5 nejslavnějších komiků, kteří nás opustili předčasně

05.08.2019

Říká se, že smích prodlužuje život. Bohužel to však zřejmě neplatí vždy. V dnešním článku vám chceme představit pětici slavných komiků, kteří svými filmy vykouzlili úsměv na tváři nespočtu různých diváků po celém světě. Zatímco však ostatním životy smíchem prodlužovali, ty jejich skončily předčasně. Pojďme si je proto společně připomenout.

5. Chris Farley (†33)

Prvního herce dnešního seznamu můžete znát z filmů jako Wayneův svět, Rockeři či Tlouštík z Beverly Hills. Ve svých filmech hrál Chris Farley díky své postavě většinou obtloustlé nekňuby, kteří však mají dobré srdce. V showbyznysu se poprvé proslavil především díky svému účinkování v komediálním pořadu Saturday Night Live, odkud měl později dobrý přístup i k filmovým rolím.

18. prosince 1997 však Farley náhle zemřel ve svých třiatřiceti letech na následky předávkování drogami. Jeho předčasná smrt znamenala, že se několik z jeho rozjetých projektů muselo zrušit a v jiných jej museli nahradit jiní. Farley měl například původně dabovat animovaného Shreka a této role se po jeho smrti musel zhostit jeho dobrý kamarád Mike Myers (56).

Na Farleyho pohřeb, který se uskutečnil den před Vánoci přišla celá řada jeho přátel a kolegů z komediální branže. Mimo Jima Carreyho (57) nebo Eddieho Murphyho (58) se na jeho pohřbu objevil například i Robin Williams.

4. John Candy (†43)

I následující herec byl znám především jako korpulentní komik z filmů jako Spaceballs, Kokosy na sněhu a zahrál si i menší roli muzikanta v rodinné komedii Sám doma. Jeho nadváha mu však mimo zajišťování obdobných rolí velmi komplikovala jeho život, a nakonec byla i příčinou jeho předčasné smrti ve třiačtyřiceti letech.

John Candy dával do každé role své maximum a každý film naplňoval obrovskou energií. I ten nejhloupější vtip dokázal podat s takovým nadšením, že jste se mu zkrátka nemohli nesmát. Takový nápor však jeho tělo neuneslo, a v roce 1994 tak zemřel na srdeční infarkt, když natáčel westernovou parodii s názvem Přepadení na východě.

3. Andy Kaufman (†35)

Následující herec byl skutečně výstředním hercem, který si nikdy s nikým nebral servítky. Andy Kaufman se však nikdy nepovažoval za komika, jelikož k smrti nesnášel vyprávění vtipů. To totiž považoval za příliš strojené a nezábavné. Namísto toho své diváky bavil tím, že je neustále něčím šokoval. Nikdo, kdo se někdy zúčastnil jednoho z jeho stand-upových vystoupení nikdy nemohl tušit, co si na ně Kaufman tentokrát nachystal.

Bohužel však trpěl vzácnou formou rakoviny plic a lékaři mu v roce 1983 dávali jen tři měsíce života. Jejich prognózu sice překročil, ale v květnu následujícího roku skutečně zemřel na následky selhání ledvin, způsobeného oním zhoubným onemocněním. Vzhledem ke Kaufmanově reputaci netradičního komika, který si dokáže vystřelit z těch největších tabu, si velká část společnosti myslela, že je jeho údajná smrt jen dalším z jeho pobuřujících vtipů. Někteří dokonce v jeho smrt nevěří dodnes.

2. John Belushi (†33)

John Belushi byl americkým hercem a komikem v jedné osobě, který se za svůj krátký život hned v několika nezapomenutelných filmech a pořadech. Stejně jako většina slavných amerických komiků i Belushi začínal v Saturday Night Live, ale jeho nejslavnější role přišla až díky snímku Bratři Bluesovi. Jak však asi víte, Belushi se natáčení druhého dílu této série bohužel nedožil.

Jeho život totiž v třiatřiceti letech ukončila jeho drogová závislost. Až příliš si totiž liboval v kokainu, který se mu v roce 1982 stal osudným. Předávkoval se totiž kombinací kokainu a heroinu a následujícího rána jej našli v jeho hotelovém pokoji. Stejně jako Farley měl i Belushi dopředu nasmlouvané filmové role, ale kvůli jeho smrti jej v Krotitelích duchů nakonec musel nahradit Bill Murray (68).

1. Robin Williams (†63)

Následující herec sice zemřel v pokročilejším věku než jeho kolegové na dnešním seznamu, ale i tak byla jeho smrt předčasná. Robin Williams si totiž ve věku třiašedesáti let sáhl na svůj život sám. Během svého života byl však jedním z nejslavnějších komiků. Obdržel několik nominací na různá filmová ocenění a několik z nich i proměnil ve vítězství. Aby toho nebylo málo, byl Williams dokonce zvolen za nejvtipnějšího muže všech dob.

O to smutnější byla jeho smrt v roce 2014, kdy se oběsil ve vlastním bytě v Kalifornii. Hvězda filmů jako Táta v sukni, Dobrý Will Hunting nebo Jumanji však dlouho bojovala s depresemi způsobenými stále se vracející závislostí na alkoholu a nastupující demencí. 11. srpna 2014 tak svět přišel o jednoho z nejzábavnějších komiků historie.

(tod)

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
John Belushi, John Candy, Robin Williams, Chris Farley

Filmy:
Mrs. Doubtfire - Táta v sukni, Bratři Bluesovi, Tlouštík z Beverly Hills, Saturday Night Live

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
komici, komedie, úmrtí celebrit, americké komedie, slavní komici
TOPlist