5 největších otazníků Ligy spravedlnosti

23.11.2017

Nejnovější přírůstek do rodiny DC po sobě zanechal nejen pachuť nepovedeného blockbusteru, ale i mnoho nezodpovězených otázek. Pokud jste opus Zacka Snydera ještě neviděli, pak vězte, že některé otázky přináší menší či větší spoilery!

Ben Affleck
Zdroj: Promo

Kam se poděl Motherbox?

Záhadná krabička, která může manipulovat časoprostorem, je středobodem celého příběhu. Po překažení pokusu o její zneužití se však dočkáme pouze laciných úsměvů naší partičky superhrdinů. Co se stane se smrtící zbraní, to už nám filmaři jaksi neprozradí. Že by ji usmívající se klaďasové opět zapomněli na parkovišti?

Že by ten prokletý Motherbox zase někam zakopali?

A co Darkseid?

Navzdory pouhé jediné zmínce v celém filmu hraje tento superzáporák úlohu největší hrozby, která donutí superhrdiny k vytvoření aliance. Proč se však neobjevil, aby Steppenwolfovi pomohl dotáhnout apokalypsu do zdárného konce? Objeví se vůbec někdy, nebo zůstane o pouhé zmínky v jednom z mnoha plánovaných DC filmů?

Jak by asi vypadal Darkseid na plátně?

Green Lanterne, kde flákáš?

Hned zkraje Ligy spravedlnosti mohl nejeden fanoušek DC univerza zajásat: „Konečně, Green Lantern corps v akci!“ Po zbytek filmu už se však jejich návratu nedočkal, a tak zůstalo pouze u několik vteřin dlouhého camea. Což je nejen škoda, ale zároveň obří chyba v logice celého filmu.

Odskočil si Green Lantern do obchodu s koblihami, zatímco byla Země pod útokem? Otázky, samé otázky…

Zmrtvýchvstání Clarka Kenta…

Oživnutí Supermana nejspíš nikoho nepřekvapilo ani v reálném světě, natož v komiksovém (a ještě ve vlastnictví DC, kde si s logikou hlavu příliš nepářou). To Clark Kent, čili Supermanovo alter ego, se při vysvětlování svého návratu mezi živé pěkně zapotí. Tajná identita idolu s S na hrudi je touto hrou na Ježíše pravděpodobně ta tam. A nepomohla tomu ani Clarkova/Supermanova milá, která na letícího superhrdinu pořvává před plným náměstím: „Clarku!“

Skrytou identitu Clarka Kenta už nejspíš nezachrání ani hipsterské brýle…

Kdo bude v Lize záporáků?

Konec filmu přinesl obligátní přídavek, který naznačí další vývoj celého DC univerza. A u Ligy spravedlnosti se jeví vcelku logicky, že předznamenal vznik uskupení padouchů pod vedením Lexe Luthora. Zatím však můžeme pouze hádat, kdo se této záležitosti zúčastní, a kdo bude páchat zlo solitérně.

Koho si tenhle záporák vezme do party?

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Gal Gadot, Jason Momoa, Henry Cavill, Ben Affleck

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky, Právě v kinech,

Tagy:
recenze filmu, Batman, Ben Affleck filmy, komiksové filmy, Superman, liga spravedlnosti, liga spravedlnosti recenze, DC, DC filmy, Liga spravedlnosti hodnocení, DC komiksy, Liga spravedlnosti názory, Darkseid, Gren Lantern, co je Motherbox, Liga spravedlnosti Motherbox, Liga spravedlnosti otazníky, Zack Snyder Liga spravedlnosti, Gal Gadot filmy
TOPlist