5 nejúspěšnějších seriálů Netflixu roku 2022

26.01.2023

Ačkoliv na něj mnozí rádi nadávají, je nezpochybnitelné, že je Netflix stále tím největším hráčem na poli streamované zábavy. Jedině Youtube jej překonává ve sledovanosti díky nepřebernému množství neplaceného obsahu. Ačkoliv se Netflix z pomyslného trůnu snažili sesadit takoví giganti jako Amazon, Disney nebo HBO, zůstává Netflix u většiny diváků volbou číslo jedna.

Hlavním důvodem, proč se Netflix těší takové oblíbenosti, jsou jeho původní filmy a seriály. Ačkoliv z dílny Netflixu velmi často vzejde naprostý paskvil, vedle každého propadáku najdete senzační podívanou. Dnes jsme si pro vás proto připravili pětici nejúspěšnějších seriálů, které se na Netflixu objevily v roce 2022.

Emily in Paris – 3. série

Nejprve je potřeba říct, že ne každý ze seriálů, o kterých se dočtete v dnešním článku, je tím správným „šálkem kávy“ pro každého. Čísla a potvrzení natáčení dalších řad ale mluví za vše, a proto vám hned v úvodu představíme třetí sérii Emily in Paris.

Lily Collins (33) se tak už potřetí vrací k roli Američanky, která přijala pracovní místo v pařížské reklamní agentuře, aniž by uměla slovo francouzsky a její znalosti francouzské kultury se zastavují u šampaňského a croissantů. Přesto má Emily srdce na pravém místě a svou urputnou pozitivitou si tak navzdory všemu získá i přátelství několika „nabubřelých frantíků“.

Hlavním konfliktem třetí série tentokrát nejsou její propletené milostné vztahy (ačkoli v závěru na ně také dojde řada), ale její zaměstnání. Musí se totiž rozhodovat mezi svou bývalou zaměstnavatelkou ze Států a svou novou šéfkou – elegantní a přísnou Sylvie.

Sandman

Teď poměrně zásadním způsobem změníme žánry. Od romantické komedie se totiž přesuneme k hororovému fantasy, které se na Netflixu objevilo poprvé v loňském roce. První série Sandmana ale zaznamenala tak obrovský úspěch, že streamovací služba na nic nečekala a okamžitě dala zelenou druhé sérii, která bude mít premiéru v letošním roce.

Jde o adaptaci komiksových příběhů Neila Gaimana (62), o které řada filmařů v minulosti prohlásila, že zkrátka natočit nejde. Děj se točí kolem Pána Snů v podání Toma Sturridge (37), který se po sto letech dostane ze svého zajetí, a nyní musí napravit všechny škody ve světech snění i bdění, které za dobu jeho nepřítomnosti vznikly.

Jde o skutečně vynikající počin, který je často až pedantsky věrný své předloze. Několik scén tvůrci natočili přesně podle políček na komiksových sešitech.

Monstrum – Příběh Jeffreyho Dahmera

Pokud vám běhal mráz po zádech při sledování Sandmana, po zhlédnutí dalšího seriálu budete chtít vylézt z vlastní kůže. Monstrum – Příběh Jeffreyho Dahmera je původní minisérií Netflixu, která vypráví příběhy jednoho z nejznámějších a nejnebezpečnějších vrahů, kanibalů a nekrofilů nedávné historie.

V roce 2002 vznikl snímek s názvem Dahmer, ve kterém si vraždícího psychopata zahrál Jeremy Renner (52). V desetidílné sérii připadla role Jeffreyho Dahmera Evanu Petersovi (36), který v ní podává svůj životní výkon. Dokonce se v některých momentech přistihnete, že je vám vraždícího maniaka líto. Pak si ale uvědomíte, že má na svědomí životy minimálně sedmnácti mladých mužů a lítost vás zase pěkně rychle opustí.

Stranger Things – 4. série

Byl by hřích ve článku o nejúspěšnějších seriálech Netflixu nezmínit sérii, která je na vrcholu sledovanosti prakticky od premiéry svého prvního dílu. Vloni se Stranger Things dočkaly čtvrté série a opět padaly rekordy. I tentokrát skupina dětí ze zapadlého městečka Hawkins čelí nadpřirozené hrozbě, která za sebou nechává smrtící spoušť.

Čtvrtá série se dočkala ještě delších epizod než v předchozích řadách a tentokrát působí už jako opravdová vysokorozpočtová hollywoodská produkce. Opět se navíc ukázalo, jak velký vliv má seriál na zbytek popkultury, jelikož se několik osmdesátkových písní, které v seriálu zazněly, po letech vrátilo na vrchol hudebních žebříčků. Za zmínku stojí například Running Up That Hill od Kate Bush (64) nebo Master of Puppets z repertoáru Metallicy.

Wednesday

Na konec dnešního článku jsme si nechali seriál, který naprosto zbořil všechna očekávání. Addamsova rodina nikdy nebyla nějakým obrovským hitem, zároveň je ale potřeba říct, že snad neexistuje nikdo, kdo by tuhle výstřední rodinku neznal. Jsou to zkrátka takové ty příběhy, které znáte, aniž byste je někdy sami vyhledávali.

To se ale tvůrci rozhodli radikálně změnit s vydáním první série seriálu Wednesday, který se točí kolem morbidně založené dívenky v podání Jenny Ortegy (20). Poté, co Wednesday poštve hejno piraň na jednoho ze svých spolužáků, je nejmladší členka Addamsovic klanu převezena do nové školy, která se specializuje na monstra a fantastické bytosti.

Ani zde však nenachází klid (ne že by ho nějak vyhledávala), ale okamžitě se zaplétá do nebezpečných intrik, které za sebou zanechají nejednu mrtvolu. Wednesday se tak pouští do vyšetřování a snaží se odhalit, co za podivnými útoky stojí. Seriál se stal největším hitem Netflixu uplynulého roku, a potvrzení plánů na druhou sérii bylo tak pouhou formalitou.

(tod)

Celebrity:
Tom Sturridge, Kate Bush, Evan Peters, Lily Collins

Filmy:
Addamsova rodina, Dahmer

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
seriály, nejsledovanější seriály, úspěšné seriály, Netflix, seriály Netflix, seriálové hity, Jeffrey Dahmer, Wednesday Addamsova rodina, Addamsova rodina postavy, Stranger Things seriál
TOPlist