5 nejšílenějších filmových večírků

31.12.2018

Konec roku je vždy důvodem k oslavě. Něco končí a něco nového začíná, a tak je to potřeba pořádně zapít a uspořádat nějakou tu silvestrovskou oslavu. Občas se však takové párty mohou snadno vymknout z ruky a kocovina dalšího dne bude tím nejmenším problémem, který vás bude na Nový rok trápit.

I filmový svět je plný takových to odstrašujících příkladů a my jsme se rozhodli, že vám představíme ty nejšílenější večírky, ze kterých byste si na oslavu roku 2019 rozhodně neměli brát příklad. Tímto způsobem vám také chceme poděkovat za vaši přízeň a popřát vám jen to nejlepší do nového roku!

5. Mládí v trapu

Když slyšíte jména jako Will Ferrell (51), Luke Wilson (47) nebo Vince Vaughn (48), šílená párty bude asi tím posledním, co vás napadne. Pokud jste však viděli komedii z roku 2003 o třech mužích ve středních letech, kteří se rozhodnou naprosto změnit svůj způsob života, pak asi tušíte, kam jejich jmény míříme.

Když se totiž Mitch jednou vrátí domů za svou ženou o něco dříve, najde ji v posteli spolu s několika nahými neznámými lidmi s páskami přes oči. Rozhodne se proto navrátit do vysokoškolských let a spolu se svými kamarády založí bratrstvo, které se stane opravdu proslulým díky velmi divokým večírkům, jež jsou trnem v oku místnímu děkanovi.

O šílenosti jejich oslav svědčí například i to, že se na nich objeví i proslulý raper Snoop Dogg (47). A pokud se někde ukáže Snoop, můžete si být jistí, že na tuhle párty rozhodně nikdy nezapomenete. Mitch-A-Palooza je přesně takovým večírkem, za který vám vaše játra rozhodně nepoděkují. Alkohol všude teče proudem a hudba musí být slyšet snad až ve vesmíru. Celá událost se ale trochu zvrhne, když se Ferrellův Frank rozhodne, že nepotřebuje oblečení.

4. Poslední mejdan

Další akce je ještě o něco starší, jelikož jste ji mohli vidět ve filmu Poslední mejdan z roku 1998. Ten vypráví příběh studentů americké střední školy, kteří právě odmaturovali, což se rozhodli pořádně oslavit. Tenhle večírek je totiž pravděpodobně jejich posledním velkým setkáním, a tak se z něj všichni snaží vytěžit co nejvíce.

Někteří chtějí konečně získat dívku svých snů, jiní se snaží skoncovat se svým panictvím a šprti se chtějí pomstít těm, kteří je celé jejich studium šikanovali a dělali jim ze života na škole peklo. Na rozdíl od populární série Prci, prci, prcičky se Poslední mejdan tolik nesoustředí na sexuální životy protagonistů, ale především na souboj mezi populárními studenty a společenskými odpadlíky.

3. Vlk z Wall Street

Vlk z Wall Street je částečně životopisným snímkem o jednom z největších podvodníků na burze. V době, kdy na Wall Street totiž obchodoval Jordan Belfort (56) tam neplatila dnešní pravidla, ale spíše zákony Divokého západu. Podle jeho životopisné knihy vytvořil Martin Scorsese (76) úspěšný snímek, ve kterém si roli obchodníka, který se neštítí před ničím, zahrál Leonardo DiCaprio (44).

Belfort byl kromě svých finančních úspěchů, kdy dokázal díky jedinému telefonátu získávat i miliony dolarů, známý i díky svým okázalým večírkům. V jeho kancelářích se alkoholem ani tvrdými drogami rozhodně nešetřilo a často se tam děly věci, kterým byste nevěřili, ani kdybyste je viděli na vlastní oči. Vedle koncertů nahé dívčí dechovky a soutěžím v házení trpaslíků jste zde mohli vidět opice závodící na kolečkových bruslích či obrovské hory kokainu.

Jeho život byla totiž jedna velká párty, což ale samozřejmě přitáhlo pozornost mužů zákona. Těm pak netrvalo dlouho, aby zjistili, že Belfortovy peníze nepochází zrovna z legitimních zdrojů, a tak si na jeho „podnikavého ducha“ pořádně došlápli.

2. Projekt X

Každý, kdo jen slyšel o snímku s názvem Projekt X asi musel očekávat, že se na dnešním seznamu objeví. Tenhle film z roku 2012 je totiž jedním velkým večírkem utrženým ze řetězu. Původně nevinná oslavička konce školy se tak během okamžiku naprosto vymkne z ruky a stane se tak akcí, na kterou nikdo ze zúčastněných, ani nebohých sousedů nikdy v životě nezapomene.

Příběh se točí kolem tří vysokoškolských kamarádů, kteří se rozhodnou zviditelnit před svým nevyhnutelným odchodem ze školy. Pozvánka na jejich malou akci se ale nedopatřením stala virální a na večírek tak namísto desítky lidí přišly stovky známých i naprosto neznámých osob.

Když do tohoto koktejlu přidáte i nepopsatelné dávky alkoholu, policii, ukradené drogy, sex a příruční kameru, můžete si být jistí, že půjde o opravdu pekelný večírek, za který bude někdo pořádně trpět. A nepůjde jen o kocovinu.

1. Velký Gatsby

Králem večírků a oslav jsme samozřejmě nemohli jmenovat nikoho jiného než Velkého Gatsbyho. Už podruhé zde máme Leonarda DiCapria, ale tentokrát je to ve filmu založeném na románové předloze amerického spisovatele Francise Scotta Fitzgeralda.

Sám Gatsby je záhadným boháčem, který vlastní enormní palác, ve kterém často pořádá skutečně okázalé večírky. Přesto však není šťastným člověkem, jelikož ze všeho nejvíce touží po opravdové lásce. Tu mu bohužel sebevětší bohatství zkrátka nedokáže vynahradit a všechny oslavy jsou tak jen chabou náplastí na jeho bolavém srdci.

Tím však rozhodně nechceme říct, že by byly jím pořádané večírky nějakou odbytou záležitostí. Právě naopak. Film je navíc ukazuje v tom nejzářnějším světle, kdy mají všichni krásné blyštivé kostýmy, podává se zde to nejluxusnější jídlo a pití, vystupují na nich různí umělci a navíc jsou tyto večírky zakončeny oslnivými ohňostroji.

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Snoop Dogg, Luke Wilson, Will Ferrell, Martin Scorsese, Leonardo DiCaprio, Vince Vaughn

Filmy:
Mládí v trapu, Poslední mejdan, Velký Gatsby, Projekt X, Vlk z Wall Street

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
TOPlist