5 nejsilnějších filmových drog

08.12.2019

Přestože existuje celá řada skutečných silných drog, filmovým tvůrcům tento obrovský výběr často nestačí. Pro své snímky proto poměrně často vymýšlí svá vlastní narkotika s různorodými účinky. V dnešním článku se proto zaměříme na ty nejsilnější drogy, které však naštěstí najdete pouze na stříbrném plátně. Nečekejte proto žádný kokain nebo LSD, ale naprosto fiktivní látky, které narkomanům často propůjčují nadlidské schopnosti.

Ačkoliv se v dnešním článku objeví pouze fiktivní drogy, cítíme povinnost upozornit čtenáře, že je užívání jakýchkoliv drog návykové a nebezpečné.

5. Slo-Mo – Dredd

První droga dnešního článku pochází z komiksového filmu z roku 2012 s názvem Dredd. Hlavní postavu soudce Dredda si v něm zahrál Karl Urban (47), který jej ztvárnil mnohem úspěšněji než Sylvester Stallone (73) v předchozím filmu z roku 1995. Přesto se však Dredd stal vcelku propadákem, a tak velmi brzy sešlo z plánů na jeho pokračování.

Příběh filmu se odehrává v dystopické budoucnosti, kdy byl justiční systém velmi zásadním způsobem změněn, aby dokázal reagovat na stále rychleji rostoucí vlnu zločinu. „Soudci“ jsou proto zároveň policisty a katy, kteří si se zločinci mohou zacházet dle vlastního uvážení bez zdlouhavého soudního procesu. Jedním z důvodů, proč je sloučení těchto funkcí ve světě filmu tak důležité je i droga zvaná Slo-Mo.

Ta svého uživatele pošle na pořádný „trip“, během kterého se mu zásadním způsobem zpomalí vnímání času, a ten se tak zdánlivě zastaví. Uživatelé drogy vnímají čas v pouhém jednom procentu jeho skutečné rychlosti a jsou tak schopni registrovat každý paprsek světla, padající kapičku vody či máchání křídel toho nejmenšího hmyzu.

4. NZT-48 – Všemocný

Droga s technickým názvem NZT-48 funguje prakticky opačným způsobem než Slo-Mo. Zatímco předchozí droga zpomalí vnímání svých uživatelů, NZT-48 z filmu Všemocný jej naopak radikálně zrychlí. Díky této droze se z Eddieho Morry stane génius, který je schopný díky zrychleným mozkovým funkcím vyřešit téměř jakýkoliv problém.

Bradley Cooper (44) tak díky droze zbohatne a stane se skutečným idolem dívčích srdcí. Díky svému vylepšenému vnímání dokáže přesně odhadnout, co chtějí ostatní slyšet, a tak se mu daří ve všech oblastech jeho života. Obdobně jako v případě tradičních drog však s sebou NZT-48 přináší i celou řadu nebezpečných rizik. Ta nejzásadnější se ukáží ve chvíli, kdy feťáci procházejí absťákem, nedej bože, když se předávkují.

3. CPH4 – Lucy

Následující droga nese s NZT-48 nejen podobný název, ale podobně jako ona dokáže i CPH4 svým uživatelům umožnit přístup ke 100 % jejich mozku. Podle několikrát vyvráceného klišé, které filmaři přesto rádi využívají stále dokola, totiž lidé nedokáží využívat celý mozek, ale naopak jim k běžnému životu stačí jen 10 %.

Tvůrci filmu Lucy se Scarlett Johansson (35) v hlavní roli si položili otázku, jak by to vypadalo, kdyby lidé skutečně používali celý mozek. Podle jejich názoru se v těchto devadesáti procentech šedé hmoty skrývají superschopnosti, které dokáže „odemknout“ jen ona zázračná droga s označením CPH4.

I tahle droga má však zásadní vedlejší účinky, které mohou při předávkování či přílišném užívání oněch superschopností, rozložit těla svých uživatelů. To asi úplně nestojí za chvilkové otevření veškerého lidského potenciálu.

2. Melanž - Duna

I následující droga pochází ze sci-fi filmu. Tentokrát se však v přesuneme v historii až do roku 1984. Tehdy šla totiž do kin první velká adaptace úspěšné série románů s názvem Duna. Hlavní role se v něm ujal Kyle MacLachlan (60), kterého můžete znát především jako agenta Coopera ze seriálu Twin Peaks nebo jako vedlejší postavu kapitána ze sitcomu Jak jsem poznal vaši matku.

Příběh Duny se odehrává daleko v budoucnosti ve vzdáleném roce 10 191. V té době je takzvané Koření (nazývané také melanž), tou nejvzácnější komoditou vesmíru. Ti, kdo mají melanž mají nejen obrovské bohatství, ale i řadu dalších výhod. Droga totiž svým uživatelům poskytuje i delší život, větší zásoby energie, zesílené smysly, rozvinuté vědomí či vize budoucnosti.

To samozřejmě znamená, že je také velmi návyková, což vzhledem k její vzácnosti může mít nedozírně nebezpečné následky. Absťáky jsou totiž smrtelné.

1. Červená pilulka – Matrix

Poslední pilulka dnešního seznamu nemá stejné účinky jako zbytek těch, o kterých jsme mluvili. Dokonce nejde ani o návykovou drogu, ale o jednorázovou záležitost, která vám však naprosto změní náhled na svět. Po jejím požití totiž přestanete chápat svět tak, jak jste to dělali doposud, ale jako sérii složitých simulací, se kterými se dá manipulovat.

Ti bystřejší už asi pochopili, že máme na mysli červenou pilulku z legendárního Matrixu sester Wachovských. Červená pilulka je jednou ze dvou, které Keanu Reevesovi (55) v roli Nea nabídne jeho mentor Morfeus při jejich prvním setkání. Zatímco spolknutím modré pilulky se vše vrátí do původních kolejí a Neo si tak o prapodivném setkání nebude nic pamatovat, červená mu otevře oči k realitě, ve které k jeho obrovskému překvapení žije.

Onen skutečný svět totiž není ničím jiným než počítačovou simulací, kterou pro lidstvo provozuje mimozemská civilizace. Lidé jsou tak po celý život připojeni do jednoho obrovského systému a slouží jako zdroje energie pro nebezpečné mimozemšťany. Jen díky požití záhadné červené pilulky mohou lidé prozřít a se svým osudem začít něco dělat.

(tod)

Fandím
24 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Scarlett Johansson, Karl Urban, Keanu Reeves, Bradley Cooper

Filmy:
Duna, Dredd, Všemocný

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
závislost, drogy, drogová závislost, sci-fi, sci-fi filmy, drogy ve filmu, šílené drogy, filmy o drogách, droga Slo-mo, film Dredd, Dreed droga ve filmu, Duna zajímavosti, film Duna
TOPlist