5 nejzábavnějších spojení oblíbených sitcomů

07.10.2020

Propojování filmů s populárními postavami je velmi úspěšnou strategií pro získání co největšího počtu diváků. Stačí se podívat na Vetřelce a Predátora, Pátek třináctého a Noční můru v Elm Street nebo třeba na superhrdinské Avengery, jejichž poslední díl se stal vůbec nejvýdělečnějším filmem historie.

menším měřítku funguje tohle propojování i u seriálové tvorby. Takovému spojení různých seriálů se odborně říká „crossover“ a je běžnější, než byste si mohli myslet. I ty nejslavnější seriálové počiny se těchto crossoverů čas od času dopouští a diváci se skrze ně dočkají setkání svých oblíbených postav, které by se za normálních okolností nikdy nepotkaly.

V dnešním článku vám proto představíme pětici těch nejzábavnějších seriálových crossoverů, které nikdo nečekal.

5. Brooklyn 99 a Nová holka

Dnešní článek odstartujeme u komediálního seriálu, který se točí okolo newyorské policejní stanice. Konkrétně jde o policisty z 99. okrsku Brooklynu. V tomto policejním sboru je řada výstředních postav jako nezodpovědný, ale cílevědomý Peralta v podání Andyho Samberga (42), Terry Crews (52) jako namakaný, ale dobrosrdečný seržant Jeffords nebo ambiciózní ale potrhlá Amy, kterou hraje Melissa Fumero (38).

Fanoušci seriálu zažili v epizodě s názvem Noční šichta poměrně velký šok, když se v roli jedné z vedlejších postav objevila Zooey Deschanel (40). Ta se zde navíc objevila jako Jess Day, hlavní hrdinka seriálu Nová holka. Oba seriály vypráví příběhy výstředních individuí, ale Nová holka se ve svých příbězích drží víc „při zemi“. Přesto se tvůrcům podařilo styly obou seriálů skloubit a vytvořili tak obstojný díl, který nijak nevyčníval.

Hrdinové Brooklynu 99 oplatili kolegům službu i v jejich seriálu, když se objevili v jednom z dílů Nové holky.  

4. Archer a Bobovy burgery

Od newyorských policistů se v dalším bodě dnešního seznamu přesuneme k nejlepšímu špionovi všech dob. O tomto „nesporném faktu“ je přesvědčen minimálně sám Stereling Archer. Ten je hlavní součástí špionážní organizace ISIS, kterou vede jeho matka Mallory. Arhcerův tým je ještě výstřednější než partička newyorských policistů, o kterých jsme psali výše.

Archer ale není jediným animovaným sitcomem, ve kterém se jeho titulní hrdina objevil. Své by o tom mohli vyprávět fanoušci Bobových burgerů, které jsou dalším animákem se zapálenou fanouškovskou základnou. Čtvrtá série tohohle kultovního kresleného sitcomu odstartovala jednou z nejlepších, ale zároveň nejpodivnějších úvodních scének historie celého seriálu.

Tři východní „bouchači“ si v úvodní scéně první epizody čtvrté série Bobových burgerů spletou Boba s Archerem a okamžitě se s ním pustí do pěstního souboje. Majitel fastfoodu své protivníky zlikviduje a jeden z nich tak v poměrně brutální scéně zůstane ležet obličejem na rozpáleném grilu.

3. Kancl

Možná vás překvapilo že v názvu třetího crossoveru je název jen jediného seriálu. Nebojte, není to chyba, ale záměr. Třetím crossoverem je spojení původní anglické a americké verze nezapomenutelného sitcomu, který u nás běžel pod jednoduchým názvem Kancl.

Britská verze je o čtyři roky starší a hlavní role pomateného šéfa papírny Davida Brenta se v ní ujal komik Ricky Gervais (59). V americké a komerčně úspěšnější mutaci Kanclu se šéfem stal Steve Carell (58) v obdobné roli Michaela Scotta. I Carell je úspěšný komikem, který má za sebou navíc řadu velkých rolí v hollywoodských komediích.

Na nevyhnutelné spojení obou Kanců diváci čekali už od odvysílání prvního dílu americké verze. Dočkali se ale až v osmé sérii, když se David ucházel o Michaelovu pozici. Dodnes se fanoušci obou Kanclů přou, které zpracování je lepší, ale alespoň po dobu jedné epizody mohli zakopat své válečné sekyry.

2. Simpsonovi a Griffinovi

Archer a Bobovy burgery nejsou jedinými animáky, které spojily síly ve svých seriálech. Podobnému propojení legend jsme se dočkali i u žluté rodinky ze Springfieldu a jejich konkurence z Rhode Islandu. Řeč je samozřejmě o Simpsonových a Griffinových.

Oba seriály jsou na televizních obrazovkách už více než dvacet let a spojuje je i to, že se oba stávají terčem posměchu nekompromisního humoru satirického South Parku. Simpsonovi za více než třicet let své existence přivítali řadu zvučných jmen, která si v seriálu zahrála žlutá zpracování sama sebe. Moment, kdy se ve Springfieldu objevila rodina Petera Griffina byla však pro seriál naprostou novinkou.

Vzhledem k tomu, že tvůrce žlutých hrdinů Matt Groening (66) se svou nelibostí ke Griffinovým dříve netajil, nikdo nepředpokládal, že se Peterova a Homerova láska k flákačství a pivu někdy spojila v rámci jednoho pořadu. Televizním hostitelem se stali Griffinovi v jejichž seriálu epizoda odehrála, ale v jejím příběhu se Peter, Louis a jejich rodina stala hosty Simpsonových.

1. Přátelé a Jsem do tebe blázen

Na konec dnešního článku jsme si nechali ten nejznámější sitcom historie, kterému většina současných seriálů podobného ražení vděčí za svou existenci. Tímto seriálem jsou samozřejmě Přátelé, kteří podobně jako Simpsonovi využívali řadu zvučných hereckých jmen.

Ještě o krok dál se tento revoluční sitcom dostal v momentě, kdy se v něm objevila Helen Hunt (57), která byla v té době hvězdou seriálu s názvem Jsem do tebe blázen. Oba seriály toho mají nemálo společného. Využívají milý a nenásilný humor, a vyprávějí příběhy partičky známých žijících v newyorském bytě, který by si z běžného platu rozhodně nemohli dovolit.

Oba seriály se spojí v ikonické kavárně Central Perk, kde Jamie a Lisa natrefí na potrhlou Phoebe, kterou si spletou s její nenáviděnou sestrou Uršulou.

(tod)

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Zooey Deschanel, Helen Hunt, Steve Carell, Andy Samberg

Filmy:
Jsem do tebe blázen, Simpsonovi, Kancl, Archer

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Simpsonovi zajímavosti, zajímavosti o seriálech, Brooklyn 99, crossovery, seriálové crossovery, Bobovy burgery, Griffinovi seriál, Helen Hunt role, Helen Hunt postavy, Melissa Fumero postavy, Stereling Archer
TOPlist