5 největších filmových zbabělců

28.06.2019

Je jasné, že každý být hrdinou zkrátka nemůže. Pokud by byly všechny postavy filmů hrdinné, nevznikal by žádný konflikt, a tudíž by filmy neměly co vyprávět. Pokud by existovali jen hrdinové a padouši, stále by to nebylo ono. Vše by bylo tak nějak černobílé a nedokázali byste odlišit jeden snímek od druhého. Kvůli tomu existují vedlejší postavy, které příběhy různými způsoby ozvláštňují.

Jedním druhem takovýchto postav jsou i zbabělci, kterých jsou filmy skutečně plné. Zbabělce najdete opravdu na každém rohu, a ačkoliv to nejsou vyložení záporáci, za kladné hrdiny je také považovat nelze. Alespoň dokud se ze své zbabělosti neproberou, ale to už předbíháme. Showbiz vám proto nyní přináší seznam pěti největších zbabělců, strašpytlů a poseroutků, které ve filmech najdete.

5. George McFly – Návrat do budoucnosti

Prvním zbabělcem dnešního seznamu je otec protagonisty filmové série Návrat do budoucnosti. George McFly sebou celý svůj život nechával mávat ostatními, a to především svým úhlavním nepřítelem Biffem. Ten je Georgeovým nadřízeným v práci, kde mu soustavně ničí život, ale šikanuje ho už od střední školy.

Díky cestování časem svého syna se však celá situace obrátí, když mladý Marty nevědomky málem zařídí, že se nenarodí. Místo do George se totiž jeho matka začne zakoukávat do Martyho, což všechno značně komplikuje. Vše nakonec musí zachránit George, když Biffovi uštědří jednu „výchovnou“. Tím vylepší nejen svou současnou situaci, ale zajistí si tak i lepší budoucnost.

4. Timothy Upham – Zachraňte vojína Ryana

Následujícím zbabělcem je překladatel Timothy Upham, kterého můžete znát z válečného filmu Zachraňte vojína Ryana. Upham se totiž připojuje k jednotce kapitána Millera, kde díky svým lingvistickým schopnostem funguje jako tlumočník.

Od prvního okamžiku je však jasné, že mezi ostřílené vojáky moc nezapadá. Jeho chápání války pochází z knih a jeho přívětivost a naivita jej často staví do nebezpečných situací. Je zkrátka příliš důvěřivý, čímž nepřímo způsobí smrt svých spolubojovníků. Právě tyto tragické události jej nakonec zocelí a je konečně ochotný chopit se zbraně a své přátele pomstít.

3. C-3PO – Star Wars

Dalším zbabělcem je někdo, kdo pro svůj neustálý strach a nejistotu nemá sebemenší důvod. Je totiž robotem, kterého musel ke strachu někdo naprogramovat. Vzhledem k tomu, že byl jeho tvůrcem Anakin Skywalker, tedy pozdější Darth Vader, je pravděpodobnější, že je C-3PO ustrašený kvůli nějaké softwarové chybě.

Tento pozlacený droid se bojí téměř všeho. Vadí mu létání, nesnáší písek, bojí se střelby a obecně by nejradši vykonával své funkce protokolárního droida někde v teple a robotickýma nohama pěkně na zemi. I tak se však dostává do mnoha nebezpečných situací, ze kterých vyvázne díky obrovskému štěstí, nebo hrdinství ostatních. Kromě své zbabělosti je totiž C-3PO navíc často velmi nepoužitelný. Jeho nezastavitelné stěžování navíc skutečným hrdinům této vesmírné ságy často leze na nervy.

2. Robert Ford – Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem

Vzhledem k tomu, že název následujícího snímku zní Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem, je asi jasné, kdo obsadil další příčku dnešního žebříčku. Nebudeme vás dále napínat a prozradíme, že jde o Roberta Forda v podání Caseyho Afflecka (43).

Hlavní zápletku tohoto uměleckého westernu pravděpodobně také odhalíte hned z jeho dlouhého názvu. Affleck hraje tohoto slavného patolízala skutečně přesvědčivě, což mu vysloužilo i nominaci na Oscara za nejlepšího herce ve vedlejší roli. Ford slavného gangstera obdivoval už svého dětství, a když konečně dostal možnost připojit se do jeho bandy zločinců, bylo to pro něj zároveň splněným snem i noční můrou.

Je to zkrátka zbabělec, jehož život byl už od počátku velmi komplikovaný a střet s realitou je něco, co sám velmi těžce nese. Koneckonců ne nadarmo se říká, že bychom neměli potkávat své hrdiny. Když je mu navíc slíbena obrovská finanční odměna za zabití Jesseho Jamese, je jeho už tak dost rozhozený pohled na svět skutečně v posledním tažení.

1. Zbabělý lev – Čaroděj ze země Oz

Nakonec dnešního článku o největších strašpytlech jsme si nechali postavu, která má slovo „zbabělý“ přímo ve svém jméně. Jde o Zbabělého lva z pohádkového Čaroděje ze země Oz. Ten se společně s Dorotkou, Plecháčem a Strašákem vydává hledat onoho mocného mága, který jim má pomoci z jejich svízelné situace.

Přestože je lvem, ani zdaleka nepůsobí jako šelma, kterou by měl být. Jde o ustrašeného poseroutku, který se bojí i té nejmenší prkotiny. Nakonec se však ukáže jako odvážný hrdina poté, co dostane na hruď obrovskou medaili. Zdá se, že mu k získání kuráže stačilo jen blyštivé placebo.

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Casey Affleck

Filmy:
Čaroděj ze země Oz, Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje, Zachraňte vojína Ryana, Návrat do budoucnosti, Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
lev, filmové postavy, robot, westerny, žebříčky postav, žebříčky filmových postav, zbabělci, filmoví zbabělci, postavy robotů, zbabělé filmové postavy, Timothy Upham, C-3PO, Robert Ford, Zbabělý lev
TOPlist