5 nejroztomilejších stvoření z nové Star Wars trilogie

30.12.2019

Poslední snímek nové trilogie ze světa Hvězdných válek nedávno dorazil do kin a už se vedou spory o tom, zda jde o jeden z nejlepších, nebo naopak nejhorších dílů série. Posuzování kvality nového filmu s podtitulem Vzestup Skywalkera je ve vánočním čase poměrně kontroverzním tématem, proto si posvítíme na něco trochu jiného, na čem se shodnou snad všichni.

Dnes se totiž zaměříme na ta nejroztomilejší stvoření, která se v nové trilogii objevila. Představíme vám ty nejkrásnější potvůrky a robůtky ze všech tří dílů, a tak se můžete těšit na velké dávky roztomilosti z filmů Síla se probouzí, Poslední z Jediů a Vzestup Skywalkera.

Pokud jste poslední díl prozatím neviděli, musíme vás varovat před menšími spoilery, které se v dnešním článku objeví. Nepůjde o nic zásadního, ale pokud jste tento epický závěr nové trilogie ještě neviděli, raději to před čtením dnešního článku napravte, ať se nepřipravíte o ono nezaměnitelné Star Wars kouzlo.

5. Babu Frik

Hned první příšerka dnešního seznamu pochází z nové epizody s názvem Vzestup Skywalkera. Babu Frik se ve filmu sice objeví jen na dvě minuty, ale přesto je klíčovou postavou, která posouvá příběh filmu kupředu. Babu je zkušený mechanik, který přes svůj nevelký vzrůst jedním z nejzkušenějších opravářů droidů na černém trhu.

Babu má dlouhé vousky, obrovské černé oči a mluví velmi lámanou angličtinou. Jeho smích je nakažlivý a není proto žádným překvapením, že se stal skutečným oblíbencem fanoušků Hvězdných válek. Babu Frik je Anzellanem, který pochází z planety Kijimi, stejně jako stará známá Poe Damerona jménem Zorii Bliss.

4. Vulptex

Pro následující bod se přesuneme do roku 2017, kdy šla do kin v pořadí osmá epizoda s názvem Star Wars: Poslední z Jediů. Tento díl představil celou řadu nových stvoření a jedním z těch nejkrásnějších byly úchvatné lišky nesoucí jméno Vulptex. Tito tvorové žijí na planetě s názvem Crait, na které se odehrává jedna ze zásadních bitev mezi Prvním řádem a Odbojem.

Chlupy Vulptexů tvoří krystalické štětiny, které se na slunci lesknou ve všech barvách. Vulptexové žijí v početných smečkách na solných pláních rudé planety. Vždy, když na ně narazíte, můžete si být jistí, že dostanete hned několikanásobnou dávku roztomilosti.

3. D-O

Následující místo na dnešním seznamu těch nejroztomilejších stvoření z nových Star Wars neobsadilo žádné zvíře ani mimozemšťan, ale něco, co je ve středu příběhů série už od prvního dílu z roku 1977. Samozřejmě jde o jednoho z nových droidů, který nese označení D-O.

D-O je malým robůtkem, který je prakticky jenom hlavou přidělanou k točící se pneumatice. Do provozu jej uvede jeho „služebně starší kolega“ BB-8, který si tak konečně najde robotického kamaráda. D-O má za sebou skutečně ponurou minulost, jelikož dříve patřil lovci Jediů, který se k malému robotovi choval hrozně, a D-O je tak ke všem lidem velmi nedůvěřivý. 

2. BB-8

Když už jsme zmínili D-O, byl by hřích opomenout jeho staršího brášku, který byl motorem pro první díl nové série. Jak už jste asi odtušili, předposledním tvorem dnešního seznamu je další oblíbený droid s označením BB-8. BB-8 patří Oscaru Isaacovi (40), který ve filmu hraje letecké eso Poe Damerona, ale to tomuto přívětivému droidovi nestačí.

BB-8 tráví čas po boku všech hlavních hrdinů nových filmů a je nedocenitelnou pomocí téměř ve všech situacích. Slouží jako sofistikované GPS, zkušený mechanik a se svým roztomilým vzezřením i jako morální podpora. BB-8 je do oranžova zbarvenou koulí, která v sobě skrývá řadu „serepetiček“ pro všechny situace.

1. Porgové

Na konec dnešního článku jsme si schovali potvůrku, která se poprvé objevila v osmé epizodě. Asi už tušíte, jaké zvířátko je tím nejroztomilejším z nové série. Jde o zvláštní variantu tučňáka, která žije na zalesněné planetce Ahch-To, na které se během sedmé epizody Star Wars ukrývá Luke Skywalker.

Porgové jsou zvědavými huňatými ptáčky, kteří sledují Rey při jejím tréninku na rytířku Jedi. Když navíc objeví Millenium Falcon, začnou být pro hrdiny příběhu trochu přítěží, jelikož si rádi pochutnávají na kabelech této vesmírné lodi. Chewbacca se s nimi vypořádá po svém, a jelikož na planetě není moc, co jíst, na roztomilých opeřencích si čas od času pochutnává.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Mark Hamill, Oscar Isaac, Carrie Fisher, Daisy Ridley

Filmy:
Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
sci-fi, Hvězdné války, filmové postavy, Star Wars, Carrie Fisher filmy, Star Wars zajímavosti, Star Wars postavy, Daisy Ridley filmy, Oscar Isaac filmy, Mark Hamill filmy, postavy, Hvězdné války zajímavosti, Babu Frik, stvoření ze Star Wars, Vulptex, Vulptex Star Wars, BB-8, BB-8 Star Wars, sci-fi stvoření
TOPlist