5 největších filmových lůzrů

16.07.2019

Jak přesně se dá definovat takový lůzr? Je to někdo, komu se nepodaří nic, o co se snaží? Je to někdo, kdo se vlastně vůbec nesnaží? Je to někdo, kdo se cíleně snaží ostatním zkazit život? Nebo je to někdo, kdo má prostě obrovskou smůlu? Ti největší lůzři jsou kombinací všech těchto vlastností a právě na ty největší z nich se v dnešním článku zaměříme.

5. Brick Tamland – Zprávař: Příběh Rona Burgundyho

Prvním neúspěšnou postavou dnešního článku je Brick Tamland ze snímku Zprávař: Příběh Rona Burgundyho. V obou dílech této série jej ztvárnil Steve Carell (56), který má s hraním skutečných lůzrů poměrně bohaté zkušenosti. Stačí si vzpomenout na jeho roli Michaela ze seriálu Kancl nebo Andyho z komedie 40 let panic.

Brick je však oproti těmto postavám „o dost silnější kafe“. Brick je součástí zprávařského týmu Kanálu 4, ale na rozdíl od jeho kolegů má o dost potupnější specializaci. Brick je totiž rosnička. Sám o sobě prohlašuje, že má IQ 48, což je podle jeho chování ještě poměrně střídmý odhad. Jeho vystupování je často naprosto nesmyslné a ani jeho nejlepší přátelé ve většině případů absolutně netuší, o čem že to Brick vlastně mluví.

Právě jeho nesmyslné chování je však zdrojem těch nejvtipnějších scén celého filmu. Za zmínku například stojí scéna, ve které přijede na medvědovi, o kterém mluví jako o „chlupatém traktoru“, moment, kdy probodne konkurenčního zpravodaje trojzubcem nebo jeho nehynoucí láska k těm nejobyčejnějším předmětům jako je lampa nebo koberec. Brick je zkrátka tím nejhloupějším členem zprávařského týmu plného dalších obrovských lůzrů. Alespoň v něčem je nejlepší.

4. Biff – Návrat do budoucnosti

Následující lůzr spadá do ranku těch, kteří ostatním rádi škodí, ale díky své naprosté neschopnosti si většinou uškodí sami. Touto postavou je totiž Biff Tannen ze série Návrat do budoucnosti. Biff začíná v prvním díle jako poměrně úspěšný člověk, ale když se Marty vrátí do minulosti, začnou se pro něj věci obracet k horšímu.

Nejenže skončí v hromadě hnoje, ale navíc dostane nakládačku od největšího šprta v okolí, od Martyho otce. Do té doby budoval svou reputaci na tom, že byl někým, s kým si nikdo nechtěl zahrávat, ale v momentě, kdy dostane za vyučenou od někoho jako George McFly, jde celé jeho renomé takzvaně „do kytek“. Tím se změní i Martyho přítomnost a z obávaného Biffa se stane ušlápnutý údržbář, který pracuje pro George.

3. Willie – Santa je úchyl!

Sprostý, neschopný a neustále opilý. Tak by se dala ve zkratce popsat titulní postava Willieho ze snímku Santa je úchyl! Willie je totiž jeden z dvojice trestanců, kteří se specializují na vykrádání trezorů a bank a kteří tráví svůj volný čas objížděním velkých obchodních center v přestrojení za Santu Clause a jeho elfího pomocníka.

Chtějí totiž tyto obchody naprosto vybílit a napakovat se tak před blížícím se Štědrým dnem. Willie je agresivním gaunerem, který si nejraději krátí čas v přítomnosti lehkých žen a tvrdého alkoholu a vůbec se nesnaží zamaskovat svoji prohnilou povahu. Jediné, co mu jde, jsou ony štědrovečerní krádeže, ale i ty jsou kvůli jeho naprostému nedostatku sebekázně v ohrožení.

2. Alan Garner – Pařba ve Vegas

Následující lůzr dnešního seznamu je napůl podivín a napůl naprosto neschopný flákač. Alan GarnerPařby ve Vegas je nevyspělou, přihlouplou a psychotickou osobou, které se ve všech třech dílech této série ujal americký komik Zach Galifianakis (49).

Když se Alan vetře na rozlučku se svobodou svého švagra, naprosto nad sebou ztratí kontrolu a jeho nekontrolovatelné činy odstartují zápletku celého filmu. Stojí totiž za zdrogováním celé party a tím, že se všichni musí společně rozvzpomenout na události minulé noci, jelikož během divokého večírku někde ztratili ženicha, jehož svatba se kvapem blíží.

Alan je naprostý lůzr, který se snaží ostatním vetřít do přízně jakýmkoliv způsobem. Nechá se dobrovolně střelit paralyzérem, své přátele zdroguje i v druhém díle série, a kdo by mohl zapomenout na jeho bezstarostnou projížďku po dálnici se žirafou v přívěsu.

1. Harry a Marv – Sám doma

Na první pozici dnešního článku jsme se rozhodli dosadit páreček obrovských lůzrů. Jde o partu zlodějů, kteří považují jména jako „Mokrý banditi“ nebo „Dlouhoprsťáci“ za něco, co zní cool. Jde o partu neúspěšných zločinců, kteří se nechávají opakovaně přelstít osmiletým klukem se zálibou v mučení. Jde o partu budižkničemů, kteří různá bolestivá zranění přežívají jen díky nadlidské výdrži a odolnosti. Jde o Harryho a Marva ze série Sám doma.

Tito neschopní zlodějíčci si v prvním filmu z roku 1990 vyhlédnou prostorný dům na předměstí, ve kterém žije rodina McCallisterů. Moc dobře vědí, že tahle rodina na vánoční prázdniny odjíždí pryč, ale nepočítají s tím, že by mohli doma někoho zapomenout. Přesně to se však této početné rodině stane a mladý Kevin zůstane sám doma.

Mladý chlapec se proto rozhodne svůj dům proti přihlouplým zločincům opevnit různými vynalézavými pastmi. Přestože Harry s Marvem kvůli své neschopnosti spustí každičkou z nich, podaří se jim nebezpečné nástrahy nějakým zázrakem přežít. To, že v každém vykradeném domě nechávali jako poznávací znamení téct všechny kohoutky, nakonec znamenalo, že při jejich dopadení policie přesně věděla, které krádeže mají na svědomí.

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Zach Galifianakis, Steve Carell

Filmy:
Pařba ve Vegas, Sám doma, Návrat do budoucnosti, Santa je úchyl!, Zprávař: Příběh Rona Burgundyho

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
komedie, americké komedie, žebříčky, bláznivé komedie, žebříčky filmových postav, lúzr, bizarní postavy, vtipné filmové postavy, Sám doma postavy, Sám doma lupiči, Steve Carell postavy, komediální postavy, Alan Garner, Alan Garner postava, Pařba ve Vegas postavy
TOPlist