5 nejpřekvapivějších zvratů v komediích

21.12.2020

Někteří filmoví tvůrci do svých snímků velmi rádi přidávají šokující zvraty, které v jediné scéně naprosto změní vyznění celého příběhu. Využívání těchto šokujících momentů je typické především pro napínavé thrillery nebo kriminální filmy. Čas od času se ho však můžete dočkat i v komediích a filmech s humorným vyprávěním.

Právě na nečekané zvratykomediálních filmech se zaměříme v dnešním článku. Obdobných scén je ve filmovém světě nečekaně hodně. Pokud vás tedy napadne ještě nějaká, která by se v našem článku rozhodně měla objevit, nestyďte se nám o ní napsat do komentářů!

5. Chata v horách

První snímek dnešního článku na první pohled nevypadá jako komedie. Spíš působí jako laciný „béčkový“ horor, kterých jsme se za ta léta dočkali spousty. Když se ale podíváte na to, kdo za tvorbou filmu stojí, začne Chata v horách působit podezřele. Nejenže v ní hrají takové hvězdy, jako je Chris Hemsworth (37) nebo Richard Jenkins (73), ale scénář k ní napsal Joss Whedon (56), který stojí za několika úspěšnými superhrdinskými filmy a kultovními seriály.

Kde je tedy háček? Chata v horách se stává komedií právě díky senzačnímu a nečekanému zvratu. Skupinka protagonistů si totiž postupně prochází různými klišé, které znáte z obyčejných „krváků“. Podezřelá magická kniha, nemrtví, opravdu hloupá rozhodnutí, sexuální chtíč a další momenty jsou však naprosto v rukou lidí v podzemní laboratoři skryté pod onou chatou.

Nejenže skupinku mladých lidí neustále ovlivňují různými drogami, které do prostor chaty vypouští, ale zároveň mají k dispozici řadu klasických monster od obyčejných zombíků, až po neuvěřitelné mystické příšery. Chata v horách tak využívá otřepaná klišé novým a neotřelým způsobem.

4. Jednotka příliš rychlého nasazení

Když už mluvíme o zábavných filmech vynikajícím zvratem, byl by hřích nezmínit Jednotku příliš rychlého nasazení Edgara Wrighta (46). Ta šla do kin v roce 2007 a volně navázala na úspěchy jeho předchozího snímku s názvem Soumrak mrtvých. Společně s filmem U Konce světa totiž patří do takzvané „cornetto trilogie“, která vypráví různé příběhy různých lidí, které však hrají stále ti samí herci.

Jednotka příliš rychlého nasazení se točí kolem ambiciózního londýnského policisty Nicholase Angela, který je kvůli své horlivosti převelen na nudný venkov. Jeho počet zatčení o 400 % překračuje statistický průměr londýnské policie, což vrhá špatné světlo na celý sbor. Angel si neodpočine ani na venkově, jelikož se zde setká se sérií brutálních vražd, které musí se svým novým parťákem vyšetřovat.

Díky expertní policejní práci je neustále na stopě viníka, který mu však nadále uniká. Nakonec totiž přijde na to, že za vraždami nestojí jediný pachatel, ale skoro celé městečko. Jejich řádění navíc nemá nic společného s cenami zdejších pozemků, ale s tím, že si chtějí udržet prvenství v soutěži o nejlepší vesnici v Anglii.

3. Gentlemani

Následující snímek je důkazem toho, že zvraty v komediích nemusí vždy naprosto změnit význam celého filmu. Gentlemani jsou jedním z mála filmů, kterým se poštěstilo dostat do kin v roce 2020. Nejnovější gangsterka Guye Ritchieho (52) by vám rozhodně neměla uniknout, jelikož je nejen skvělým akčním filmem, ale zároveň dokáže i pobavit.

Příkladem za všechny je scéna, ve které se Hugh Grant (60) v roli soukromého vyšetřovatele Fletchera rozhodne prodat práva na příběh hlavních postav filmovému studiu Miramax. Příběhy ilegálních aktivit ostřílených mafiánů totiž sepsal do formy scénáře a vydal se je zpeněžit.

Prostory kanceláří filmového studia jsou skvělým vtipem pro ty, kteří se ve tvorbě anglického režiséra alespoň trochu vyznají. Na zdi této kanceláře visí plakát lákající na film Krycí jméno U.N.C.L.E., který Ritchie natočil v roce 2015, a dalším zábavným momentem pro zasvěcené je i fakt, že Miramax financoval i tvorbu samotných Gentlemanů.

2. Na nože

Detektivní příběhy vyšetřovatelů jako je Hercules Poirot nebo Sherlock Holmes jsou na příběhových zvratech postaveny od základů. Odhalení vrahových motivací a způsobu provedení jeho opovrženíhodných činů je tím, co diváky drží přikované na židli až do posledních momentů těchto příběhů.

S tím počítal i Rian Johnson (47), když vloni natočil vynikající detektivku s komediálními prvky s názvem Na nože. Ta vzdává poctu všem časem prověřeným příběhům Agathy Christie a Arthura Conana Doylea a ukazuje, jak by mohly jejich příběhy vypadat, kdyby byly zasazeny do moderní doby. Dělá to navíc s mistrovskou filmařinou a decentním, ale účinným smyslem pro humor.

Hlavní hrdinkou je mladá ošetřovatelka Martha, která je od začátku filmu přesvědčená, že z nedbalosti usmrtila svého pacienta. Ten ji však má radši než celou svou rodinu, a tak se rozhodne vzít si vlastní život ještě před tím, než začne jed vpravený do jeho žil působit. Pravda je však mnohem zamotanější, a nakonec se přijde na to, že ampulky s léky v kufříku hlavní hrdinky někdo vyměnil. Sympatická ošetřovatelka však přesto svému pacientovi dala správnou tekutinu, kterou nevědomky rozpoznala jen od oka. Postaršího autora detektivních příběhů tedy nakonec nikdo neotrávil, a o vlastní život se tak připravil zbytečně.

1. Tenkrát v Hollywoodu

Na konec dnešního článku jsme si nechali prozatím poslední snímek Quentina Tarantina (57), který měl také premiéru v roce 2019. Označit Tenkrát v Hollywoodu jediným žánrem by bylo přílišně zjednodušující, jelikož jde o drama s prvky komedie, westernu, životopisného filmu, a bůh ví, čeho všeho ještě.

Jeho příběh se odehrává na konci šedesátých let v Los Angeles a už od prvního oznámení natáčení bylo jasné, že se bude dotýkat i vražedného řádění „Rodiny“ Charlese Mansona. K brutální vraždě Sharon Tate v podání Margot Robbie (30) se schyluje po celou dobu filmu, a když šílenci z Mansonova kultu přijedou k její vile, je divák po více než dvouhodinovém čekání s nervy v koncích.

V tuhle chvíli se však Tarantino rozhodl od skutečných událostí naprosto odklonit a místo domu manželky Romana Polanského (87) zamíří šílenci do domu, ve kterém žije Rick Dalton v podání Leonarda DiCapria (46). Celá situace tak proběhne naprosto opačným způsobem než ve skutečnosti a brutálním způsobem zemřou sami útočníci, které si podá vyčpělý herec, ostřílený kaskadér a jeho vycvičený pes.

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Hugh Grant, Leonardo DiCaprio, Chris Hemsworth, Margot Robbie

Filmy:
Jednotka příliš rychlého nasazení, Chata v horách

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
TOPlist