5 nejšílenějších skandálů hollywoodských hvězd minulého století

13.12.2018

O tom, že hollywoodské hvězdy žijí životem, o kterém by si „obyčejní smrtelníci“ mohli nechat jen zdát, vás asi nemusíme přesvědčovat. Jejich životní styl bývá velmi okázalý a není nijak neobvyklé, že si tyto celebrity čas od času přivodí nějaký ten skandál.

V dnešní atmosféře afér jako #MeToo, kdy se konečně odhaluje, co všechno jsou hvězdy zábavního průmyslu schopné udělat, by se mohlo zdát, že je současná generace opravdu zvrhlá a svým předchůdcům by se tak nemohla ani podívat do očí. Možná vás proto překvapí, že šílené skandály hollywoodských hvězd jsou tu už od dob vzniku filmového průmyslu.

Zajímá vás, která hvězda měla poměr s americkým prezidentem? Chtěli byste vědět, který režisér se svými herci zacházel jako s odpadem? Nebo by vás třeba zajímalo, který herec měl veřejně známé vazby k mafiánským organizacím? Pak je dnešní článek o průšvizích celebrit klasických hollywoodských filmů právě pro vás!

5. Marilyn Monroe – Ano, pane prezidente

Kým jiným bychom měli začít než sexbombou, která poblouznila miliony mužů po celém světě. Řeč samozřejmě nemůže být o nikom jiném než o Normě Jean Mortenson, která je však známější pod svým uměleckým jménem Marilyn Monroe. O tom, že Marilyn nebyla žádným svatouškem, nemůže být pochyb, ale možná vás překvapí, co všechno si tato poněkud hloupoučká hvězda vzala „na triko“.

Monroe byla na vrcholu slávy téměř dvacet let v kuse, což si na ní samozřejmě vyžádalo jistou daň. Své deprese, které byly opravdu závažné, tlumila pomocí uklidňovacích prášků, které míchala s velkými dávkami toho nejtvrdšího alkoholu. Tenhle nebezpečný koktejl navíc ještě utvrdil drby o jejím utajeném vztahu s tehdejším prezidentem J.F. Kennedym. Když mu totiž Marilyn písní blahopřála k jeho narozeninám na jedné z okázalých newyorských akcí, bylo očividné, že se za jejím „lascivním“ výstupem skrývá víc než jen obyčejná gratulace.

4. Frank Sinatra – Newyorský mafián

Přestože si většina populace pamatuje Franka Sinatru jako slavného zpěváka a obdobně úspěšného herce, existuje pár lidí, kteří znali i jeho temnou stránku. Mezi herci byl Sinatra skutečně obávaným kolegou, jelikož byl znám pro svou výbušnou povahu. Často se prý uchyloval k násilí, a to i přímo na place. Svůj vztek si vybíjel opravdu na komkoliv, což by mohl potvrdit i Marlon Brando, který s ním hrál ve snímku Frajeři a saze.

Sinatrova násilnická povaha byla navíc často přisuzována jeho úzkým vztahům s mafií, kterých byly v padesátých a šedesátých letech plné noviny. Přestože byly Sinatrovy časté násilnické výbuchy potvrzené v memoárech mnoha jeho blízkých, ke skutečnému potvrzení hercových vazeb k mafii nikdy nedošlo. I tak si ale americká FBI vedla složku, která spojení s hlavami mafiánských rodin naznačovala.

3. Cary Grant – Herectví na tripu

Caryho Granta budete znát především díky filmům Alfreda Hitchcocka. Na sever severozápadní linkou nebo Chyťte zloděje jsou jedněmi z jeho nejslavnějších snímků, ve kterých ztvárnil hlavní roli. Možná vás ale překvapí, v jakém stavu Grant tyto snímky natáčel.

Jeho humor a sympatické vystupování totiž maskovaly Grantovo traumatické dětství, ze kterého se v dospělosti utápěl v depresích. Jediné, co herci proti této zničující nemoci pomáhalo, bylo klinicky předepsané LSD. Podle vlastních slov se Grant účastnil více než stovky terapií, při kterých byla tato psychotropní droga použita jako léčebná metoda.

Droga Grantovi natolik pomáhala potlačovat negativní vzpomínky na dětství, že se s jejím užíváním svěřil i široké veřejnosti, které LSD téměř doporučoval. Jen díky LSD prý dokázal zažívat pocity štěstí. Později však prohlásil, že bylo užívání drogy jen dočasným řešením, které mu ve větším měřítku spíše uškodilo.

2. Alfred Hitchcock – Skutečné psycho

Když už jsme zmínili mistra filmového napětí, musíme jedno z políček dnešního seznamu bohužel věnovat i jemu. Hitchcock byl totiž obecně proslulý tím, že s herci zacházel jako s lidským odpadem. I když měl několik svých oblíbenců (mezi které patřil i Cary Grant), k ostatním hercům se většinou choval naprosto otřesně. Své by o tom mohly říct téměř všechny představitelky hlavních rolí, které Hitchcock do svých filmů obsazoval.

Snad nejhůře Hitchcock zacházel s herečkou Tippi Hedren (88), která ztvárnila hlavní roli v jeho kultovním hororu Ptáci. Nejenže jí prý slavný režisér neustále dělal oplzlé návrhy, ale zároveň jí na place terorizoval. Pro realističnost filmu totiž při natáčení na herečku poštval skutečné ptáky, kteří na herečku zaútočili a dokonce se jí pokusili vyklovnout oko.

Podle herečky se režisérovo chování ještě zhoršilo při natáčení filmu Marnie a od té doby se Hedren zařekla, že už s Hitchcockem nebude v životě spolupracovat.

1. Roscoe Arbuckle – Původní #MeToo

První místo dnešního seznamu, kterým by se ale rozhodně nikdo chlubit neměl, obsadila aféra týkající se herce, jež stál u zrodu zlaté hollywoodské éry. Šlo totiž o známého komika jménem Roscoe Arbuckle, který byl blízkým přítelem Bustera Keatona a mentorem Charlieho Chaplina. Byl proto jedním z nejslavnějších komediantů němého filmu, jeho aféra však už tak zábavná nebyla.

Údajně měl totiž v roce 1921 znásilnit herečku Virginii Rappe, která navíc o několik dní později zemřela na následky prasklého močového měchýře. Z milovaného baviče se tak přes noc stal nejnenáviděnější muž Ameriky. Tato nálepka mu bohužel zůstala i po tom, co byl soudně očištěn, a bylo prokázáno, že se onoho odporného činu nedopustil. Nejenže jde o jeden z prvních hollywoodských skandálů, ale dodnes jde o jeden z největších.

(tod)

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Frank Sinatra, Cary Grant, Alfred Hitchcock, Charlie Chaplin, Buster Keaton, Tippi Hedren, Marilyn Monroe, Marlon Brando, Roscoe 'Fatty' Arbuckle

Filmy:
Ptáci, Na sever severozápadní linkou, Chyťte zloděje, Frajeři a saze

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Skandály, americké herečky, hollywoodske celebrity, skandály celebrit, lsd, skandály slavných hvězd, Marilyn Monroe život, Marilyn Monroe románky, Marilyn Monroe vztahy, Marilyn Monroe milenci, Alfred Hitchcock tvorba, Alfred Hitchcock režisér, Alfred Hitchcock skandály, Frank Sinatra mafie, Frank Sinatra drogy, Frank Sinatra podsvětí, Frank Sinatra násilí, násilní herci, násilní hollywoodští herci, Cary Grant filmy, Cary Grant drogy
TOPlist