5 nejpodivnějších konkurzů na filmové role

06.04.2021

Výběr správných herců je pro úspěch filmu naprosto klíčový. Pokud roli zadáte někomu, kdo se s ní zkrátka nedokáže pořádně poprat, je to, jako byste svůj film automaticky odsoudili k neúspěchu. Ačkoliv někteří herci na konkurzy chodit nemusí (některé filmy bývají psané i pro konkrétní herce, pozn. red.), většina z nich takové štěstí nemá.

Ne každý konkurz však probíhá tak, jak byste si možná představovali. Běžně herci dostanou úryvek scénáře, a ten pak mají předvést, jak nejlépe umí. V Hollywoodu jsou však i mnohem výstřednější filmaři, kteří se s takovou ukázkou talentu zkrátka nespokojí. Pro adepty na své role si tak připraví mnohem podivnější úkoly, a ty nejpodivnější vám představíme v dnešním článku.

5. Útok na režiséra – Přichází Satan!

Prvním filmem dnešního seznamu trochu zabrousíme do historie. Hororový snímek s názvem Přichází Satan! šel totiž do kin už v roce 1976 a strhl na sebe velkou pozornost. Vypráví totiž příběhy politika, který adoptuje mladého chlapce, kolem kterého neustále dochází k záhadným a velmi děsivým událostem. Mladý Damien je totiž k překvapení všech vtělením samotného ďábla.

Role vlivného politika se ujal zkušený Gregory Peck, ale mnohem náročnější byl výběr mladého antikrista. Jelikož šlo o mladého chlapce, bylo jasné, že žádný z adeptů nebude mít s herectvím velké zkušenosti. Proto se režisér Richard Donner (90) rozhodl uspořádat opravdu podivný konkurz.

Donner po zájemcích chtěl, aby předvedli scénu, ve které Damien zaútočí na svou adoptivní matku. To by nebylo nic zvláštního, ale režisér se rozhodl jít ještě o krok dál. Mladým hercům dal za úkol, aby se na něj skutečně vrhli a pokusili se mu fyzicky ublížit. Roli nakonec získal Harvey Stephens (50), který začal režiséra škrábat v obličeji, a dokonce jej kopnul do rozkroku.

4. Nejšílenější sexuální výrazy – Nebezpečná metoda

Filmy režiséra Davida Cronenberga (78) rozhodně nepatří k těm, které byste chtěli ukazovat svým dětem. Ať už jde o nechutné záběry slizkého monstra v kultovní Mouše nebo kontroverzní snímek o nebezpečné sexuální úchylce s názvem Crash, jedno je jisté. Cronenbergovy filmy zkrátka umí diváky šokovat.

Sexuální tématiky se kanadský režisér držel i při natáčení Nebezpečné metody z roku 2011, kdy se rozhodl vyprávět příběhy snad nejslavnějších psychologů historie Carla Junga a Sigmunda Freuda. Oba pojali sex za jedno z hlavních témat svých teorií, a proto je i v popředí tohoto snímku. Tuhle skutečnost ze všech nejdříve pocítila Keira Knightley (36), která ve filmuhraje Jungovu ženu.

Knightley se před nedávnem nechala slyšet, že její konkurz probíhal přes internet s pomocí Skype. Jedním z prvních úkolů, které si pro ni Cronenberg připravil, bylo ukázání těch nejšílenějších výrazů, které herečka předvádí při sexu. Podle jejích slov navíc připojení během jejich telefonátu zamrzlo, a na obrazovce herečky i režiséra tak zůstala jedna z nejpodivnějších grimas, které Knightley kdy vytvořila.

3. Předstírání porodu – Favoritka

Podobně zvláštní činnost si od Emmy Stone (32) vyžádal režisér Yorgos Lenthimos (47), když natáčel své historické drama „říznuté“ komedií s názvem Favoritka. V té Stone hraje jednu ze dvou vznešených dam, které se uchází o přízeň nechvalně proslulé královny Anny. Nerozhodná královna za sebe totiž nechává vládnout své nejbližší, a tak si jdou obě ženy po krku.

Oscarový film však provázela řada podivných konkurzů, což potvrzuje hned několik herců. Nicholas Hoult (31), který si ve filmu zahrál jednoho ze šlechticů, si měl broukat, kdykoliv mluvil některý z jeho kolegů, a zároveň měl předstírat, že jsou natáčecí prostory plné neprostupných silových polí.

Ještě zvláštnější požadavek si režisér přichystal pro již zmíněnou Emmu Stone. Ta měla podle instrukcí Lenthimose dýchat, jako kdyby právě rodila. To by bylo vcelku pochopitelné, kdyby taková scéna ve filmu skutečně byla, ale její Abigail není po celou dobu filmu ani těhotná, natož aby rodila.

2. Střevní potíže – Jedna za všechny

Původem dánský herec Nikolaj Coster-Waldau proslul svou rolí Jamieho v nezapomenutelném fantasy seriálu Hra o trůny. Mimo to ale dodnes hraje především ve filmech severských tvůrců. Jednou z výjimek je snímek s názvem Jedna za všechny z roku 2014, ve kterém si Coster-Waldau zahrál záletníka, který to najednou táhne hned se třemi ženami zároveň.

Ty se přes původní nenávist spojí a rozhodnou se prolhanému muži udělat ze života peklo. Připraví si na něj řadu kanadských žertíků, z nichž snad nejhorší je nasypání projímadla do jeho jídla. Právě tahle scéna navíc rozhodla o tom, že role charismatického Marka připadla dánskému herci.

Když se totiž Coster-Waldau účastnil konkurzu, dostal od režiséra Nicka Cassavetese (61) za úkol předstírat, že trpí velmi akutním průjmem. Jeho výkon byl zřejmě tak přesvědčivý, že mu okamžitě získal roli v Jedna za všechny. Coster-Waldau není z cukru a konkurz dodnes považuje spíš za zábavný než za urážlivý. Koneckonců, osm let hrál v seriálu muže, který se zplodil několik potomků se svou vlastní sestrou.

1. Prokázání orientace – Ve službách Jejího Veličenstva

Postava Jamese Bonda se vyznačuje hned několika vlastnostmi. Jezdí v rychlých autech, je neobyčejně vynalézavý, ale hlavně, velmi dobře to umí se ženami. V žádné z 24 dosud vydaných bondovek nechybí atraktivní žena, kterou James dříve nebo později dostane do postele. Právě tahle vlastnost tajného agenta byla zřejmě klíčová pro Petera R. Hunta, který natáčel film s názvem Ve službách Jejího Veličenstva.

V tom se role agenta 007 poprvé (a naposledy) ujal George Lazenby (81), pro kterého to byl zároveň první velký filmový projekt. Protože nebyl v Hollywoodu známý, museli si ho tvůrci bondovky z roku 1969 pořádně otestovat. Nebyly to ale jen testy jeho herectví nebo jeho akrobatických schopností, ale i testy jeho sexuální orientace.

Nejpodivnější test přišel v momentě, kdy Lazenbyho tvůrci zavřeli do hotelového apartmánu, kde na něj čekalo hned několik zaplacených žen. S těmi se měl Lazenby vyspat, aby dokázal, že není gay. Tenhle opovrženíhodný test je ve skutečnosti ještě podivnější, než by se mohlo zdát. V té samé místnosti byl totiž údajně i jeden člověk z filmového studia, který měl sledovat, jaký „výkon“ Lazenby v posteli podává.

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
George Lazenby, Keira Knightley, Emma Stone, Nikolaj Coster-Waldau

Filmy:
Nebezpečná metoda, Přichází Satan!, V tajné službě Jejího veličenstva

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Nebezpečná metoda film, hollywoodské drby, Sean Connery filmy, konkurzy, George Lazenby filmy, filmové konkurzy, Harvey Stephens filmy, Keira Knightley filmy, Nikolaj Coster-Waldau, George Lazenby role, George Lazenby Agent 007, George Lazenby zajímavosti
TOPlist