5 největších filmových svůdníků

04.07.2019

Milostné příběhy by byly vcelku o ničem, pokud by se v nich neobjevovaly charizmatické a svůdné postavy. Nikomu se nepodaří získat každého, na koho ukáže prstem, ale hollywoodské filmy tu nejsou od toho, aby vypravovaly vše naprosto realisticky. Občas proto některé charakterové rysy svých postav přehání a ty se tak v určitých ohledech stávají jakýmisi superhrdiny.

V minulosti jsme vám například představili bezchybné sci-fi piloty, neporazitelné boxery či nepolapitelné tajné agenty. Dnes se však zaměříme na něco trochu jiného. V dnešním žebříčku vám totiž představíme ty největší filmové svůdníky, kterým neodolá žádná žena.

5. Giacomo Casanova – Casanova

Kým jiným žebříček o těch největších filmových svůdnících začít, než mužem, jehož jméno je se svůdností a milováním spojováno nejčastěji. Prvním „Casanovou“ dnešního seznamu totiž není nikdo jiný, než sám Giacomo Casanova.

Ten se může chlubit i vlastním stejnojmenným filmem z roku 2005, kde do role tohoto nejslavnějšího italského milovníka vtělil Heath Ledger. Příběh, který inspiroval nejednu „love story“, se odehrává v osmnáctém století v Benátkách mezi legendárním dobrodruhem proslulým svými milostnými avantýrami a spisovatelkou Francescou Bruni, která píše své ilegální feministické knihy pod mužským pseudonymem.

Casanovův šarm a milostné úspěchy jsou známé nejen mezi ženami, což legendárního svůdníka dostává do pořádných problémů. Jde po něm totiž inkvizice za „zločiny proti sexuální morálce“. Casanova však nakonec smrti těsně unikne a zbytek života prožije v ústraní s jedinou ženou, která mu byla kdy schopna odolat. Tedy alespoň na chvíli.

4. Hitch – Hitch: Lék pro moderního muže

Následující svůdník je mužem, který ze svých „balících schopností“ vytvořil plnohodnotný byznys. Hitch se totiž živí jako dohazovač, který pomáhá zoufalým mužům v jejich honbě za ženami. Radí jim nejen jak se chovat, ale i co říkat a jak si ženy získat. Přestože se řídí svým nejlepším přesvědčením a pomáhá jen těm, kterým jde skutečně o lásku, a ne jen o sexuální zálet, je jeho volba profese při nejmenším poměrně diskutabilní.

Ani Hitch však není bezchybný a své limity najde v nesmlouvavé novinářce, kterou si ve filmu zahrála krásná Eva Mendes (45). Ta se totiž do Hitche nejdříve zakouká, ale když zjistí, co je vlastně skutečně zač, začne ho nenávidět. Hitch však ve své snaze o její srdce nepolevuje, a nakonec se mu podaří zdolat i ji. Raději v tomto filmu nehledejte nějaké morální ponaučení, jelikož by se vám z toho mohlo udělat pěkně zle.

3. Howard Hughes – Letec

Zatímco Hitch své „studenty“ učil různým trikům a švindlům, jak získat ženskou pozornost, Howard Hughes nic z toho nepotřeboval. Zaprvé je jeho příběh založen na životě skutečného úspěšného konstruktéra, pilota, podnikatele a režiséra z minulého století, za druhé jej scénáristé obdařili ještě neodolatelnějším šarmem, kterým dokázal každou ženu dostat do kolen a za třetí (a to je možná nejdůležitější) jej v oscarovém filmu Letec hrál sám Leonado DiCaprio (44).

Skutečný Howard Hughes i jeho filmový protějšek toho za své životy prožili opravdu hodně a stali se jedněmi z nejúspěšnějších Američanů své doby. Howard žil každý den, jako by to měl být jeho poslední, a jeho charizma v kombinaci s jeho obrovským jměním z něj dělaly absolutní magnet na ženy.

Za svůj život byl s mnoha slavnými herečkami, nad kterými obyčejní muži mohli jen slintat v kinech. Namátkou šlo například o Billie Dove, Avu Gardner, nebo dokonce i Katherine Hepburn. Jestli byl někdo Casanovou dvacátého století, pak to byl bezpochyby právě Howard Hughes.

2. Nick Marshall – Po čem ženy touží

Následující muž získal své balící schopnosti v podstatě kouzlem. Nick Marshall totiž pracuje v reklamce a jednoho dne dostal za úkol, vcítit se do žen pro vymyšlení úspěšné reklamní kampaně. Proto si domů přinesl celou řadu ženských produktů, a když se snažil depilovat nohy a fénovat vlasy zároveň, spadl i s fénem do vany a dostal ránu elektrickým proudem.

Ráno se probudil se skutečnou superschopností. Přesně totiž slyšel, co se ženám honí hlavou a co si myslí. Díky tomu se už tak poměrně úspěšný milovník stal pro opačné pohlaví absolutně neodolatelným. To mu samozřejmě stouplo do hlavy a díky nově získané schopnosti se tak stal ještě nesnesitelnějším, než kdy dřív.

ztráta jeho schopnosti jej postaví zpátky nohama na zem a Nick se konečně začne snažit o srdce jediné ženy, na které skutečně záleží. O srdce vlastní dcery.

1. James Bond – James Bond

Kdo by mohl obsadit první místo největších filmových svůdníků v konkurenci takových velikánů jako je Casanova či člověk, který dokáže ženám číst myšlenky? Odpověď je více než jednoduchá. Bond. James Bond.

Agent s krycím jménem 007 si za svou více než padesátiletou kariéru, která se rozprostírá po šestadvaceti filmech a ještě větším počtu knih, komiksů a videoher dokázal získat nespočet různých žen. Ty nedokázaly odolat jeho šarmu, suchému humoru, slušivému obleku a elegantnímu vystupování.

Každá jeho aktivita vypadá až nadlidsky „cool“, a to ať vraždí padouchy, řídí rychlá auta či pije Vodku-Martini, a ať ho hraje kdokoliv. Jen s obtížemi byste v historii hledali Bonda, který nebyl lamačem dívčích srdcí. Ať už šlo o Conneryho (88), Brosnana (66) nebo Moorea, vždy jste si mohli být jistí, že má Bond kolem každého prstu omotaných alespoň pět krásných žen.

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Heath Ledger, Eva Mendes, Sean Connery, Leonardo DiCaprio

Filmy:
Dr. No, Po čem ženy touží, Letec, Hitch: Lék pro moderního muže, Casanova

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
romantika, romantické filmy, Leonardo DiCaprio filmy, žebříčky, slavné filmové role, Heath Ledger filmy, žebříčky filmových postav, Casanova film, Sean Connery flmy, Eva Mendez filmy, milostné filmy, svádění, svůdnici
TOPlist