5 nejzajímavějších snímků, které ještě letos půjdou do kin

27.07.2020

Pandemie koronaviru poměrně tvrdě zasáhla i filmový průmysl. Z toho důvodu se řada premiér plánovaných filmů odsunula na pozdější datum, nebo dokonce zrušila. Takový osud však naštěstí nepostihl všechny připravované filmy, a tak mají některé z nich letos stále vyjít. V dnešním článku vám proto krátce představíme pětici těch nejzajímavějších z nich.

Na který z těchto filmů se těšíte nejvíc? Podělte se s námi v komentářích pod článkem.

5. Wonder Woman 1984

Vzhledem k tomu, že nás do konce roku čeká ještě slušná řádka filmových premiér, rozhodli jsme se každým bodem dnešního článku věnovat jinému žánru. Do toho prvního spadají komiksové snímky, a ten, který jsme zvolili, nese jméno Wonder Woman 1984.

Wonder Woman 1984 je už druhým filmem o nejslavnější válečnici z bájné Themysciry, který se odehrává více než šedesát let po událostech prvního snímku. Film se měl v kinech původně objevit už v prosinci minulého roku, ale studio Warner Bros. se jej rozhodlo posunout na pozdější datum kvůli tehdejší premiéře posledních Star Wars.

Ani nové červnové datum se však filmu nepodařilo kvůli koronaviru proměnit. Prozatím poslední datum premiéry bylo odsunuto na říjen letošního roku. Pokud zrovna nebude řádit druhá vlna pandemie, dočkáme se nových příběhů Diany Prince alias Wonder Woman už 2. října.

4. Duna

Knižní série Franka Herberta s názvem Duna se už v minulosti stala předlohou pro stejnojmenný snímek z roku 1984. Hlavní role se v něm ujal Kyle MacLachlan (61) a v režisérském křesle seděl David Lynch (74). Moderním trendem filmového průmyslu je vytváření remaků a rebootů úspěšných snímků a stejný osud letos potká i Dunu.

Režii převezme Denis Villeneuve (52), který už má s oživováním starších snímků zkušenosti. Právě on totiž stál za filmem Blade Runner 2049, který vdechl nový život kultovnímu filmu Ridleyho Scotta (82). Nová Duna bude mít senzační obsazení a do kin se podívá osmnáctého prosince. Ještě jej však čekají nějaké dotáčky, ale zatím to vypadá, že by Duna měla prosincovou premiéru stihnout bez větších obtíží.

3. Není čas zemřít

Osud nové Bondovkyje podobně komplikovaný, podobně jako ten, který potkal Wonder Woman 1984. I Není čas zemřít totiž už dávno mělo být v kinech. Celkově byl poslední film o agentu 007 posunut třikrát a v Hollywoodu kolují zvěstí, že to možná nebylo naposledy. Posledním důvodem pro odsun na pozdější datum byl samozřejmě koronavirus, ale dříve se premiéra posouvala i kvůli tomu, že film zkrátka nebyl ještě úplně připraven.

Zatím je premiéra nejnovější bondovky stanovena na 25. listopad, ale studia Universal a MGM údajně přemýšlejí o dalším posunu na léto příštího roku. Nám nezbývá než držet filmu palce, aby se do kin podíval co nejdřív. Snímek o vysloužilém agentovi britské tajné služby bude totiž podle všeho opravdu stát za to.

2. Bill & Ted Face the Music

Od superhrdinských, akčních a sci-fi filmů se předposledním bodem dnešního článku přesuneme ke komediím. Ta, kterou vám dnes chceme představit, nese jméno Bill & Ted: Face the music a je už třetím dílem šílených dobrodružství Billa a Teda v podání Keanu Reevese (55) a Alexe Wintera (55).

Snímek se má do kin podívat prvního září, ale kina nebudou jediným místem, kde bude film na začátku školního roku k dispozici. Zároveň jej budete v den vydání moci zhlédnout online. K tomuto kroku se tvůrci rozhodli, jelikož je téměř stoprocentně jisté, že všechna kina nebudou otevřená.

1. Smrt na Nilu

Stejně jako Duna je i poslední snímek remakem úspěšného filmu. Tentokrát jde o detektivní příběh Agathy Christie o fenomenálním belgickém detektivovi s ikonickým knírkem. Tímto detektivem je samozřejmě Hercules Poirot, kterého si v mnoha příbězích střihnul David Suchet (74). Ten však své žezlo v roce 2017 předa Kennethu Branagh (59), který si tehdy Poirota zahrál v moderním zpracování Vraždy v Orient expresu.

23. října má jít do kin další snímek ze série o geniálním vyšetřovateli, který se točí kolem partičky podezřelých, ve které měl každý poměrně silný motiv k vraždě. Dalším filmem je totiž remake proslulé Smrti na Nilu, který má Branagh zároveň i režírovat. Vražda v Orient expresu nebyla žádným velkým úspěchem, tak snad se pro pokračování tvůrci trochu „pochlapí“.

(tod)

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Kyle MacLachlan, David Lynch, Kenneth Branagh, Keanu Reeves

Filmy:
Duna, Skvělé dobrodružství Billa a Teda, Hercule Poirot: Smrt na Nilu

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
nové filmy, Keanu Reeves filmy, plánované filmy, filmový průmysl, filmy 2020, Není čas zemřít premiéra, Smrt na Nilu remake, Duna 2020, Wonder Woman 1984, trailery k novým filmům, české trailery
TOPlist