5 nejšílenějších tělesných proměn herců

17.12.2018

Pokud vyhrajete konkurz na nějakou roli, mohou po vás režiséři chtít, abyste pozměnili svou vizáž. Často může jít o tak banální věc jako je například změna účesu, ale občas jsou jejich požadavky skutečně drastické. Herci tak musejí od základů měnit to, jak vypadají, což může často znamenat i ohrožení jejich vlastního zdraví.

Často totiž musejí nabrat nebo naopak shodit až několik desítek kilogramů, což v tak krátkém časovém období nemůže jejich tělům dělat dobře. Zajímá vás, kteří hollywoodští herci si prošli těmi nejdrastičtějšími tělesnými proměnami? Pak jste tu správně, jelikož vám v dnešním článku představíme pět těch nejšílenějších případů.

5. Chris Pratt

Pokud víte jak Chris Pratt (39) vypadal při natáčení úspěšného sitcomu s názvem Parks and Recreation, musel pro vás být absolutní šok, když jste ho viděli v prvních Strážcích galaxie z roku 2014. V americkém seriálu totiž Pratt hraje roztomilého nekňubu Andyho, který má problémy s nadváhou. Když se ale podíváte na jeho fyzičku v komiksových filmech studia Marvel, asi byste ani neřekli, že Starlorda a Andyho hraje ten samý herec.

Pro ty, kdo viděli oscarový snímek 30 minut po půlnoci, který popisuje odstranění Usámy bin Ládina, to zase takový šok nebyl. Pratt ve filmu totiž hraje člena speciální jednotky a už pro tento film z roku 2012 musel shodit několik kil. Pro Strážce galaxie však musel tělo trénovaného vojáka proměnit v tělo superhrdiny. Za méně než šest měsíců se mu podařilo shodit přes 25 kilogramů a nabrat obdivuhodnou svalovou hmotu.

4. Renée Zellweger

Opačnou změnou než Pratt si prošla představitelka hlavní role série o Bridget Jonesové. Stačí, když se podíváte, jak Renée Zellweger (49) vypadala při natáčení snímku Já, mé druhé já a Irena, a ihned pochopíte, jakou změnou si pro romantické komedie o trochu oplácané zoufalé ženě musela herečka projít.

Renée Zellweger ve filmu Já, mé druhé já a Irena

Zellweger byla roli skutečně oddaná, což bylo vidět v její přípravě na film. Nejenže se perfektně naučila britskému přízvuku a vyzkoušela si i práci v knižním nakladatelství herečka přibrala téměř deset kilo, aby se co nejvíce přiblížila tomu, jak je její postava popsána v knižní předloze. Proměna to byla skutečně neuvěřitelná a je až k neuvěření jak moc deset kilo změní.

3. Matthew McConaughey

I texaský rodák Matthew McConaughey (49) je pro svou oddanost rolím veřejně známý. Dokáže pro své postavy udělat takřka cokoliv. Když tento fakt skloubíte s jeho nepopiratelným charismatem, dostanete doslova oscarový koktejl. Zářným důkazem je i životopisný film s názvem Klub poslední naděje, za který McConaughey zlatou sošku skutečně dostal.

McConaughey ve filmu hraje Rona Woodroofa, obyčejného elektrikáře, který se dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá víc než třicet dní života. Film popisuje příběh z roku 1985, kdy si medicína s tímto závažným onemocněním nevěděla nejmenší rady, a tak lékaři prostě posílají Rona domů zemřít. Ten se však nevzdává a odjíždí do Mexika hledat alternativní možnosti léčby své nemoci.

AIDS je známý tím, že nemocným naprosto změní i to, jak vypadají. Nakažení se tak prakticky ztrácí před očima, což se úspěšně pokusil předvést i McConaughey. Před natáčením shodil téměř 20 kilogramů, což z jeho svalnaté postavy udělalo vyzáblého muže, kterému byste nějakou závažnou nemoc opravdu hádali.

2. Jared Leto

I dalšího herce dnešního seznamu jste mohli vidět ve snímku Klub poslední naděje. Jared Leto (46) je navíc svými tělesnými proměnami skutečně proslulý. Zpěvák rockové skupiny 30 Seconds to mars začal svou hereckou kariéru už v roce 1994, díky seriálu Tak tohle je můj život, ale pořádně se proslavil až díky Klubu rváčů nebo Requiemu za sen z přelomu tisíciletí.

Ztráta 12 kilogramů kvůli roli narkomana závislého na heroinu ve filmu Requiem za sen byla první velkou změnou v Letově vzezření. Z pohledného mladíka se stala téměř chodící mrtvola, která byla takřka jen kost a kůže. Ještě obdivuhodnější však byl opačný proces, při kterém naopak nabral přes 30 kilogramů, aby si mohl zahrát Marka Chapmana v životopisném filmu Zavraždění Johna Lennona.

Tahle změna však s sebou nesla i závažné zdravotní problémy, jelikož z takhle rapidního nabrání tělesné hmoty dostal dnu a musel i poměrně dlouhou dobu trávit na kolečkovém křesle. Způsob jeho přibrání také není zrovna záviděníhodný, jelikož jej docílil pomocí mnoha kyblíků roztavené zmrzliny a pitím olivového oleje a sójové omáčky. Jen o pět let později byl opět nebezpečně hubený pro svou roli v Klubu poslední naděje.

1. Christian Bale

I představitel Amerického psycha, Temného rytíře nebo Mechanika si prošel několika zásadními tělesnými proměnami. Ta nejděsivější přišla právě kvůli poslednímu zmíněnému snímku, ve kterém si Christian Bale (44) zahrál tichého mladíka, kterého už několik let sužuje neutuchající nespavost.

Pro tělesnou přípravu na tuto obtížnou roli Bale denně nejedl nic jiného než plechovku tuňáka a jedno jablko. Nakonec se se svou hmotností dostal na odstrašujících 54 kilogramů, což už je opravdový hazard se životem. Právě proto je ještě neuvěřitelná druhá změna, kterou si tento britský herec prošel šest měsíců po premiéře Mechanika.

Během této krátké doby nabral Bale téměř jednou tolik, kolik vážil při natáčení psychologického hororu. Pro roli superhrdinského miliardáře Bruce Waynea ve filmu Temný rytíř totiž získal přes 45 kilogramů svaloviny. Z rachitického nespavce se proto téměř přes noc stal „nakorbený“ superhrdina, čímž si rozhodně první místo na dnešním seznamu zaslouží.

(tod)

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Christian Bale, Jared Leto, Renée Zellweger, Chris Pratt, Matthew McConaughey

Filmy:
Requiem za sen, Deník Bridget Jonesové, Mechanik, Temný rytíř, Zavraždění Johna Lennona, Dallas Buyer's Club, The, Parks and Recreation

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
komedie, američtí herci, Renée Zellweger filmy, Matthew McConaughey filmy, Jared Leto role, Jared Leto filmy, komediální herečky, Chris Pratt filmy, Chris Pratt role, tělesné proměny, šílené tělesné proměny, Chris Pratt proměny, Renée Zellweger tvorba, Renée Zellweger postavy, Matthew McConaughey postavy, Requiem za sen postavy, Requiem za sen filmy, proměna herců, proměna hereček, filmy o HIV
TOPlist