5 největších překvapení ze speciálního dílu Přátel

07.06.2021

Seriál Přátelé je nezaměnitelnou ikonou devadesátých let, kterou mnozí dodnes považují za vůbec nejlepší sitcom všech dob. Přátelé získali takovou popularitu, že premiéry jejích epizod sledovaly miliony diváků po celém světě. Je to už ale skoro dvacet let, co se tahle partička newyorských spolubydlících naposledy objevila na televizních obrazovkách s novými díly, a tak se po ní fanouškům samozřejmě stýská.

Na konci května však dostali malou, ale zajímavou náplast v podobně speciálu s názvem Přátelé: Zase spolu. Tohle ale není obyčejný díl, jelikož nesleduje jednotlivé postavy, ale setkání jejich představitelů po tolika letech. Herci si vypráví o natáčení i o tom, co zažili poté, co klapla poslední klapka. V bezmála dvouhodinovém rozhovoru padla celá řada zajímavých informací a ty největší jsme si pro vás připravili pro dnešní článek.

5. Courteney Cox si po place schovávala „taháky“

Seriálová Monika je natolik pedantská, že by své texty rozhodně nikdy nezapomněla. Byla by vzhůru dlouho do noci, jen aby si perfektně zapamatovala každičkou větu svého scénáře, a možná by se naučila i texty svých kolegů. Její soutěživost by jí zkrátka nedovolila nepodávat stoprocentní výkon každý den.

Její představitelka Courteney Cox (56) však měla během natáčení poněkud „laxnější přístup“. Samozřejmě se snažila zapamatovat si každý text, ale její paměť zkrátka nebyla tak dokonalá. Proto si po natáčecím place poschovávala různé taháky se svým textem.

Na její zapomnětlivost upozornil ve speciálním díle Matt LeBlanc (53), který si zahrál Joeyho. Takové finty bychom čekali spíš od jeho postavy než od vždy stoprocentně připravené Moniky. Je to ale jen další připomínka toho, že herci a jejich postavy nejsou jedna a tatáž osobnost.

4. Nikdo nechtěl závěrečný film

Za tu dlouhou dobu, co se na televizních obrazovkách objevil poslední díl desáté série, se řada seriálových fanoušků dožadovala nějakého pokračování. Jen málokdo se dosyta nabažil příběhů o Monice, Rossovi, Chandlerovi, Joeym, Rachel a Phoebe. Fanouškům bylo jedno, jak by měl seriál pokračovat, ale jednoduše vyžadovali nové příběhy.

Tvůrci seriálu se několikrát setkali s nabídkami natočit nějaký závěrečný film, sérii nebo alespoň epizodu, ale finální pro ně byl osmnáctý díl desáté série. Ten podle tvůrců definitivně uzavřel příběhy, a nechtěli je zase zpětně rozplétat. Byli totiž spokojení, že se každé postavě podařilo získat nějaký šťastný konec. Kdyby na to měli něčím navazovat, už by to působilo trapně a lacině.

Poměrně zajímavý je fakt, že se na tomto postupu shodli i všichni představitelé šesti přátel. Za každou natočenou epizodu totiž dostávali obrovský balík peněz a dalo by se proto čekat, že si rádi ještě přivydělají. Opak byl však pravdou a herci se tak jednomyslně shodli, že konec seriálu přišel v pravý čas.

3. David Schwimmer nesnášel Marcela

Pokud si nesednete s kolegou v práci, čekají vás krušné časy. Zvlášť, když s ním musíte trávit každý den. Mezi hlavními „Přáteli“ však k žádné takové při naštěstí nedošlo, nebo to alespoň mistrně tajili. To samé se však nedá říct o jejich vztazích se zbytkem natáčecího štábu. Snad nejproblematičtější byl vztah Davida Schwimmera (54) s jedním členem jeho seriálové rodiny.

Nebyli to však jeho rodiče, které všichni představitelé hlavních rolí naprosto zbožňovali, ani jeho lesbická exmanželka Carol, ba dokonce ani jeho seriálový syn Ben. Ten, s kým měl Ross největší problémy, byl jeho adoptovaný opičák Marcel. Schwimmera nejvíc vytáčelo, že se kvůli trénovanému opičákovi musela spousta scén natáčet na několikrát, protože Marcel zkrátka nezareagoval včas.

Marcel kromě toho herci po obličeji rozmazával všemožnou potravu, kterou dostával mezi jednotlivými záběry. Vzhledem k tomu, že většinu času trávil na Schwimmerově rameni, není se moc čemu divit, že měl herec nesoustředěného opičáka až po krk.

2. Matt LeBlanc si ublížil u „nejjednodušší“ epizody

V celém seriálu najdete epizody, které se odehrávají v Central Parku, v kavárně, na večírcích, na výletech, dovolených a část jedné série je dokonce natáčená v Londýně. S těmito díly je často mnohem víc práce, protože se to musí celé zkoordinovat, zablokovat vstup do jednotlivých ulic a tak podobně.

Proto se tvůrci často radují, když se nějaké díly odehrávají převážně na jednom z uzavřených natáčecích placů. Velkou radost měli u druhého dílu třetí řady s názvem Rossovo utrpení. Ten se totiž téměř celý odehrává na půdě bytů Moniky a Rachel a Joeyho a Chandlera. Tvůrci tak očekávali, že budou mít epizodu hotovou „ještě před obědem“, a že je nečeká žádný zádrhel.

V tom se ale spletli z nejrychleji natočené epizody se totiž vyklubala ta nejdelší. Při jedné ze scén si totiž Matt LeBlanc ošklivě vykloubil rameno, a dokonce kvůli tomu musel rychle do nemocnice. Celé natáčení se zastavilo a muselo se počkat, dokud se herec neuzdraví. Kvůli tomu se Joey také v následující epizodě zranil při skákání na posteli mimo záběry kamer, aby mohl mít po zbytek série ruku v gypsu.

1. Skuteční Ross a Rachel

Jen málokdo by dokázal tak přesvědčivě zahrát tak komplikovaný vztah, jako byl ten mezi Rossem a Rachel. Schwimmer i Aniston (52) oba podali výkony svých životů a tyhle role jim jen tak někdo neodpáře. Lidé na ulici je oslovují jmény jejich seriálových postav a oni se s nimi natolik sžili, že jim to už ani nepřijde zvláštní.

A tušíte, proč byl jejich seriálový vztah natolik přesvědčivý? Velmi často se v bulváru objevovaly drby o tom, že spolu oba herci něco mají, ale ani jeden z nich se k těmto drbům nikdy nevyjádřil. Tedy alespoň dosud. Přestože spolu nikdy nechodili, rozhodně k sobě něco cítili. Oba dva to potvrdili i v nové speciální epizodě, ale jedním dechem dodali, že mezi nimi k ničemu nedošlo.

Vždycky, když jeden po druhém toužil, byl ten druhý zrovna ve vztahu s někým jiným. Jejich první polibek by proto podle obou herců skutečně ten seriálový. Přesně proto byly jejich role v seriálu tak přesvědčivé. Herci to zkrátka nehráli.

(tod)

Fandím
34 fanoušků
Nesnáším
4 antifanoušci
Celebrity:
Courteney Cox, Matt LeBlanc, Jennifer Aniston, David Schwimmer

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
humor, komediální seriály, komediální herci, kultovní seriály, TV seriály, Přátelé zajímavosti, přátelé pokračování, Přátelé obsazení
TOPlist