5 nejslavnějších celebrit, které záhadně zmizely

07.12.2018

Když jste slavní, jen obtížně uniknete všudypřítomným hledáčkům fotoaparátů a kamer. Paparazzi a přespříliš oddaní fanoušci vás pronásledují takřka na každém kroku a vy jste pak rádi za každičkou chvilku klidu. Dost často si přejete, aby se vám zkrátka podařilo zmizet, aby vás alespoň na moment nikdo neobtěžoval. Dejte si ale pozor. Může se totiž klidně stát, že se vám vaše přání vyplní.

Spousty lidí mizí beze stopy každý den, a je tak jasné, že ani celebrity nemohou být výjimkou. I v dnešním světě, kdy prakticky nezavadíte o ulici, kterou by nesledovala alespoň jedna kamera, se může stát, že se zkrátka vypaříte. Ať už je příčina vašeho zmizení jakákoliv, občas se stane, že zmizíte nadobro. Zajímá vás, které celebrity tento prapodivný osud potkal? Pak se pusťte do dnešního článku.

5. Glenn Miller

Jen s velkými obtížemi byste hledali slavnějšího jazzového hudebníka než Glenna Millera. Jeho orchestr se stále těší obrovské popularitě a koncertuje dodnes i téměř 75 let po jeho smrti. V lednu příštího roku má navíc Glenn Miller Orchestra zavítat i do České republiky, kde vystoupí mimo jiné v Praze, Brně, Ostravě nebo Hradci Králové. Dohromady mají hudebníci naplánovanou desítku koncertů po České republice.

Bez Glenna Millera by však tento orchestr nikdy nevzniknul. A jen díky němu sklízeli mnoho hodnotných ocenění a úspěchů včetně 59 hitů, které se dostaly do TOP 10 hitparád. Například Beatles měli v této kategorii jen polovinu písní ve srovnání s orchestrem tohoto hudebního génia.

O to větší byla rána, když v roce 1944 Miller zmizel nad Lamanšským průlivem, když letěl zahrát vojákům do Francie. Předpokládá se, že za Millerovo zmizení mohlo špatné počasí, ve kterém jeho letadlu zmrznul karburátor. To znamenalo, že se do motoru jeho letadla přestaly dostávat pohonné hmoty, a to se tak zřítilo do vody.

4. Sean Flynn

Sean Flynn byl synem australsko-amerického herce Errola Flynna a jeho první manželky, původem francouzské herečky Lili Damity. Přestože si i Sean vyzkoušel herectví, nakonec našel nevětší uplatnění v novinářské fotografii. Nejvíce ho proslavily jeho válečné fotografie, které pořídil během konfliktu ve Vietnamu. Právě Vietnam se mu ale nakonec stal osudným.

Přestože Flynn dokázal přežít seskoky s padákem přímo do centra dění nelítostných přestřelek a dokonce i několik výbuchů granátů, jedna z jeho fotožurnalistických expedic se mu stala osudnou. V roce 1970 se totiž na motorkách vydal s jednou ze svých kolegyň, novinářkou Danou Stone, fotografovat blokádu, kterou Vietcong zřídil na místní dálnici. Pak už je ale nikdy nikdo neviděl.

Nejpravděpodobnější teorie tvrdí, že je vietnamští vojáci zajali a později exemplárně popravili, ale ostatky obou novinářů nebyly dodnes nalezeny.

3. Bison Dele

Excentrický, zvláštní a tak trochu podivínský. I tak by se dal popsat americký basketbalista Bison Dele. Ten se v roce 2002, kdy byl na výsluní své basketbalové kariéry, rozhodl opustit NBA, aby se svou přítelkyní, bratrem a námořním kapitánem procestoval svět na palubě své lodi s názvem Hakuna Matata.

Z jejich „idylického“ výletu se však vrátil pouze basketbalistův bratr Miles Dabord. Dabord řekl policii, že byla Deleho přítelkyně nešťastnou náhodou zabita při šarvátce mezi oběma bratry, a tak se Dele rozhodl zbavit svědka, kterým byl kapitán lodi. Dabord pak měl svého bratra v sebeobraně zastřelit, čímž se stal posledním přeživším.

Jeho verze však měla spoustu „děr“, ale než se podařilo celou věc prošetřit, spáchal Dabord sebevraždu předávkováním inzulinem. Jeho nevinně moc nenasvědčovalo ani to, že krátce po návratu ze smrtícího výletu zfalšoval podpis svého bratra, aby zakoupil zlato v hodnotě 150 tisíc dolarů.

2. Richey Edwards

Pokud vám něco říká jméno rockové kapely Manic Street Preachers, pravděpodobně budete znát jejich kytaristu a textaře Richeyho Edwardse. Ten původně začal jen jako řidič kapely, ale netrvalo to dlouho, aby se vypracoval do pozice doprovodného kytaristy.

Edwards měl prvního února roku 1995 odletět se svým kolegou z kapely do Spojených států kvůli propagaci. V den odletu se ještě stihl odhlásit ze svého hotelu, ale pak nadobro zmizel. Jeho odemčené auto bylo o pár dní později nalezeno u mostu Severn, který je oblíbeným místem pro sebevrahy.

Edwardsovo tělo se však nikdy nenašlo, a dokonce se objevilo i několik svědků, kteří neochvějně prohlašovali, že slavného kytaristu po jeho údajné sebevraždě viděli. Jeho blízcí navíc tvrdili, že Richey nebyl typ, který by si dobrovolně vzal svůj život. V roce 2008 byl však oficiálně prohlášen za mrtvého a Manic Street Preachers rok na to vydali nové album, které se skládalo výhradně z jeho textů.

1. Antoine de Saint-Exupéry

Otec oblíbené knihy o Malém princi nebyl pouze autorem. Mimo jiné byl také francouzským aristokratem, básníkem, novinářem, ale také průkopníkem letectví. Právě jeho poslední záliba se mu však pravděpodobně stala osudnou, jelikož během jeho průzkumnického letu nad Středozemním mořem beze stopy zmizel.

Nebylo to však poprvé, co byl Antoine de Saint-Exupéry pohřešovaný. Například v roce 1935 havaroval nad Lybijskou pouští, což ho později inspirovalo k sepsání jeho nejslavnějšího příběhu. Z této nehody se mu naštěstí podařilo dostat, ale po tom, co v roce 1944 odstartoval z Korsiky na průzkumnickou misi, už nadobro zmizel.

Jeho zmizení možná nakonec není tak překvapivé, jelikož se o Exupérym veřejně vědělo, že si během svých letů často četl, či dokonce sepisoval nové příběhy. Můžeme tedy klidně říct, že pilotování nevěnoval potřebnou pozornost. Trosky jeho letadla se objevily až padesát let po spisovatelově zmizení společně s jeho oblíbeným náramkem. Exupéryho tělo však nebylo nalezeno nikdy.

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Errol Flynn, Richey James Edwards, Lili Damita

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
TOPlist