5 nejzajímavějších informací z traileru na nového Spider-Mana

14.05.2019

Avengers: Endgame v kinech ještě stále lámou rekordy a v současnosti jsou na druhém místě nejnavštěvovanějších filmů historie. Nová „marvelkovka“nedávno překonala Titanic a nyní je v těsném závěsu za Avatarem. Nedávná premiéra nových Avengers znamená, že se studio Marvel konečně může vytasit novými trailery na připravované filmy, které na události Endgame navazují.

Prvním z těchto filmů je Spider-Man: Daleko od domova, který má jít do kin na začátku července letošního roku. My jsme se vám rozhodli představit ty nejzajímavější momenty, které nový trailer odhaluje. Nový snímek o pavoučím muži však přímo navazuje na události Endgame a začíná jen několik momentů po skončení tohoto snímku, proto vás musíme stejně jako Tom Holland (22) na začátku této ukázky varovat před spoilery!

5. Noví spolužáci – někdo zestárl o pět let

Jak už jsme psali výše, události filmu Spider-Man: Daleko od domova přímo navazují na konec Endgame. Tvůrci nového Spider-Mana se už v minulosti nechali slyšet, že bude jejich film začínat jen několik okamžiků po konci posledních Avengers a nový trailer to jen potvrzuje.

Konec Endgame však tvůrce nového filmu o pavoučím ochránci New Yorku postavil před poměrně komplikovaný problém. Tento film totiž skončil záchranou těch, kteří přišli o život kvůli Thanosovu lusknutí z Avengers: Infinity War, ale ti se nemohli vrátit do svého normálního života. Čas se pro ně totiž posunul o pět let dopředu spolu s těmi, kteří původní lusknutí přežili.

Peter Parker se proto nemůže vrátit do své bývalé třídy, ale musí chodit do třídy nové. Spousta z jeho bývalých spolužáků už totiž střední dávno dokončila. Podle traileru to však vypadá, že původní parta ze Spider-Man: Homecoming přeci jen zůstává pospolu. Ač se to může zdát depresivní, všichni se v Infinity War naštěstí také rozplynuli v prach.

4. Multiverse

S následujícím zajímavostí přichází Mysterio, kterého si ve filmu zahraje Jake Gyllenhaal (38). Mysterio je jedním z nejznámějších Spider-Manových protivníků, ale oba prozatím vydané trailery jej ukazují jako hrdinu z jiné dimenze. To ovšem nemusí nic znamenat, jelikož je Marvel proslulý tím, že ve svých ukázkách k filmu poměrně dost často lže.

Ať je to jak chce, Gylenhaalův Mysterio hrdiny filmu seznamuje s tím, že pochází z jiného vesmíru. Jakkoliv se toto prohlášení může zdát bezvýznamné, opak je pravdou. Takzvaný „multiverse“ je klíčovou součástí komiksů, jelikož jejich tvůrcům dává možnost vytvářet opravdu šílené příběhy, které nijak neovlivní hlavní sérii. Ti tak mohou s klidem zabít jednoho z hlavních hrdinů a poté prohlásit, že šlo o jinou dimenzi a tento oblíbený hrdina je ve skutečnosti stále naživu.

3. Nový Iron Man

Premiéra Endgame umožnila tvůrcům traileru na Daleko od domova konečně využít největší spoiler, na kterém však příběh nového Spider-Mana celý stojí. Smrt Tonyho Starka alias Iron Mana je zdrcující pro všechny Avengery, ale Petera Parkera bolí nejvíce, jelikož byl Tony jakýmsi jeho mentorem v tom, co znamená být superhrdinou.

Po jeho smrti však Tonyho místo musí zaujmout někdo jiný a pohledy mnohých směřují právě k jeho mladému svěřenci. Nejenže má Spider-Man od Marvelu k dispozici celou řadu moderních „serepetiček“, které pro něj Tony vynalezl, ale i jeho oblek v lecčems připomíná Iron Manovo brnění.

Právě proto se civilisté i newyorští policisté v traileru na Petera obrací s otázkou, zda je novým Iron Manem. Ten jim však sdělí, že Tonyho rozhodně nahrazovat nechce a že by na to stejně neměl čas, jelikož odjíždí na dovolenou.

2. Utajené základny S.H.I.E.L.D.

Tahle dovolená se už podle samotného názvu filmu odehrává daleko od Peterova rodného Queensu v New Yorku a trailer ukazuje hned několik míst, kam se Peter se svými spolužáky vydává. Jedním z těchto míst jsou i italské Benátky, kde na něj čeká Nick Fury v roli Samuela L. Jacksona (70) a kde se zřejmě poprvé setkává i s Mysteriem.

Právě tyto setkání odhalují další záležitost, která z předchozích filmů od Marvelu nebyla úplně zřejmá. Základny organizace S.H.I.E.L.D. se totiž nenacházejí pouze ve Spojených státech, ale jsou ukryty i různě po Evropě. To však nakonec asi není tak překvapivá informace, jelikož správná špionážní agentura má mít prsty všude. I tak je však hezké vědět, že se filmaři snaží dávat těmto filmům o superhrdinech a bytostech z vesmíru alespoň nějakou dávku realističnosti.

1. Praha – město lásky

Když už jsme zmínili místa v Evropě, kam se Peter se svými spolužáky podívá, byl by hřích zapomenout na to, které je našim čtenářům nejbližší. Peterův školní výlet totiž zavítá i do Prahy, kde se podívají po památkách „matky našich měst“.

Podle traileru Spider-Man se svojí vysněnou přítelkyní MJ zavítají na Karlův most, ale je vcelku předpokládatelné, že se ve filmu objeví i jiná místa ze „stověžatého města“. V momentě, kdy chce Peter MJ sdělit, že se mu líbí, mu však totálně sebere vítr z plachet, jelikož prohlásí, že moc dobře ví, že je Peter Spider-Man. Romantické vyznání se tak nekoná a místo toho Petera čeká nepříjemné vysvětlování.

(tod)

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Jake Gyllenhaal, Samuel L. Jackson, Tom Holland

Filmy:
Avengers

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
marvel, komiksové postavy, Jake Gyllenhaal filmy, postavy Marvel, Spider Man trailer, nový Spider Man, nový Iron Man, Tom Holland role, Tom Holland postavy, Samuel Jackson filmy, Samuel Jackson role, Multiverse
TOPlist