5 nejpodivnějších členů Sebevražedného oddílu

16.08.2021

Původní Sebevražedný oddíl měl být odpovědí studia DC na konkurenční Strážce galaxie od Marvelu. Ani jeden z těchto týmů totiž nelze brát úplně vážně, jelikož jsou jejich členové naprosto šílení. Zatímco se Marvel spoléhá na podivné superhrdiny, DC jde ještě dál a Sebevražedné komando tak tvoří záporáci.

Film z roku 2016 se však ani náhodou nepovedl tak, jak by si jeho tvůrci přáli, a tak se pro jeho pokračování rozhodli zvolit úplně jiný (o poznání lepší) směr. A tady je ta podoba s konkurenčními Strážci galaxie ještě zřetelnější, jelikož na režisérské křeslo druhého dílu, který šel do kin před pár dny, usedl James Gunn (55). Ten samý James Gunn, který natočil oba díly Strážců.

Gunn se rozhodl jít opravdu jiným směrem a do své verze Sebevražedného oddílu tak obsadil především obskurní záporáky s naprosto podivnými schopnostmi. Mimo Harley Quinn v podání Margot Robbie (31) tak většina mainstreamových diváků neznala nikoho. Gunn však mohl jít ve své ztřeštěnosti ještě mnohem dále, což vám dokážeme v dnešním článku. Dnes vám totiž představíme pět nejpodivnějších členů komiksového Sebevražedného oddílu.

Weasel

Prvního superpadoucha dnešního seznamu jste měli šanci poznat i v novém Sebevražedném oddílu. Studio DC si na rozdíl od Marvelu poměrně zakládá na záporácích, kteří jsou ve skutečnosti přerostlými humanoidními zvířaty. V nabídce padouchů jsou jména jako Killer Crock, Gorilla Grodd nebo King Shark, kterého si v novému Sebevražednému oddílu zahrál Sylvester Stallone (75).

Každý z těchto padouchů se může chlubit ohromnou sílou, a kromě King Sharka i překvapivým intelektem. Je proto záhadou, proč se komiksoví tvůrci rozhodli vytvořit přerostlou a upřímně odpornou lasičku jménem Weasel. V komiksech jde o „normálního“ muže, který se rozhodl páchat zločiny v přestrojení za tuhle zvířecí havěť.

Gunn se ale rozhodl z Weasela udělat opravdovou přerostlou lasici, která (alespoň částečně) rozumí lidské řeči. Vzhledem k tomu, co se jí ve filmu stane, je však zřejmé, že měla na dorozumívacích schopnostech ještě trochu zapracovat. Víc už ale prozrazovat nebudeme.

Baby Boom

Od přerostlé kuny se přesuneme k dalšímu nepravděpodobnému zločinci, do kterého byste od pohledu rozhodně neřekli, že se věnuje kriminálním aktivitám. Baby boom je jednou z nejpodivnějších postav, které kdy tvůrci DC přivedli na svět, a že konkurence není zrovna malá.

Jde o geneticky zmutovanou ženu, která většinu svého života strávila v těle malé holčičky. To ale není jediná výstřednost, kterou se Baby Boom pyšní. Svým kolegům je totiž (na rozdíl od jiných členů Sebevražedného oddílu) skutečně užitečná. Přes svou nenápadnou podobu dokáže natropit pořádnou paseku. Dokáže totiž vyhazovat věci do povětří pouhou myšlenkou.

Chemo

Většina záporáků DC je děsivá kvůli svým odporným činům. Musíte je tak nejdřív poznat, abyste zjistili, jak ohavní skutečně jsou. V případě padoucha Chema to ale poznáte hned na první pohled. Chemo je totiž obrovskou živoucí kádí radioaktivní zelené tekutiny, která hned na první pohled vzbuzuje hrůzu.

Chemo umí měnit svou velikost, dokáže se regenerovat, zvýšit svou sílu a generovat smrtící radiaci, jak se mu zlíbí. Jde zkrátka o nebezpečnou nádobu smrtících obsahů, která je stejně nebezpečná jak pro své nepřátele, tak pro své týmové parťáky nebo nevinné přihlížející.

Catalyst

Další superpadouch má ve svém arzenálu také schopnosti založené na znalostech chemie. Catalyst je však na první pohled obyčejným člověkem. Co ho od normálních lidí odlišuje, je schopnost vylučovat různé chemikálie a dostávat je do těl svých obětí pouhým dotykem. Catalyst má obrovské znalosti o chemických procesech v lidských tělech, což mu s pomáhá v jeho zločineckých aktivitách.

Své oběti nejčastěji zdroguje a uvede je do stavu, ve kterém nejsou schopni volat o pomoc, natož pak bojovat. V minulosti dokázal do svých obětí vpravit sedativa a jiné uklidňující prostředky, séra pravdy, neurotoxiny, chemikálie vyvolávající hypnotické stavy, látky vyvolávající paralýzu a další. Obléká se jako šílený vědec, což manickým stavům jeho obětí nijak nepomáhá.

Sportsmaster

Řada superpadouchů si svou záporáckou personu zakládá na jedné ze svých vlastností. Scarecrow v lidech vyvolává strach, Joker se obléká jako klaun, Deadshot je přesným střelcem. Takhle bychom mohli pokračovat donekonečna. Ne každý padouch však volí tu nejšťastnější vlastnost, a i proto se každý nemůže stát tak proslulým jako výše zmínění.

Vezměte si například Sportsmastera, kterého jsme si nechali na konec dnešního seznamu. Jeho hlavní charakterovou vlastností je fakt… že má rád sporty. Během svých zločineckých aktivit využívá různé míče, frisbee, puky a další sportovní náčiní, které najde ve svém okolí. Sportsmaster tak působí spíš jako parodie než jako plnohodnotný superpadouch.

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
James Gunn, Sylvester Stallone, Margot Robbie

Filmy:
Suicide Squad, Guardians of the Galaxy

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
komiksy, akční hrdinové, Sebevražedný oddíl obsazení, antihrdinové, Sebevražedný oddíl pokračování, Sebevražedný oddíl 2
TOPlist