5 nejšílenějších filmových padouchů

03.05.2019

Aby váš filmový padouch na diváky nějak zapůsobil, máte hned několik možností, jak toho dosáhnout. Můžete ho udělat velmi charizmatického, nebezpečného či záhadného. Je však ještě jeden způsob, jak jej udělat zajímavým. Můžete totiž také stvořit naprosto vyšinuté monstrum, který by nejednomu psychiatrovi zamotal hlavu.

Nedávno jsme vám přinesli seznam těch nejlepších záporáků, ale dnes se podíváme na ty, kteří své hrdinské protějšky rozhodili absolutní nepředvídatelností. Dejte si pozor, jelikož se tihle záporáci mohou skrývat naprosto kdekoliv. Možná, že stojí přímo za vámi!

5. Alex DeLarge – Mechanický pomeranč

První padouch dnešního seznamu se během svého snímku promění ze záporáka v tragického hrdinu svého snímku. Prvním šílencem, kterého vám dnes totiž chceme představit je Alex DeLargeMechanického pomeranče Stanleyho Kubricka.

Alex je mladý delikvent, který si se svou partičkou dalších chuligánů po večerech krátí čas šikanováním a terorizováním obyčejných lidí. Bez váhání někoho na ulici klidně zmlátí, nebojí se ničit cizí majetek, a dokonce se i vloupá do cizího domu, kde znásilní a následně zavraždí jeho majitelku.

Právě toto vloupání se mu stane osudným, jelikož jej policie na základě tohoto zločinu zatkne a pošle do vězení a na převýchovu. Už tak dost vyšinutý Alex se stává obětí vládního experimentu, který má ztlumit jeho násilnické sklony. Jakékoliv pomyšlení na násilí jej proto posílá do kolen bolestí a Alex se tak nemůže bránit svým dřívějším kumpánům, kteří si jej přišli „podat“. Nakonec se mu z převýchovné „léčby“ podaří dostat a vrací se tak zpátky do svých násilnických kolejí.

4. Jack Torrance – Osvícení

Jack Torrance je postavou ze zfilmovaného románu Stephena Kinga (71) s názvem Osvícení, kterého si v dalším filmu Stanleyho Kubricka zahrál Jack Nicholson (82). Jack Torrance ve filmu nezačíná jako šílenec, kterým se později stane, ale jako bývalý učitel, který přijel na horské letovisko, aby zde dokončil svou knihu.

Později však vlivem nadpřirozené síly v tomto hotelu, o který se přijel přes zimu starat, ztrácí rozum. Rozhodne se proto vyvraždit celou svou rodinu včetně syna Dannyho a manželky Wendy. Jack se stává nebezpečným monstrem, kterého pohání jen vražedné sklony, stejně jako minulého správce hotelu Overlook.

Jack se však nezblázní okamžitě, ale postupně o svůj rozum přichází. V momentě, kdy se však rozhodne na svou ženu zaútočit sekerou, mizí poslední šance na jeho zotavení.

3. John Kramer – Saw

Série hororových filmů s názvem Saw se dočkala nevídaného úspěchu, který si její tvůrci nemohli představovat ani v těch nejdivočejších snech. První film s názvem Saw: Hra o přežití šel do kin v roce 2004 a jeho zanedbatelný rozpočet jednoho milionu dolarů se mu podařilo překonat téměř padesátinásobně.

Saw vypráví příběh Johna Kramera, masového vraha, který se rozhodl trestat ty, kteří podle jeho názoru nežijí svůj život správným způsobem. Později se totiž ukáže, že má Kramer přezdívaný Jigsaw rakovinu, a tak svými nebezpečnými zkouškami trestá ty, kteří svůj život promrhávají. Své oběti umísťuje do nebezpečných pastí, ze kterých se mohou dostat naživu, jen pokud dokáží, že mají opravdovou vůli žít.

Tyto pasti jsou komplikované a pro jejich úspěšné překonání musí vrahovy oběti podstoupit velmi bolestivé úkoly. Jakkoliv jsou jeho cíle ušlechtilé, je vrah přezdívaný Jigsaw stále vyšinutým psychopatem, který je přesvědčen, že mu přísluší rozhodování o osudech jiných lidí.

2. Hannibal Lecter – Mlčení jehňátek

Hannibal Lecter z Mlčení jehňátek není na první pohled šílencem, ale uznávaným psychiatrem, který je jedním z nejlepších ve svém oboru. Navíc má tvář sira Anthonyho Hopkinse (81), takže mu nechybí ani ono obrovské britsko-americké charizma, kterým se tento slavný herec může chlubit. Jedinou nevýhodou doktora Lectera je to, že je tak trochu kanibal.

Poté, co je agenty FBI za své zločiny zatčen, spolupracuje s nimi při řešení obdobných případů, jako byl ten jeho. Přestože je to kanibalistický psychopat, je stále velmi inteligentní a nabízí nevídaný vhled do myslí ostatních zločinců. Ví přesně, jak ostatní sérioví vrazi přemýšlí, a je proto nepostradatelnou pomocí při řešení těchto ohyzdných případů. Jeho psychická nevyrovnanost je však zřejmá i za mřížemi.

1. Sméagol/Glum – Pán prstenů

Poslední padouch dnešního seznamu pochází z trilogie Pána prstenů. Přestože je tato série plná různých zloduchů, nikdo z nich není zcela šílený. Nikdo až na Gluma. Ten kvůli svým činům z minulosti trpí rozdvojenou osobností a za stovky let svého života, se proměnil z obyčejného, ačkoliv přihlouplého hobita, v ohyzdnou stvůru.

To má na svědomí Prsten moci, který u sebe Sméagol celou řadu let přechovával. K prstenu se naprosto upjal a prohlašoval jej za svého „Miláška“. Prsten je jeho nejmilovanějším předmětem, a když o něj přijde, ztratí i poslední zbytky rozumu, které mu ještě zbývaly. Snaží se jej proto všemi možnými způsoby získat zpátky když potká Froda a Sama, kteří se prsten vydávají zničit, rozhodne se je různými intrikami o prsten připravit.

Jak ale asi víte, ani s Glumem to nakonec nedopadne dobře. Ačkoliv, jak se to vezme. Zemře totiž v lávě Hory osudu, ale spadne do ní s Prstenem moci v ruce. Jeho smrt je bolestivá, ale on umírá spokojen, jelikož svého „Miláška“ opět svírá v ruce.

(tod)

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Stanley Kubrick, Jack Nicholson, Anthony Hopkins, Stephen King

Filmy:
Mechanický pomeranč, Mlčení jehňátek, Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, Osvícení, Saw: Hra o přežití

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
horory, šílené postavy, Stanley Kubrick horory, Pán prstenů postavy, Alex DeLarge, Alex DeLarge postava, Jack Torrance, horor Osvícení, John Kramer, Hannibal Lecter, Mlčení jehňátek postavy, Mlčení jehňátek hlavní postava, Sméagol, Sméagol postava, šílené filmové postavy
TOPlist