5 největší překvapeních v nominacích na Zlaté glóby 2021

06.02.2021

Existuje celá řada filmových a televizních cen, které se každoročně udělují. Od loňska jsou slavnostní ceremoniály pravda poněkud omezené, ale alespoň nějak se ty nejlepší počiny televizních obrazovek a filmových pláten ocenit musí. Tou nejznámější akcí je bezesporu předávání Oscarů, ale hned na druhém místě se pomyslném v žebříčku popularity udílení cen objevují Zlaté glóby.

Ty se kromě filmových počinů soustředí i na ty televizní, a tak se mezi výherci ocitá mnohem širší spektrum vynikajících projektů. Letošní galavečer proběhne už v neděli 28. února, a nominace jsme se dozvěděli už na začátku měsíce. Zajímá vás, jaká největší překvapení nominace přinesly? Vrtá vám hlavou, kdo se bude o pověstné sošky ucházet? Nebo byste naopak chtěli vědět, kterým počinům nominace proklouzla mezi prsty? Pak se určitě pusťte do dnešního článku.

5. Nominace pro starého gangstera

Prvním a zároveň i možná největším překvapení letošních nominací je uznání výkonu představitele Michaela Corleoneho, Tonnyho Montany a samotného ďábla v jedné osobě. Mezi nominovanými na nejlepší výkon v televizní sérii totiž sice nenajdete Pedra Pascala (45) z Mandaloriana ani Jonathana Majorse z Lovecraftovy země, ale do boje o Zlatý globus se letos pustí sám Al Pacino (80).

Tenhle osmdesátník svou nominaci získal za akční seriál Hunters, který vypráví o skupince lovců nacistů, kteří se v roce 1977 snaží vymýtit New York od skryté odnože nacistického režimu, která plánuje nastolit Čtvrtou říši. S průměrným až podprůměrným hodnocením, které seriál sklízí, je proto velkým překvapením, že se do boje o cenu za nejlepšího seriálového herce pouští právě Al Pacino.

Cestu k sošce však nebude mít vůbec snadnou, jelikož bude muset zvítězit například nad Bobem Odenkirkem z Volejte Saulovi nebo Joshem O’Connorem (30), který hraje prince Charlese v uznávané Koruně.

4. Baby Yoda proti Koruně

Když už jsme zmínili Pedra Pascala i seriálovou Korunu, musíme představit i seriály, které se zapojí do boje o nejlepší televizní počin loňského roku. Mezi nominovanými je mimo Koruny i seriál ze světa Star Wars, ve kterém Pedro Pascal hraje námezdního lovce lidí s malým zeleným společníkem a srdcem ze zlata.

Samozřejmě máme na mysli veleúspěšného Mandaloriana, který byl dosud více méně jediným důvodem k pořízení předplatného streamovací služby Disney+. Nedávno jsme psali o tom, jaké další filmy a seriály Disney chystá, ale k ani jednomu z nich by s největší pravděpodobností nedošlo, kdyby se Mandalorian nestal takovým hitem.

Kromě těchto dvou seriálů se do boje pustí i Ozark, Lovecraftova země nebo seriál Ratched, který vypráví o životě snad nejnenáviděnější zdravotní sestry filmové historie. V centru dění je totiž Ratchedová, která ztěžovala život pacientům psychiatrické léčebny v oscarovém filmu Miloše Formana s názvem Přelet nad kukaččím hnízdem.

3. Letuška Penny

Herečku Kaley Cuoco (35) má většina z nás spojenou s rolí krásné Penny ze sitcomu s názvem Teorie velkého třesku. Ten si v rámci svých dvanácti sérií získal opravdu silnou fanouškovskou základnu a v televizi na něj natrefíte prakticky každý den. Poslední díl seriálu se na televizních obrazovkách objevil v roce 2019 a od té doby má herečka volné ruce.

Žádných velkých filmových rolí se však blonďatá kráska nedočkala. Namísto toho propůjčuje svůj hlas Harley Quinn ve stejnojmenném animovaném seriálu od komiksového studia DC a vloni se stala hlavní hvězdou seriálového komediálního thrilleru s názvem Letuška, za kterým stojí HBO.

Právě Letuška přinesla Cuoco její vůbec první nominaci na jakoukoliv filmovou a televizní cenu. Pokud tedy nepočítáme anticenu Zlatá malina, kterou obdržela hned dvakrát za filmy Alvin a Chipmunkové: Čiperná jízda a Dokonalý svědek s.r.o. V cestě k úspěchu jí stojí například Elle Fanning (22) za hlavní roli v seriálu Veliká a Lily Collins (31) a její Emily in Paris.

2. Pařížská novinka

Právě poslední zmíněný seriál o mladé ambiciózní Američance, která byla svou marketingovou firmou vyslána do pařížské pobočky, je jedním z největších překvapení letošního roku. Tvůrce legendárního Sexu ve městě Darren Star (59) se rozhodl navázat na úspěchy svého předchozího seriálu o sebevědomých a samostatných ženách a spojil síly s Netflixem, aby vydal právě Emily in Paris.

Přestože jeho nový seriál nedosahuje kvalit proslulého Sexu ve městě, okamžitě se stal jedním z nejsledovanějších televizních počinů loňského roku. Úspěchy seriálu uznala i Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu, která je každý rok zodpovědná za nominace na Zlaté glóby.

Společně s Letuškou se o titul nejlepší muzikálové nebo komediální minisérie utká Emily in Paris ještě s Velikou, Schitt’s Creek a Tedem Lasso.

1. Dvě nominace pro „Borata“

Posledním velkým překvapením letošních nominací byla osoba kontroverzního britského komika Sachy Barona Cohena (49). Jeho nominace za druhý díl velmi očekávaného Borata byla vesměs jistá, ale že jej odborná porota navrhne i za Chicagský tribunál čekal opravdu málokdo. Cohen se tak zapojí do souboje o cenu za hlavní i vedlejší roli v celovečerních filmech.

Ať už se vám víc líbil jeho výkon v roli natvrdlého kazašského reportéra nebo bojovníka za lidská práva, jen těžko se dá popřít fakt, že má tenhle původem londýnský rodák opravdový talent a velmi široký záběr. Kromě svých naprosto šílených rolí dokáže poměrně přesvědčivě ztvárnit i ty skutečně vážné. Bylo by velmi zajímavé vidět, jak by se popral s rolí Freddieho Mercuryho, jak bylo původně zamýšleno v Bohemian Rhapsody, ale nad tímto rozlitým mlékem už jsme se naplakali dost.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Kaley Cuoco, Al Pacino, Sacha Baron Cohen, Lily Collins

Filmy:
Sex ve městě, Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu, Teorie velkého třesku

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Sacha Baron Cohen filmy, zlaté glóby, Al Pacino filmy, Zlaté glóby 2021, nominace na zlaté glóby
TOPlist