5 nejslavnějších domů z filmů a seriálů, které byly na prodej

11.12.2018

Pokud jste si někdy říkali, jaké by to asi bylo bydlet v domě, kde se natáčel váš oblíbený film, máme pro vás dobrou zprávu. Tyto slavné budovy se prodávají častěji, než si myslíte. Jejich vlastníci totiž chtějí zpeněžit onu přidanou hodnotu, kterou jejich domu natáčení dalo. Na druhou stranu ale musíte počítat s mnohem vyšší cenovkou, než jakou by měla nemovitost za běžných podmínek.

Chtěli byste vědět, jaké dražby ikonických filmových a seriálových domů jste v minulosti propásli? Zajímá vás, v domě kterého hrdiny jste mohli bydlet, kde přesně se tyto budovy nachází a kolik takové bydlení stojí? Pak se určitě pusťte do dnešního článku.

5. American Horor Story – Vražedný dům

První série oblíbeného hororového seriálu s názvem American Horor Story přišla jako blesk z čistého nebe. Nikdo tak obrovský úspěch, který tvůrcům zajistil i několik navazujících sérií nečekal. Částí úspěchu byly určitě i natáčecí lokace, ze kterých běhá mráz po zádech. Hlavní z nich byl „Vražedný dům“, do kterého se hlavní hrdinové původní série v prvním díle přestěhují. Ona zvláštní atmosféra a jen utvrzuje nepříjemný pocit, který z této zachovalé vily máte.

Ve skutečnosti jde o takzvanou Rosenheim Mansion, budovu, která se nachází v kalifornském Los Angeles. Hororový počin tvůrců Ryana Murphyho (53) a Brada Falchuka (47) však nebyl prvním seriálem, ve kterém se tato slavná budova objevila. Mohli jste ji například vidět v Buffy, přemožitelce upírů nebo ve Sběratelích kostí.

V roce 2014 si nejmenovaný pár koupil Rosenheim za 3,2 milionů dolarů, ale zajímavější je, jaký měl dům osud předtím. Před jejich koupí byl totiž dům uveden v nabídce Airbnb, což znamenalo, že si v něm za drobný poplatek mohl vyzkoušet bydlet úplně kdokoliv.

4. Stmívání – Bellin dům

Znalci romantických příběhů z knižní i filmové série s názvem Stmívání budou moc dobře znát dům, do kterého se v prvním díle upírské série přestěhovala Bella za svým otcem. Přestože se série odehrává ve Washingtonu, dům hlavní hrdinky byste museli hledat v sousedním státě.

Nachází se totiž v americkém městečku St. Helens ve státě Oregon. V srpnu roku 2015 se jej jeho majitel rozhodl prodat za poměrně skromnou částku ve výši 349 900 dolarů. Když vezmete v potaz, za kolik se prodávají ostatní nemovitosti na dnešním seznamu, je tato částka opravdu „pod cenou“.

Dům se nakonec prodal za víc, než bylo původně v plánu, ale jen o necelých patnáct tisíc dolarů.

3. Harry Potter – Dursleyovic dům

Nejen upíři se mohou dostat do finančních krizí, které je donutí prodat své bydlení. Mnohem častěji se to totiž týká i obyčejných mudlů. I rodinka Dursleyových z fantasy ságy o Harry Potterovi se tak zřejmě musela zbavit svého domu v Kvikálkově v Zobí ulici číslo 4.

Pokud vás zajímá, kde se přesně nachází onen světoznámý přístěnek pod schody, ve kterém mladý chlapec s jizvou na čele po dobu jedenácti let vyrůstal, stačí, když zamíříte do britského městečka Bracknell. V Surrey, kam ho umisťuje kniha i filmy, byste ho tedy nenašli, jelikož žádný Kvikálkov ve skutečnosti neexistuje.

Přestože je dům v Zobí ulici tím nejméně magickým místem z knih spisovatelky J. K. Rowling (53), najdete tisíce fanoušků po celém světě, kteří by za jednu noc v Dursleyovic domě dali cokoliv. Dům šel na prodej v roce 2016 a vyvolávací cena byla stanovena na 475 tisíc liber, ale očekávalo se, že se může vyšplhat až na 620 tisíc.

2. Samotář v Seattlu – Houseboat

Následující bydlení je trochu specifické, jelikož nejde o obyčejný dům, ale houseboatnetradiční dům na vodě. Právě v takovém bydlení přebýval v romantické komedii Samotář v Seattlu oscarový Tom Hanks (62).

Pokud byste si mysleli, že jde o nějakou ztrouchnivělou bárku, musíme vás dost podstatně vyvést z omylu. Hanksovo plovoucí obydlí je spíše zámkem na vodě než čímkoliv jiným. Pravděpodobně stačí, když vám řekneme, že se loď rozkládá na dvou tisících čtverečních metrů a zahrnuje čtyři velké ložnice, abyste měli představu, jak moc luxusní tento houseboat opravdu je.

Tomu odpovídá i vysoká cenovka, za kterou byl plovoucí dům v roce 2008 odkoupen. Nový vlastník za něj totiž zaplatil dva miliony dolarů.

1. Sám doma – Dům McCallisterů

Pro první místo dnešního seznamu jsme si schovali dům, který zná snad každý. Je to totiž budova, která v roce 1990 zdatně odolávala nájezdům lupičů, kteří si nechali říkat „Mokrý banditi“. Ve filmu Sám doma v něm totiž žila rodina McCallisterových s jejich nejmladším synem Kevinem. Ten vynaložil veškerou snahu, aby Harrymu a Marvovi co nejvíce znepříjemnil jejich pokus vykrást Kevinův domov.

Vy se ale nemusíte bát „jít do baráku“. Uvnitř vás totiž nebude čekat sada vražedných pastí, ale luxusní bydlení pro opravdu velkou rodinu. Dům najdete na jednom z předměstí amerického Chicaga, ale pokud byste měli zájem o jeho koupi, musíme vás bohužel zklamat. V roce 2012 byl totiž tento světoznámý dům prodán za 1,5 milionů dolarů.

(tod)

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Tom Hanks, Ryan Murphy, J. K. Rowling, Brad Falchuk

Filmy:
Harry Potter a Kámen mudrců, Sám doma, Samotář v Seattlu, Stmívání, American Horror Story

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
luxusní domy, vánoční komedie, rodinné komedie, domy, slavné dom, domy z filmů, domy ze seriálů, známé filmové domy, Sám doma zajímavosti, Sám doma dům, American Horor Story, strašidelné domy, vražedné domy, domy s duchy, domy z hororů, hororové domy, Stmívání zajímavosti, Harry Potter místa, Dursleyovic dům, Dům McCallisterů, rodina McCallisterů
TOPlist