5 nejzásadnějších informací, které přinesl nový teaser na Hru o trůny

15.01.2019

O tom, že následující osmá série bude pro oblíbený seriál Hra o trůny zároveň tou poslední, asi každý ví. Fanoušci tohoto epického seriálu o soupeřících rodech Západozemí, dracích a děsivé hrozbě přicházející ze severu proto dychtivě očekávají jakoukoliv informaci, která by jejich čekání mohla zkrátit. K jejich obrovskému nadšení se 13. ledna konečně dočkali.

Vyšel totiž nový teaser (krátký trailer, pozn. red.), který toho prozradil opravdu dost. My jsme pro vás proto vybrali ty nejzásadnější informace, které by vám z této kratičké ukázky rozhodně neměly uniknout.

5. Tady to všechno začalo

První důležitý postřeh, který vám dnes chceme představit, ale nepřišel z výše zmíněného videa, ale z ještě kratší ukázky, kterou televize HBO představovala směsici nových pořadů. Mezi nimi se objevil i pětivteřinový úryvekHry o trůny, ve kterém Sansa vítá svého bratra Jona a Daenerys na svém rodinném hradě zvaném Winterfell.

Tato scéna je velkým odkazem na úplně první pilotní epizodu seriálu, kterou mohli diváci poprvé spatřit už v roce 2011. V té na hrad rodiny Starků přijíždí Robert Baratheon, vládce Sedmi království a dobrý přítel Neda Starka. I v nové ukázce přijíždí na Winterfell někdo, kdo se snaží získat moc nad celým Západozemím, komu Starkové přislíbili věrnost.

Sansa totiž dobrovolně předává Daenerys svůj domov a zároveň jí tím oznamuje svou podporu v jejím tažení proti všem hrozbám, které je čekají. Ať už jde o boj s Bílými chodci na severu nebo s despotickou Cercei na jihu, je jasné, že Targaryenové a Starkové spojí své síly.

4. Záhadné pírko

Možná že jste si při sledování teaseru říkali, co asi znamená ono pírko, které všechny tři hlavní postavy ukázky po celou dobu trvání ukázky provází. To je totiž také součástí odkazu na pilotní epizodu, ale tentokrát jde o Robertovu návštěvu Winterfellské krypty, v níž jde za sochou Lyanny Stark, své dřívější manželky.

vloží do rukou ono pírko jakéhosi exotického ptáka, podobné těm, které jí dříve nosil ze svých dobrodružných cest. Právě Robertova návštěva Lyannina hrobu byla posledním momentem, kdy jsme měli možnost spatřit její sochu. Vzhledem k tomu, že je ono pírko stále na svém místě, se zdá, že ani hrdinové seriálu Winterfellské krypty moc často nenavštěvují.

3. Skrytá identita

Ono pírko však odkazuje ještě k jednomu velkému tajemství, které diváci spolu s Branem Starkem zjistili v průběhu minulé série, ale které spousta postav Hry o trůny stále netuší. A to včetně té, které se to týká nejvíce. Máme samozřejmě na mysli Jonův královský původ.

Přestože se původně mělo za to, že je Jon jen nemanželským synem Neda Starka, ve skutečnosti byl Ned pouze jeho strýcem. Jeho pravým otcem byl Rhaegar Targaryen a jeho matkou právě Lyanna Stark. Ta vše těsně před svou smrtí Nedovi prozradila a ten se ze strachu o život novorozeného chlapce jej rozhodl vydávat za svého. Obával se totiž Robertovy reakce, kdyby se zjistilo, že jeho manželka porodila syna nepřátelskému králi, kterého navíc hluboce milovala.

Právě Jonova šlechtická příslušnost dvěma královským rodinám bude pravděpodobně jedním z hlavních motivů nadcházející série. Až i on sám zjistí, že je napůl Stark a napůl Targaryen, můžeme celkem bezpečně očekávat jistou rozpolcenost, a to i kvůli tomu, že je jeho milovaná Daenerys ve skutečnosti jeho tetou.

2. Smrt čeká všude

Arya, Sansa i Jon v kryptě procházejí cestou, která je z obou stran lemována sochami jejich zemřelých příbuzných. Kromě Lyanny, Neda a Catelyn, které rozpoznáte na první pohled i díky vzpomínkám na jejich proslovy, na přeživší Starky čeká na konci chodby ještě jedna trojice soch.

Jestli jste to na první pohled nepoznali (a nebojte, nám to taky chvilku dalo), jedná se o sochy Jona, Aryi a Sansy. Vzhledem k tomu, že všechny ostatní sochy znázorňují podoby těch, kteří se osmé série nedožili, nevěstí výskyt podobizen sourozenců v kryptě nic dobrého. Možnou smrt těchto hrdinů navíc ještě podtrhuje mráz, který symbolizuje příchod Bílých chodců. Na to, jaké osudy hrdiny Hry o trůny ale skutečně čekají, si však budeme ještě chvíli muset počkat.

1. Dřív než myslíte

Ono čekání však nebude tak příšerné, jak se mnozí obávali. Čekání mezi sedmou a osmou sérií bylo zatím tím nejdelším, které si fanoušci Hry o trůny museli přetrpět, ale jeho konec se kvapem blíží. Sedmá série byla odvysílána už v roce 2017, a je to tak poprvé, co diváci museli mezi sériemi čekat víc než rok.

Teaser však mimo jiné prozradil i datum premiéry první epizody poslední připravované řady. První epizoda, jejíž název však stále neznáme, je totiž připravována na 14. dubna.

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Peter Dinklage, Emilia Clarke, Kit Harington

Filmy:
Hra o trůny

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Fantasy, Hra o trůny herci, fantasy seriály, kultovní seriály, slavné seriály, hra o trůny trailer, Hra o trůny postavy, Hra o trůny finále, Hra o trůny osmá série, Hra o trůny teaser, Hra o trůny novinky, Hra o trůny konec, Hra o trůny 8 serie, Hra o trůny ukázky, Hra o trůny videa, Hra o trůny obsazení, Emilia Clarke seriály, Emilia Clarke postavy
TOPlist