5 nejvtipnějších scén z Přátel

20.09.2019

Americký sitcom Přátelé je dosud mnohými považován za jeden z nejlepších komediálních seriálů historie. Je totiž plný nezapomenutelných momentů, které se vám naprosto vryjí pod kůži. Tvůrci seriálu si totiž umí perfektně zahrávat s emocemi svých diváků. Smutné scény ve vás vyvolávají pláč, romantické vás zahřejí u srdce a u těch vtipných se budete popadat za břicho.

My vám proto dnes chceme představit pětici těch nejvtipnějších scén z tohoto nezapomenutelného sitcomu. Výběr to byl opravdu složitý, jelikož humorných momentů tahle newyorská partička zažila celou řadu.

5. Joey a Chandlerovo oblečení

Joey v podání Matta Leblanca (51) bývá často terčem mnoha vtipů, které si scénáristé pro diváky připravují. Koneckonců je poměrně snadné střílet si z přihlouplého rádoby herce s velkou láskou pro jídlo. V tomto případě je však Joey tím, kdo se směje naposledy.

Když mu totiž Chandler v epizodě Rossovo utrpení ze třetí řady schová kvůli hádce o židli veškeré spodní prádlo, rozhodne se Joey, že se mu pomstí. Vymyslí proto ďábelský plán, při kterém Chandlerovi provede naprostý opak toho, co udělal on jemu. Natruc si na sebe oblékne všechno oblečení svého kamaráda, což je však ve skutečnosti ještě mnohem horší, než se může zdát.

Jelikož mu Chandler schoval spodní prádlo, je v jeho oblečení naostro. Pod vrstvami textilu se navíc začíná potit, což Chandlera rozhodně neuklidňuje. Když se rozhodne v oblečení různě protahovat, má toho dost i Ross, který se rozhodne zakročit.

4. Ross a opalování

David Schwimmer (52), který v Přátelích hraje nesmělého paleontologa Rosse, se terčem různých vtipů stává podobně často jako Joey. Na rozdíl od Joeyho, který svá pochybení většinou přejde bez povšimnutí, Ross tyto momenty velmi prožívá. Tím se však často stávají ještě komplikovanější a o to vtipnější.

Jelikož si je Ross nejistý sám sebou, čas od času se rozhodne podstoupit nějaký radikální krok, aby se zatraktivnil opačnému pohlaví. Dlouho jsme uvažovali, zda na dnešní článek nemáme zařadit jeho pokus o bělení zubů, ale nakonec zvítězilo jeho opalování pomocí speciální samoopalovací směsi.

Když totiž dorazí do opalovacího salonu, dostane jednoduché instrukce. Po první várce směsi má počítat do pěti a pak se otočit, aby dostal stejnou vrstvu i zezadu. Ross však stihne napočítat jen do tří a tak má zepředu dvojitou vrstvu a vzadu nic. Když se však rozhodne situaci vyrovnat další dvojvrstvou na záda, chvíli ve sprše čeká, ale po chvíli se otočí, aby zjistil, proč se nic neděje. V ten okamžik dostane další dvě vrstvy na přední část svého těla a jeho záda opět zůstanou netknutá. Tím však jeho strasti nekončí, celá situace se pak opakuje znovu, když se vydá do jiného salonu.

3. Chandler a modelka

Matthew Perry (49) v roli Chandlera je obecně považován za vtipálka party. Jeho suchý sarkasmus je diváky naprosto milován, ale jeho seriáloví přátelé jej často nemohou vystát. Chandlerovy vtipy jsou však často jakýmsi obranným mechanismem, jelikož si v sociálních situacích často neumí poradit sám se sebou.

Zářným příkladem je i situace ze sedmé epizody první série s názvem Bez proudu. V tomto díle zůstane Chandler kvůli výpadku proudu uvězněný v bance s topmodelkou Jill Goodacre (55). Pokouší se s ní navázat nenucený rozhovor, ale většina vět, které mu vypadnou z úst, jsou naprostými nesmysly.

Bez proudu je jednou z mála epizod, kdy diváci slyší i to, co si hrdinové seriálu myslí. Právě proto se dozvídáme, jak i samotnému Chandlerovi strašně vadí vše, co říká. Nejabsurdněji se začne chovat v momentě, kdy mu modelka nabídne žvýkačku.

2. Phoebe a lekce francouzštiny

Phoebe v podání Lisy Kudrow (55) je ženou mnoha talentů. Je to trénovaná masérka, zarputilá aktivistka a vegetariánka a navíc si o sobě myslí, že je i senzační hudebnicí. Mezi její největší hity patří Sněhulák, Dítě a tulačka, Kluk na přístrojích nebo nezapomenutelný Smraďoch. Jakkoliv může být její hudební umění diskutabilní, její lingvistické dovednosti se jí upřít nedají.

Umí totiž plynně italsky a francouzsky. Právě proto nabídne Joeymu, který pro jednu ze svých rolí potřebuje ovládat alespoň základy francouzštiny, že mu v učení pomůže. Joey je však v učení cizích jazyků naprosto beznadějný, ačkoliv je sám z hloubi duše přesvědčen, že je jazykovým expertem, protože ho chválí i hlas z výukové audiokazety.

Roli samozřejmě nedostane, ale Phoebe se jejího kamaráda zželí natolik, že zajde za vedením konkurzu, které požádá, zda by jej nemohli za jeho francouzštinu pochválit. Francouzky jim řekne, že je Joey jejím mladším bratrem, který trpí mentální retardací. Roli sice nezíská, ale pochvalu ano. Jako správně vychovaný chlapec poděkuje typicky nefrancouzským: „Tout de la fruit“

1. Rachel a dort

Poslední scéna pochází z jedenácté epizody sedmé série, která nese název Tvarohové dorty. Tvarohový dort alias cheesecake je zároveň v centru dění jedné z nejvtipnějších scén celého seriálu. Když totiž Chandler před své dveře dostane krabici s dortem, která není adresovaná jemu, ale jeho sousedce, neudrží se a dort ochutná.

Když pak přijde Rachel v podání Jennifer Aniston (50), která Chandlera zpozoruje, jak si na dortu pochutnává, nejprve jej zpraží za to, že ukradl zákusek, ale výborná chuť tohoto zákusku nakonec přemůže i jí. Společně tak celý dort snědí. Jakoby toho však nebylo málo, o dva dny později přijde zbrusu nový cheesecake, který někdo opět doručil ke špatným dveřím.

O tenhle dort se však začnou přetahovat, až si ho nakonec rozdělí. Rachel však se svým kouskem zakopne a celý se jí vysype na podlahu. Když se jí Chandler rozhodne pošklebovat se svou půlkou, vyrazí mu Rachel i jeho část z ruky. Ačkoliv by se mohlo zdát, že tam situace skončí, oba se rozhodnou zbytky zákusku sníst i ze špinavé podlahy. Když na ně narazí Joey, chvilku to vypadá, že je znechuceně odsoudí. Místo toho však vytáhne ze své bundy vidličku a přidá se k podlahovému hodování.

(tod)

Fandím
34 fanoušků
Nesnáším
4 antifanoušci
Celebrity:
Matthew Perry, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Jennifer Aniston

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké seriály, televizní seriály, seriál přátelé, komediální seriály, kultovní seriály, žebříčky, seriálové žebříčky, scény z Přátel, seriál Přátelé scény, kultovní televizní serály
TOPlist