5 nejsilnějších zbraní z MCU

11.02.2019

Loňský kasovní trhák jménem Avengers: Infinity War se 24. dubna dočká svého dalšího pokračování, které ponese podtitul Endgame. Tyto filmy jsou součástí obrovského univerza filmů o komiksových superhrdinech, kterému se zkráceně říká MCU (Marvel Cinematic Universe). MCU není pouze plné nadpozemsky silných osobností, ale i celé řady supersilných zbraní, které jejich uživatelům poskytují neuvěřitelnou moc.

My jsme se proto rozhodli, že si posvítíme na ty nejepičtější předměty z komiksových filmů od Marvelu a představíme vám skutečně ty nejmocnější. Musíme vás tak ale zákonitě varovat před spoilery, které v dnešním článku najdete. Můžete si zároveň otestovat svoje znalosti o těchto filmech a zkusit tyto záhadné zbraně uhádnout ještě před přečtením článku. Do toho, my počkáme! Hotovo? Tak jdeme na to!

5. Yaka šíp

První zbraň dnešního seznamu budou alespoň od pohledu znát především fanoušci série filmů s názvem Strážci galaxie. Jedná se o takzvaný šíp Yaka, který patřil náhradnímu otci/únosci Petera Quilla. Yondu dokázal s touto netradiční zbraní dělat opravdové divy a jediným hvízdnutím se tak vypořádával s mnohonásobnou přesilou.

Tato šipka je totiž vytvořena z téměř nezničitelného mýtického Yaka kovu a je vybavená technologiemi rasy modrých mimozemšťanů zvaných Centauriani. Mezi ty spadá i sám Yondu, který je ve využívání nebezpečné šipky skutečným mistrem. Ta je ovládána skrze vysokofrekvenční zvukové vlny a Yondu v podání Michaela Rookera (63) jí tak manipuluje pomocí pískání.

Yaka šíp je díky své pevnosti a ostrosti skutečně obávanou zbraní, která dokáže prorazit prakticky cokoliv, ale její ovládání je opravdu složité na osvojení.

4. Bleeding Edge oblek

I další zbraň dnešního seznamu je závislá na speciálně vyvinutých technologiích. Tentokrát však nejde o mimozemský arzenál, ale o vynález Tonyho Starka v podání Roberta Downeyho Jr. (53) Máme na mysli jeho prozatím poslední superoblek, který je založen na nanotechnologiích, ukrytých v hrdinově těle. Konečně už proto s sebou nemusí nosit kufříky či další úschovné prostory, ale Bleeding Edge oblek má neustále ukrytý pod kůží.

Nejenže se tedy nemusí všude tahat s neskladným superoblekem, ale navíc jej dokáže obléct během okamžiku. Přestože se může na první pohled zdát, že jde jen o další z nespočtu Iron Manových bojových „serepetiček“, není to pravda. Právě díky Bleeding Edge obleku se Tony dokázal postavit samotnému Thanosovi a nezemřít. Ačkoliv se mu šíleného Titána nakonec porazit nepodařilo, byla jeho výdrž opravdu obdivuhodná.

3. Gungnir

Od technologií se velkým skokem přesuneme k mýtickým artefaktům severských božstev. Asi vás ale překvapí, že na dnešním seznamu neuvidíte Thorovo slavné kladivo Mjolnir, ale nebojte. I do Asgardu jsme s dnešním článkem zabrousili a z této téměř pohádkové planety vám přinášíme Gungnir.

Pokud nevíte, co to Gungnir je, nemusíte se bát. Rádi vám to vysvětlíme. Gungnir je totiž kopí, které patřilo Thorovu otci Odinovi. Tohle kopí má samo o sobě neuvěřitelnou sílu, ale svému vlastníkovi navíc umožňuje kontrolu nad obávaným Ničitelem, supersilným humanoidním brněním, které můžete znát z prvního Thora.

Mimo to jeho vlastnictví znamená absolutní vládu nad Asgardem, takže kdokoliv, kdo se ho zmocní, se automaticky stává novým králem. Kromě toho se s jeho pomocí můžete okamžitě přemístit kamkoliv v devíti říších a kopí navíc střílí silné energetické projektily.

2. Stormbreaker

A u Asgarďanů ještě chvíli zůstaneme. Ačkoliv jsme prohlásili, že Thorovo slavné kladivo na dnešní žebříček nezařadíme, to nám nebrání, abychom nezmínili jeho zbrusu novou sekyru. Tu si Chris Hemsworth (35) v roli Thora sestrojil v Avengers: Infinity War a málem se mu díky ní podařilo porazit Thanose.

Za zpackaný pokus o jeho odstranění však nemůžeme vinit sekyru s názvem Stormbreaker, ale Thorovu namyšlenost. Místo toho, aby nebezpečného protivníka zabil jediným úderem do hlavy, se mu rozhodl vysmívat a seknutím do hrudi mu poskytl dostatek času, aby dokončil svůj plán.

Svou novou zbraň Thor ukul v bájné zemi zvané Nidavellir a k jejímu sestrojení byl za potřebí přímý žár slunce a její násadu tvoří Grootova dobrovolně useknutá ruka. Kromě všech schopností, které měl Mjolnir může Stormbreaker vytvořit most mezi světy, díky kterému může jeho uživatel cestovat kamkoliv se mu zamane.

1. Rukavice nekonečna

Asi byste se hodně divili, kdybychom do žebříčku nejsilnějších zbraní MCU nezařadili artefakt, který se stal středobodem mnoha filmů tohoto komiksového studia. Už od prvních Avengers z roku 2012 se hrdinové snažili najít a ukrýt pověstné kameny nekonečna, které jsou součástí rukavice nekonečna.

Když se někomu podaří získat všech šest kamenů a umístit je do této rukavice, stává se pánem celého vesmíru, jelikož může ovládat a přetvářet realitu. Thanos rukavici využil k vyhlazení padesáti procent veškeré populace ve vesmíru, ale takový úkol se nakonec ukázal jako příliš i pro nejsilnější artefakt MCU.

Přestože rukavice svou práci odvedla, zdá se, že během tohoto procesu shořela na uhel a její další užití je tak nemožné. Pokud Avengers chtějí napravit tuto masovou genocidu, budou muset najít někoho, kdo bude schopen rukavici nekonečna opravit. Na to si ale budeme muset ještě do dubna počkat.

(tod)

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Robert Downey Jr., Michael Rooker, Chris Hemsworth

Filmy:
Avengers

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Fantasy, komiksové filmy, zbraně, marvel, Iron Man oblek, Avengers: Infinity War, Marvel hrdinové, MCU, Marvel postavy, Marvel zajímavosti, MCU vesmír, MCU zbraně, fantasy zbraně, Marvel zbraně, Marvel ukázky, komiksové zbraně, zbraně v komiksech, Bleeding Edge oblek, Yaka šíp, Stormbreaker, rukavice nekonečna, Stormbreaker zbraň, Thanos rukavice, Marvel žebříčky
TOPlist