5 nejpodivnějších milostných scén z filmů

24.06.2019

Natočit opravdu povedenou milostnou scénu bývá pro mnoho režisérů tvrdým oříškem. Donutit své herce, aby se nechali unést romantickou atmosférou, je skutečně nelehkým úkolem, se kterým si každý nedokáže poradit. Některé milostné scény proto působí velmi zvláštně a často až trapně.

Je totiž skutečně obtížné převést něžnosti na filmová plátna, protože herci sami tyto scény většinou velmi neradi natáčejí. Musejí totiž předstírat milostné city k někomu, kdo je jejich kamarádem či kolegou, a občas se přes to zkrátka nedokáží přenést. Showbiz vám proto nyní přináší pětici těch nejpodivnějších milostných scén, které ve filmech naleznete.

Scény jsme vybírali podle toho, jak nepříjemné je se na ně dívat. Jejich podivnost totiž přechází v trapnost a sledování těchto scén bývá i fyzicky bolestivé.

5. Strážci – Watchmen

První podivná scéna pochází z komiksového filmu, který šel do kin v roce 2009. Jeho režisérem byl Zack Snyder (53), který později režíroval i další filmy studia DC. Ty však vesměs sklízely kritiku od zarytých fanoušků původních komiksů. Jeho Strážci – Watchmen byli však komiksovými nadšenci skutečně milovaní, jelikož se při jejich tvorbě Snyder až úzkostlivě držel původní předlohy.

Ne každé okénko komiksů lze však beze zbytku převést i na stříbrné plátno, což dokazuje milostná scéna mezi Night Owlem a mladou Silk Spectre. Zatímco na stránkách komiksu tato scéna působí skutečně intimně, ve filmu tomu tak není. Poté, co se hrdinům podaří zachránit několik civilistů z hořících budov, se na sebe oba vrhnou, a to ještě ve svých kostýmech.

To by ještě nebylo nic hrozného, ale mezi oběma herci nefunguje téměř žádná chemie a skutečně nevypadají, že by si společné chvíle užívali. Scéna je navíc doplněna písní Hallelujah od Leonarda Cohena, která navozuje spíše smutnou než milostnou atmosféru.

4. Avatar

Snímek Avatar Jamese Camerona (64) byl v mnoha ohledech skutečně revolučním filmem, který dokázal, kam až mohou počítačové efekty zajít, pokud jsou vytvořeny poctivě. Ne nadarmo se Avatar stále drží na první příčce nejvýdělečnějších filmů historie.

Cameron však neoslňoval diváky jen svým vizuálním zpracováním snímku, ale i sci-fi prvky, které do něj vložil. Rasa Na’vi je složena z opravdu originálních mimozemšťanů, kteří se od ostatních mimozemských ras z filmů naprosto odlišují. Nejenže jsou modrými tvory s dlouhýma nohama a ušima, ale navíc disponují ocasem, který používají k různým úkonům.

Kromě pilotování místních tvorů se Na’avi svými ocasy sbližují i se svými druhy. Právě propojení ocasů Jakea Sullyho a mimozemské Neytiri je milostnou scénou, bez které bychom se v Avatarovi obešli.

3. Skála

Skála je akčním filmem z poloviny devadesátých let minulého století, ve kterém se hlavních rolí ujali Sean Connery (88) a Nicolas Cage (55). Právě druhý zmíněný se ve snímku dočkal milostné scény, která byla přinejmenším hodně zvláštní. Pokud by vás však někdy v životě zajímalo, jak to asi může vypadat, když Nicolas Cage tráví s někým intimní chvilky, Skála nabízí odpověď.

Celou dobu si pro sebe mumlá, jak moc si celou situaci užívá a jak ho vzrušují culíky jeho partnerky. Tuhle parádu nakonec naštěstí přeruší telefonát, který zároveň ukončí i Cageovy sexuální grimasy. Stejně je však nedokážeme vyhnat z našich nočních můr.

2. Padesát odstínů šedi

Bylo by zvláštní, pokud bychom vytvořili článek o nejpodivnějších sexuálních scénách a neuvedli na něm snímek s názvem Padesát odstínů šedi. Když jsme si stěžovali, že mezi herci z superhrdinského Watchmen – Strážci neexistuje žádná chemie, u partnerů z Padesáti odstínů šedi to platí dvojnásob.

Ani bohatý podnikatel s úchylnými sklony Christian Grey, ani mladá submisivní studentka literatury Anastasia nevypadají, že by v jakékoliv scéně filmu chtěli být. Celou dobu se zdá, že by se nejradši vypařili a byly co nejdál od kamer, které je v tu chvíli natáčejí. Nejvíce je to vidět u „milostných“ scén filmu.

Každá z těchto scén je více a více neuvěřitelnější a působí směšněji a směšněji. Nejvtipnější je pak moment, kdy se Anastasia vyděsí poté, co ji Christian naplácá víc než obvykle. Je ale zvláštní, že jí dříve nevyděsil fakt, že všude po stěnách Christianovy „herny“ visí biče, háky, řetězy a další viktoriánské mučicí nástroje.

1. Demolition Man

Pokud existuje milostná scéna, která je podivná ve všech svých aspektech, pak je to beze sporu scéna se Sandrou Bullock (54) a Sylvesterem Stallonem (72) v hlavních rolích. Jde o scénu z filmu Demolition Man, ve kterém Stallone hraje Johna Spartana, elitního policistu, který byl kvůli zpackanému zátahu zmražen a probouzí se o desítky let později ve futuristickém městě zvaném San Angeles.

I sex však v budoucnosti prošel poměrně závažnou proměnou, což John s děsem zjišťuje na vlastní kůži. Když totiž přijme pozvánku na večerní radovánky, nemůže ho nic připravit na to, co ho ve skutečnosti čeká. Jeho partnerka totiž přijde se dvěma helmami s virtuální realitou, které mají sloužit k dosažení „obecného stavu neurologického vzrušení“.

Divák se proto musí dívat, jak Stallone předvádí podivné sexuální grimasy, zatímco mu před očima problikávají různobarevné nerozpoznatelné podobizny Sandry Bullock.

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Nicolas Cage, James Cameron, Zack Snyder, Sylvester Stallone

Filmy:
Strážci - Watchmen, Demolition Man, Avatar, Padesát odstínů šedi

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
erotické scény, akční filmy, Sylvester Stallone filmy, Nicolas Cage filmy, žebříčky filmových scén, milostné scény, Avater scény, Sylvester Stallone scény, Avatar milostná scéna, erotické scény ve filmu, bizarní filmové scény, Strážci scény, Watchmen scény
TOPlist