org

Amerického herce Seana Penna (59) můžete znát z mnoha hollywoodských trháků jako je Milk, Hra nebo Zabiji Nixona. I jeho osobní život byl však podle dostupných informací plný akce a násilí. Zvěsti o jeho násilnické povaze začaly kolovat na konci osmdesátých let, když byl Penn ještě ženatý se zpěvačkou Madonnou (61).

Hercovi násilnické sklony však nebyly mířeny pouze proti jeho tehdejší ženě. Penn je totiž jedním z těch herců, kteří do morku kostí nenávidí bulvární novináře a paparazzi. Kvůli napadení fotografa byl zatčen a kolovaly dokonce i zvěsti, že jednoho ze slídilů (ukrytého v jeho hotelovém pokoji) pověsil za kotníky z devátého patra.

V roce 1989 přišlo i oficiální obvinění z trestného činu domácího násilí a v témže roce se Penn s Madonnou rozvedli. Ta před pěti lety prohlásila, že to s hercem nebylo tak hrozné, jak se všude psalo, ale možná že má jen růžové brýle.

2. Charlie Sheen

Charlie Sheen (54) není žádné „ořezávátko“, když přijde na kontroverze a mediální průšvihy. Jeho drogová a alkoholová závislost je téměř známější než herec sám, a kvůli jeho nespolehlivosti se mu v současné době opravdu špatně hledá nějaká práce. Hvězda Žhavých výstřelů, První ligy nebo Wall Street je už totiž poměrně vyhaslá.

K jednomu ze Sheenových méně známých prohřešků došlo v roce 2010 na první svátek vánoční, který Sheen trávil se svou tehdejší ženou v lyžařském středisku Aspen v Coloradu. Herec se později přiznal k napadení své ženy a podle zpravodajské agentury Associated Press kvůli tomu herec strávil 30 dní na „odvykačce“, dostal měsíční podmínku a musel podstoupit 36hodinový seminář na téma zvládání vzteku.

1. Johnny Depp a Amber Heard

Johnny Depp
Zdroj: Vanessa Lua, wikipedia.org

Poslední pár, který vám dnes představíme, nás k sepsání dnešního článku inspiroval. Podle posledních zpráv si totiž bývalí manželé Johnny Depp (57) a Amber Heard (34) totiž nemají co vyčítat. Když se totiž v roce 2017 začaly příběhy o násilí v jejich domě poprvé dostávat na veřejnost, byl za viníka okamžitě označen představitel Kapitána Jacka Sparrowa a Střihorukého Edwarda a Willyho Wonky.

Čím déle však jejich soudní pře trvá, tím více začínají na povrch vyplouvat i příklady útoků herečky na jejího bývalého manžela. Od jejich rozvodu na sebe oba herci vytahují hromady „špinavého prádla“ a média mají z jejich různých nahrávek a příběhů skutečné žně. Jejich spor se táhne už tak dlouho, že není téměř nikdo, kdo by se ve všech těch důkazech a obviněních pořádně vyznal.

(tod)

Fandím
23 fanoušků
Nesnáším
4 antifanoušci
Celebrity:
Johnny Depp, Rihanna, Mike Tyson, Charlie Sheen

Filmy:
Žhavé výstřely, Střihoruký Edward, Zabiji Nixona

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké celebrity, skandály celebrit, domácí násilí, slavní herci, Rihanna domácí násilí, Hollywood, agresivní celebrity, agrese, domácí násilí celebrit, hollywoodské skandály, skandály hvězd, Chris Brown skandál, Johnny Depp rodinný život, Sean Penn násilí, Sean Penn manželství, Mike Tyson skandály, Mike Tyson život, Mike Tyson domácí násilí
TOPlist