5 nejvtipnějích momentů ze soudu mezi Johnny Deppem a Amber Heard

10.06.2022

Jestli můžeme být medializovanému soudu mezi Amber Heard (36) a Johnnym Deppem (59) za něco vděční, tak je to fakt, že vynesl na světlo světa kauzy domácího násilí. Není totiž nic horšího, než když se stanete terčem někoho, koho jste dosud považovali za vůbec nejbližší osobu vašeho života.

Ačkoliv se bývalí hollywoodští manželé před soudem přeli už několikrát, z výsledků to vypadá, že byla aféra vyvolaná původem texaskou herečkou při nejmenším hodně přibarvená. V posledním a tom médii nejsledovanějším soudu totiž vyhrál Johnny Depp, který se s herečkou soudil kvůli poškození jeho dobrého jména.

V dnešním článku se na celou kauzu podíváme trochu s odstupem a ačkoliv víme, že se v ní řešily závažné problémy, podíváme se na odlehčenější stránku jejich sporu. Dnes vám totiž představíme pětici těch nejvtipnějších a nejabsurdnějších momentů, kterých jste se mohli v soudní při mezi oběma hollywoodskými hvězdami dočkat.

Zaneřáděná postel

Jedním ze zlomových momentů celé kauzy byla chvíle, kdy vyšlo najevo, že se hereččiným výpovědím nedá tak úplně věřit. Lidem, kterým se snadno dělá špatně, bychom doporučili přeskočit k dalšímu bodu dnešního seznamu, protože je první bod jen pro silné žaludky. Doslova.

Klíčovým momentem soudní pře bylo totiž potvrzené tvrzení, že Amber nechala Johnnymu v posteli nepříjemné překvapení, které se později snažila svést na jejich psy. Ačkoliv to herečka dodnes popírá, exkrement, který zanechala v jejich společné posteli jako vtip, vidělo hned několik svědků, kteří nemohli věřit vlastním očím.

Stejné závěry si může vyvodit každý, kdo měl to štěstí ono „překvapení“ vidět. Jedním z důkazů soudní pře totiž byla i fotografie spouště, která na posteli zůstala. Protože vás ale máme rádi, rozhodli jsme se vás tohohle pohledu ušetřit.

Megapinta vína

Množství alkoholu se dá popsat různými způsoby. Můžete říct, že jdete s kamarády „na jedno“, že si dáte drink a v extrémních případech si můžete chtít „vylít mozek“. Všechna taková označení se před soudy v minulosti už objevily a soudci jsou na taková přirovnání zvyklí. Co ale nedokázal s vážnou tváří přejít soudce sporu mezi Amber Heard a Johnnym Deppem, bylo velmi specifické množství vína, kterému měl Johnny holdovat.

Ani sám herec nemohl věřit vlastním uším, když byl obhájci jeho bývalé ženy osočen z toho, že si nalil megapintu červeného vína. Kromě toho, že se kvůli takovému označení rozesmál celý sál včetně Johnnyho Deppa, začaly internetem okamžitě kolovat vtípky na adresu hereččiných obhájců. Nám jen stále koluje hlavou, jaký objem taková megapinta představuje. Vzhledem k tomu, že tradiční pinta představuje necelý půllitr a předpona mega značí milion, z jediné lahve (ani demižonu) vína by se takové množství dostávalo jen velmi těžko.

Námitka, z dosechu!

Jen málokdo z nás by jednou nechtěl stanout před soudem a z plných plic zakřičet tu kouzelnou jednoslovnou frázi: „Námitka!“ Vychovala nás k tomu řada seriálů od Perryho Masona až po JAG a ať už slovo námitka následuje cokoliv, jde o naprosto bezkonkurenční projevení autority a moci. Po soudu slavného páru však existuje jeden druh námitky, který je všem spíše pro smích.

Tímhle druhem je zastavení výpovědi kvůli podezření, že jde o výmysl vypovídajícího. Tato námitka se označuje slovy „z doslechu“ a ve zkratce znamená, že danou výpověď nelze žádným způsobem ověřit. V dnešním článku ji zmiňujeme z toho důvodu, že v nejsledovanějším soudu posledního desetiletí zazněla nesčetněkrát.

Toho si všiml i Johnny Depp, který svou výpověď několikrát sám zastavil předčasně a čekal, až protistrana vznese námitku „z doslechu.“ Jednou dokonce sám odevzdaně prohlásil: „Nechte mě hádat. Z doslechu?“ Ani to však nebyl nejvtipnější „námitkový“ moment celého soudu. Ten přišel ve chvíli, kdy právníci herečky vznesli námitku proti otázce, kterou sami položili.

Kate Moss na scéně

Ačkoliv v kauzách spojených s domácím násilím není naprostým vítězem nikdo, v téhle se přeci jen jeden našel. Nebyl to však ani Johnny Depp, ani Amber Heard, ale právník, který Johnnyho hájil. Ten si totiž přichystal skoro neprůstřelný útok, který mu protistrana ani s vypětím všech sil nemohla překazit. Ba naopak.

Kamery totiž zachytily moment, kdy mu Amber Heard nahrála do karet a Ben Chew už zkrátka nedovedl skrývat své nadšení. Od začátku chtěl totiž před soud přivést Deppovu bývalou partnerku Kate Moss (48), ale kvůli americkému právnímu systému to nemohl udělat, dokud slavnou modelku nezmíní sama protistrana.

Amber a její právníci se tomuto jménu dlouho vyhýbali, ale v jednom nestřeženém momentu herečka jméno Kate Moss sama od sebe zmínila. V tu chvíli bylo advokátovi Deppa jasné, že má už skoro vyhráno. Protože si uvědomil, že může do soudu zapojit modelku, která tak uvede na pravou míru dezinformace o tom, že ji měl Depp dříve shodit ze schodů, neudržel se a vítězoslavně praštil pěstí do vzduchu.

Můj pes stoupnul na včelu

Na samotný závěr dnešního článku jsme si nechali moment, ze kterého si dělal legraci snad úplně každý, kdo o sporu slyšel jen z doslechu. Jedním z nejabsurdnějších momentů celého sporu byl monolog, během kterého Amber Heard vyprávěla poměrně srdceryvný příběh o tom, že se měl její bývalý manžel v drogovém opojení na herečce dopustit násilné prohlídky tělesných dutin při hledání domnělých drog.

Jakékoliv sympatie, které mohla tímto vyprávěním získat však herečka pohřbila nejen neupřímným projevem, ale i špatným herectvím a absurdní vložkou, která zaskočila všechny účastníky soudního přelíčení, ale i všechny sledující doma. Během depresivního příběhu totiž zmínila, že její pes stoupl na včelu, což doprovodila grimasou, za kterou by ji snad v každé herecké škole nechali propadnout.

Celá historka, která hraničí se znásilněním, tak vyvrcholila návštěvou veterináře a skrývaným smíchem všech zúčastněných.

(tod)

Fandím
24 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Johnny Depp, Kate Moss, Amber Heard

Filmy:
Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly, Rumový deník

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
skandály celebrit, domácí násilí, celebrity rozvody, soudní spory celebrity, Johnny Depp alkohol, Amber Heard herečka, Amber Heard domácí násilí, hollywoodské skandály, Amber Heard Johnny Depp
TOPlist