5 nejtemnějších momentů z filmů od Marvelu

22.02.2019

Superhrdinské filmy komiksového studia Marvel se od svojí konkurence z DC většinou odlišují svou pozitivní náladou a optimistickými hrdiny. DC si naopak libuje v šedivých barvách a nabručených hrdinech, z nichž přímo čiší příznaky deprese. Každý z těchto přístupů má své příznivce a každý z nich má něco do sebe.

Je však potřeba říct, že ne každý snímek od Marvelu je plný „sluníčka, úsměvů a duhy“. I tady najdete několik pořádně depresivních momentů, které vám tu pozitivní náladu dokáží pořádně rozbít. Vzhledem k tomu, že vám v dnešním článku představíme klíčové části příběhů z těchto filmů, musíme vás varovat před spoilery, kterých zde najdete celou řadu.

5. Quicksilverova smrt – Avengers: Age of Ultron

Hrdinové z komiksových filmů od Marvelu vedou vesměs spokojené životy. Často mají rodiny, přátele či romantické partnery, a pokud někdo z nich zemře, je dost pravděpodobné, že se v blízké době opět vrátí k životu. To se však netýká Quicksilvera, který během událostí filmu Avengers: Age of Ultron přišel o život.

Přestože v tomto filmu začal na straně padouchů, postupně zjistil, že Avengers bojují za správnou věc, a že by bylo vhodné, kdyby se k nim se svou sestrou Wandou připojil. Jeho superrychlost a její telekineze se ukázaly v boji proti armádě ozbrojených robotů jako užitečné schopnosti.

Ani to však Quicksilvera nedokázalo uchránit před salvou z automatické zbraně. Jeho smrt byla o to smutnější, že šlo o jeho první bitvu po boku slavných superhrdinů, a že by tento střet pravděpodobně přežil, kdyby se pro své nové kolegy neobětoval.

4. Smrt Peterovy matky – Strážci galaxie Vol. 2

I když jsme v předchozím bodě prohlásili, že mají Marvelovští superhrdinové šťastné rodiny, téměř všichni z nich nějakým způsobem přišli o své rodiče. To je trend, který funguje napříč všemi supehrdinskými počiny, ať jde o Marvel nebo o konkurenční DC.

Většina hrdinů si však nemusí procházet momenty, ve kterých se dozví, že jejich dlouho ztracený otec, se kterým si poprvé vytvářejí nějaké pouto, osobně může za smrt jejich matky. To však není případ Petera Quilla a druhého dílu Strážců galaxie.

Peter se ve filmu konečně dozví, že je jeho otec ve skutečnosti mimozemskou bytostí s téměř neomezenými schopnostmi. Začne se s ním sbližovat, ale ve chvíli, kdy si Ego myslí, že má Petera omotaného kolem prstu, mu prozradí něco neskutečně odporného. On sám jeho matce umístil zhoubný nádor do mozku.

Petera tato informace naprosto probere a svého otce rozstřílí „na cucky“. To samozřejmě není konec jejich souboje, ale tahle zdrcující informace je tím, co Peterovi dodá odvahu pustit se do boje s bohem.

3. Záchvaty úzkosti – Iron Man 3

O vnitřní zranitelnosti superhrdinů svědčí snímek Iron Man 3, ve kterém se Tony Stark v podání Roberta Downeyho Jr. (53) potýká s neschopností vyrovnat se s událostmi prvních Avengers. V nich se totiž dozvěděl nejen o existenci mimozemských civilizací, ale i o tom, že ne všechny mají se Zemí neškodné a mírové plány.

Sám tak musel do lidmi neprobádaného vesmíru odnést atomovou bombu, kterou definitivně zastavil mimozemskou invazi a sám při tomto hrdinském činu téměř přišel o život. To na něm však zanechalo trvalé následky. Ve filmu se tak potýká s náhlými záchvaty úzkosti, které jej přepadávají v těch nejnevhodnějších momentech. Jediným způsobem, jak umí Tony tyto pocity potlačit, je skrze vylepšování svých obrněných obleků, což rozhodně není zdravý přístup ke zpracovávání traumatických momentů.

2. Nekontrolovatelná exploze – Captain America: Občanská válka

Další depresivní moment z MCU (Marvel Cinematic Universe) odstartoval všechny události filmu Captain America: Občanská válka. Superhrdinský tým musí zlikvidovat nebezpečné agenty Hydry, kteří se před nimi skrývají v nigerijském Lagosu. Obyčejný hon na zločince se však znenadání změní v boj proti terorismu.

Vůdce těchto padouchů má totiž na sobě vestu opatřenou několika silnými výbušninami. Přestože to na chvíli vypadá, že se hrdinům podařilo výbuch zneškodnit díky Scarlet Witch, tak silnou explozi se jí v jejím silovém poli nakonec udržet nepodaří. Pokusí se jí proto alespoň vynést nad rušný trh, kde se konflikt odehrával, ale její ochranná bublina exploduje moc brzy.

Výbuch tak zasáhne přilehlou budovu a připraví o život desítky jejích obyvatel, mezi kterými jsou kromě obyčejných civilistů i pracovníci z utajované Wakandy. Přestože to není jediný, a zdaleka ne nejhorší případ smrtí civilistů v komiksových filmech od Marvelu, jde o situaci, která definitivně rozdělí Avengers na dva tábory. Na ten, který chce, aby identity hrdinů zůstaly v utajení a na ten, který je chce odhalit a tímto způsobem přivést k zodpovědnosti.

1. Lusknutí – Avengers: Infinity War

Poslední bod našeho dnešního článku asi předpokládali všichni, kteří viděli loňský hit s názvem Avengers: Infinity War. Pokud jste tento snímek ještě neměli šanci vidět, raději přestaňte okamžitě číst. V následující části vám totiž prozradíme, jak celý film dopadl. Toto je vaše poslední oficiální varování před masivním spoilerem!

Thanosovi se jeho snažení podaří. V Infinity War posbírá všech šest kamenů nekonečna, díky kterým se stane absolutním pánem celého vesmíru. Jediným lusknutím se mu přes snažení hrdinů podaří vymazat 50 % veškeré populace vesmíru včetně poloviny všech hrdinů.

Na vlastní oči tak v reálném čase vidíte, jak se vaši oblíbení hrdinové rozpadají na prach, a to bez jakéhokoliv varování. Snad nejsmutnější je smrt mladého Petera Parkera, který svůj přicházející konec kvůli svým superschopnostem cítí dříve než všichni ostatní. Ještě stihne obejmout svého „náhradního otce“ v podobě Tonyho Starka a než se nadobro rozplyne.

Nezbývá než doufat, že se zbylým hrdinům připravovaného Avengers: Endgame, které bude mít premiéru už na konci dubna, podaří Thanosovo smrtonosné lusknutí nějakým způsobem zvrátit.

(tod)

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Robert Downey Jr.

Filmy:
Avengers, Iron Man 3

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
komiksy, komiksové filmy, marvel, Avengers: Infinity War, MCU, Avengers scény, filmy od Marvelu, MCU filmy, Avengers: Age of Ultron, Quicksilverova smrt, Strážci galaxie Vol. 2, Iron Man 3
TOPlist