5 nejvražednějších filmů všech dob

19.04.2018

Některé filmy se chlubí skvělou režií, jiné úžasnými hereckými výkony, ale existují i takové filmy, které si drží jiné prvenství. Zajímá vás, které snímky se můžou pyšnit největším počtem zabitých? Schválně zkuste hádat, kterému filmu patří takovéto prvenství. Myslíte, že půjde o katastrofický, akční nebo válečný film? Jistě, i takové se na našem seznamu objeví, ale první místo dnešního žebříčku vás možná překvapí.

Dnešní článek se bude věnovat počtům smrtí, které jednotlivé filmy mají. Nemusíte se bát, nebudeme vám ukazovat žádné drastické záběry. Připravte se ale na to, že se tu budou hromadit mrtvoly.

5. Poslední samuraj: 558 mrtvých

Akční / Dobrodružný / Drama / Válečný / Historický

USA, 2003, 148 min

Režie: Edward Zwick

Scénář: John Logan, Edward Zwick, Marshall Herskovitz

Hrají: Ken Watanabe, Tom Cruise, William Atherton

Páté místo na našem žebříčku obsadil úspěšný velkofilm z roku 2003 s názvem Poslední samuraj. Hlavní roli si v něm „střihnul“ Tom Cruise (55), který ve filmu hraje kapitána Nathana Algrena, veterána z americké občanské války. Algren s sebou do Japonska přiváží spoustu zbraní a místnímu císaři přislíbí, že je jeho vojáky naučí používat.

Přes vyčerpávající trénink je však Algrenova jednotka rozprášena a sám vysloužilý kapitán je odvlečen do zajetí. Místo exemplární popravy však dostane zajímavou nabídku. Jeho původní nepřátelé jej vycvičí v samurajském umění, jejich způsobu života a dalších tradičních zvycích starého Japonska a Algren se později bude moci rozhodnout, jak se svým životem naloží. Kapitán se do nového způsobu života zamiluje, ale nakonec se musí rozhodnout, na čí stranu se v tomto ozbrojeném konfliktu postaví.

Tabulku největších „vrahů“ Posledního samuraje vede sám Cruise, který má na svém kontě hned 41 zabití. Samurajské meče, muškety, ale i rotační „gatling“ (primitivní těžký kulomet) připraví o život na 558 postav filmu. A to jsme teprve u pátého místa žebříčku.

4. Troja: 572 mrtvých

Drama / Historický / Romantický

USA / Malta / Velká Británie, 2004, 201 min

Režie: Wolfgang Petersen

Scénář: David Benioff

Hrají: Brad Pitt, Eric Bana, Orlando Bloom

Troja je film, který převypravuje události Homérova slavného eposu. Původního příběhu se však filmové zpracování drží jen okrajově. Zatím co Homérova báseň je epickým vyprávěním, Troja režiséra Petersena (77) je spíše akčním filmem, který se odehrává na historickém pozadí. Oba příběhy popisují zničení Troji řeckým vojskem včetně legendárního vojenského tahu v podobě Trojského koně.

Obě strany konfliktu vedli pověstní vojevůdci. Trojské vojsko vedl Hector, kterého ve filmu hraje Eric Bana (49) a Řekům velel nezničitelný Achilleus v podání Brada Pitta (54). Jak pověstná bitva dopadla, dnes asi každý ví, ale jen pro pořádek... Pozor, právě se chystáme prozradit spoilery pro více než tři tisíce let starý příběh! Troja řeckému útoku podlehla a nakonec lehla popelem.

Celá válka si měla vyžádat stovky tisíc smrtí a ve filmu z roku 2004 se mnohých z nich dočkáme. Pokud se totiž díváte na prodlouženou verzi filmu, stanete se svědky 572 smrtí. Zemře i většina hlavních postav včetně obou vojevůdců. Troja byla v své době jedním z nejambicióznějších filmů se skutečně vysokým rozpočtem. Podle většiny odhadů měl film stát na 135 milionů dolarů.

3. 300: Bitva u Thermopyl: 600

Akční / Fantasy

USA, 2006, 192 min

Režie: Zack Snyder

Scénář: Zack Snyder, Kurt Johnstad, Michael Gordon

Hrají: Gerard Butler, Lena Headey, David Wenham

Další film, ve kterém je smrt na takřka denním pořádku, je akční snímek 300: Bitva u Thermopyl. Tady vás asi vysoký počet úmrtí nepřekvapí, jelikož se celý film věnuje jedné z nejslavnějších bitev historie a navíc je založen na komiksové předloze Franka Millera (61), který se použití většího množství krve rozhodně neštítí. Film navíc režíroval Zack Snyder, autor brutálních filmů jako Úsvit mrtvých nebo Strážci – Watchmen.

300 rozhodně není historickým přepisem událostí bitvy udatných řeckých vojáků proti perským nájezdníkům, ale spíše akčním/fantasy/válečným filmem, který si libuje ve zpomalených záběrech a dech beroucí akrobacii. Spartský král Leonidas, kterého ve filmu hraje Gerard Butler (48), se s hrstkou svých nejlepších vojáků postaví Peršanům v předem prohrané bitvě. Proto se asi nemůžeme divit, že během filmu nastane tolik smrtí.

Počet mrtvých se pohybuje okolo šesti set a mezi oběti se řadí hlavně perští vojáci. Mezi mrtvými se však objeví i vlk, nosorožec, pár slonů a jeden posel, kterému je potřeba důrazně vysvětlit, co je to Sparta.

2. Království nebeské: 610

Akční / Historický / Dobrodružný / Válečný

Velká Británie / Španělsko / USA / Německo, 2005, 192 min

Režie: Ridley Scott

Scénář: William Monahan

Hrají: Orlando Bloom, Eva Green, Liam Neeson

Druhé místo na našem žebříčku filmů, ve kterých je nejvíc smrti, obsadilo Království nebeské. Pro přesné počty budeme opět počítat s prodlouženou verzí režiséra Ridleyho Scotta (80). Film z roku 2005 vypráví o křížové výpravě skrze oči mladého rytíře Baliana z Ibelinu, kterého hraje Orlando Bloom (41).

Mladý Balian se vydává do boje, aby bojoval za své hrdinské ideály, kterým neotřesitelně věří. Jeho příběh se odehrává na pozadí jednoho z nejkrvavějších vojenských tažení všech dob. Dávný boj mezi zástupci křesťanů a muslimů tak přináší nespočet smrtí, které byly na oltář „Svaté země“ položeny.

Když říkáme nespočet, neberte nás tak doslova. V prodloužené verzi filmu Království nebeské totiž nastane přibližně 610 smrtí. Pokud bychom to měli zprůměrovat, tak to vychází na přibližně tři mrtvé za minutu. Samozřejmě je film plný bojových scén, ve kterých umírají desítky či stovky vojáků zároveň. Při bitvě o pevnost Kerak zemře 43 bojovníků, v pouštním tažení jích je 103 a při závěrečném obležení Jeruzaléma zahyne na 300 lidí. Ani sám Bloomův Balian nezaostává a vlastnoručně zabije na 40 nepřátel.

1. Pán prstenů: Návrat krále: 836

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Nový Zéland, 2003, 251 min

Režie: Peter Jackson

Scénář: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson

Hrají: Elijah Wood, Noel Appleby, Billy Boyd

A vítězem mezi nejvražednějšími filmy se stává prodloužená verze fantastického Oscarového snímku Pán prstenů: Návrat krále. Jakožto poslední díl této úspěšné série obsahuje Návrat krále největší počet válečných bitev aliance lidí a elfů proti zlým silám Mordoru. Jde zkrátka o velkolepé finále velkolepé trilogie.

Návrat krále náš žebříček vede s přehledem. Během jeho trvání se diváci dočkají 836 smrtí, což je o více než 200 smrtí více než v případě Království nebeského. Poslední díl Pána prstenů má však proti svým filmovým kolegům jednu velkou výhodu. Jeho prodloužená verze je přes čtyři hodiny dlouhá, a tak je všechny smrti poměrně dost času.

O velikosti bitev svědčí i počet zabití, který mají na svědomí hlavní hrdinové příběhu ze Středozemě. Aragorn má 17 zabití, Legolas a Gandalf 11 a Gimli je viděn při zabití pouhých pěti skřetů. Pokud vezmeme v potaz všech 836 smrtí, stojí naši hrdinové za minimálním zlomkem všech mrtvol v příběhu Návratu krále. Možná také stojí za zmínku, že kdybychom náš seznam udělali delší, hned na šestém místě by se objevil další film z trilogie Pána prstenů. Konkrétně by to byly Dvě věže se svými 486 zabitími.

(tod)

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Peter Jackson, Ridley Scott, Zack Snyder, Orlando Bloom, Tom Cruise, Gerard Butler, Elijah Wood

Filmy:
Troja, Pán prstenů: Návrat krále, Poslední samuraj, Království nebeské, 300: Bitva u Thermopyl

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
akční filmy, krvavé filmy, historické filmy, fantasy filmy, žebříčky, žebříčky filmů, žebříčky akčních filmů, nejkrvavější filmy, krvavé bitvy, Thermopyly, Thermopyly bitva, bitevní scény, Samurajové, samurajské filmy, akční fantasy filmy
TOPlist