5 nejslavnějších hostů v animovaném South Parku

20.08.2019

Když se tvůrci animovaných seriálů rozhodnou pro konkrétní díl svého pořadu využít nějakou slavnou hvězdu, může se stát, že ji diváci nepoznají. Přeci jen je snazší určit o koho jde, když kromě jeho hlasu vidíte i jeho postavu. V případě dabingu je pak celá záležitost ještě mnohem složitější. Na krátkých štěcích slavných herců vybudovali svůj úspěch například světoznámí Přátelé, ale díky povedeným karikaturám se to často dařilo i Simpsonovým.

Věděli jste ale, že i v South Parku čas od času naleznete nějaké to herecké „cameo“ (krátký štěk nějaké celebrity, pozn. red.)? Jistě, když si tvůrci South Parku střílí ze slavných, většinou jim propůjčují hlas sami. To je vcelku pochopitelné, nejspíše by vám taky nebylo příjemné účastnit se seriálu, který vás aktivně zesměšňuje. Přesto však existují herci, kteří na seriál o kamarádech ze zasněženého Colorada nedají dopustit.

Ať už hrají sami sebe nebo nějakou naprosto nedůležitou postavu, jejich vystupování v tomto nekompromisně svérázném seriálu je vždy zábavné sledovat. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici těch nejlepších slavných hostů, kteří se kdy objevili v South Parku a jejich rolí.

5. Jay Leno – Číča

První „cameo“ dnešního seznamu patří mezi ty, které byste nepoznali, pokud byste si o nich nepřečetli v titulcích seriálu. Natáčení třinácté epizody první série s názvem Cartmanova máma je špinavá flundra se zúčastnil americký moderátor Jay Leno (69). Možná vás ale překvapí role, kterou od tvůrců seriálu dostal.

Leno svůj hlas propůjčil Cartmanově milované kočce Číče. Je až neuvěřitelné, co všechno tvůrcům South Parku prochází, ale obsazení jedné z největších hvězd všech talk-show do role němé tváře je zkrátka typickým příkladem jejich neotřelého humoru. Leno si pak zahrál i sám sebe v sedmé epizodě druhé série s názvem Město na pokraji věčnosti, ale mnohem zábavnější je jeho ztvárnění Cartmanovy kočky.

4. Elton John – osobně

I další celebritě bylo v seriálu umožněno ztvárnit sebe sama. Touto hvězdou byl slavný britský popový zpěvák Elton John (72), kterého můžete znát díky jeho nezapomenutelným písním jako Rocketman, Your Song či Can You Feel the Love Tonight. Sám o sobě prohlašuje, že je velkým fanouškem South Parku, což mu zřejmě zajistilo několik krátkých štěků v seriálu.

Elton se v South Parku poprvé objevil už v první sérii, ale jeho bezpochyby nejslavnějším účinkováním v seriálu byla epizoda s názvem Koncert pro Šéfa, ve které se objevil po boku mnoha dalších slavných hudebníků. Kromě něj si zde zahrál například sám Ozzy Osbourne (70), skupina Devo nebo Meat Loaf (71).

3. Bill Hader – Alec Baldwin

Následující herecký štěk je trochu zvláštní, jelikož v něm jeden slavný herec ztvárňuje jiného. Bill Hader (41) si totiž v první epizodě sedmnácté série s názvem Ať žije vláda nezahrál sám sebe, ale snad ještě legendárnějšího herce Aleca Baldwina (61). Baldwin slouží tvůrcům seriálu jako tvář krátkého videa upozorňujícího na to, že za odpudivé a necitlivé tweety nemohou celebrity samy, ale jejich homofobní a často i rasistické prsty.

Hader je svým dabingem poměrně proslulý, a tak tato epizoda samozřejmě nebyla jedinou, ve které se objevil. Zahrál si i v patnácté sérii v epizodě s názvem Stárneš, kterou dokonce sám i produkoval.

2. Členové kapely Korn – osobně

Když už jsme zmínili hudebníky z dílu Koncert pro šéfa, byl by hřích zapomenout na americkou metalovou kapelu Korn, která ztvárnila hlavní roli v jedné z nejlepších halloweenských epizod seriálu. V epizodě s názvem Korní záhada pirátských duchů se hudebníci převtělili do animovaných verzí sebe sama říznutých partou ze seriálu Scooby-Doo.

Jejich role byla v této epizodě poměrně velká, takže se už moc nedá tvrdit, že by šlo o nějaký zanedbatelný štěk. Téměř každý z členů kapely měl v epizodě alespoň nějaké repliky, a je nutno říct, že co věta, to perla. Největší vtip byl vystaven na kontrastu jejich drsňácké image s jejich umírněným až přívětivým vystupováním

1. George Clooney – Sparky

Stejným způsobem, jako jsme dnešní článek započali, jej i ukončíme. Dnešním posledním slavným hercem, který si zahrál v South Parku, je totiž George Clooney (58), který svůj hlas propůjčil Stanovu homosexuálnímu psíkovi Sparkymu. Opět jde o roli, o které byste se nedozvěděli, pokud byste si o ní nepřečetli v titulcích, a o to je celá situace zábavnější.

Clooney je jedním z nejlépe placených herců a jedním z nejznámějších jmen Hollywoodu a v South Parku si zahrál psa. Mimo Sparkyho se Clooney objevil i v roli Dr. Gouache v celovečerním snímku s názvem South Park: Peklo na Zemi. Dr. Gouache byl samozřejmě zjevnou parodií na Clooneyho roli Douga Rosse v seriálu Pohotovost, ale prvenství si u nás vysloužil díky Sparkymu.

(tod)

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
George Clooney, Bill Hader, Alec Baldwin, Elton John

Filmy:
South Park: Peklo na Zemi, Městečko South Park

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
parodie, americké seriály, kultovní seriály, animované seriály, seriály pro dospělé, animované parodie, South Park, South Park zajímavosti, hosté v South Parku, Elton John South Park
TOPlist