5 nejočekávanějších sci-fi příštích měsíců

04.10.2020

Rok 2020 filmovým premiérám rozhodně nepřeje. Opatření proti pandemii koronaviru Covid-19 se dotýkají i kin, která jsou buď úplně zavřená, nebo v nich platí pravidla, která zážitek z filmů značně komplikují. Z toho důvodu se spousta filmových tvůrců rozhodla odsunout premiéry svých filmových novinek na pozdější datum, a do kinosálů se tak pustili jen ti nejodvážnější, nebo ti, kterým jejich smlouvy neumožnily alternativu.

Ačkoliv si proto na některé z následujících filmů budeme muset počkat o něco déle, než se původně předpokládalo, tohle naše čekání bude snad stát za to. V dnešním článku jsme si pro vás totiž připravili pětici těch nejočekávanějších sci-fi filmů, které už téměř klepou na dveře.

5. Free Guy

Hrdinou prvního snímku dnešního článku se stane Ryan Reynolds (43) ve filmu s názvem Free Guy. Slovo „hrdina“ je v jeho případě ale trochu zavádějící. Jeho postava je totiž zaměstnancem banky, který si jednoho dne uvědomí, že nežije skutečným životem, ale ve skutečnosti je jen vedlejší postavou v bombastické videohře.

Vedlejší postavy (takzvané NPC, neboli non-player character) slouží hráčům her jen jako pohyblivé terče či zadavatelé úkolů. Když si ale Guy uvědomí, že ve světě jedniček a nul dokáže cokoliv, stane se hrozbou nejen pro hráče, ale i pro celé herní světy. Guy se totiž rozhodne stát hlavním hrdinou vlastního příběhu a zbavit se „do zblbnutí“ opakujícího se osudu.

Dosud bylo jeho údělem jen čekat na hráčovy akce a v lepším případě zažít rychlou smrt z rukou virtuálních postav krvelačných pařanů. Získání vlastního vědomí mu otevře oči a Guy se tak stane nepředvídatelným elementem v do detailů nalinkovaném herním příběhu. Free Guy je jedním z mála filmů, kterých se snad dočkáme ještě letos, jelikož byla jeho česká premiéra stanovena na 10. prosinec 2020.

4. Chaos Walking

Zatímco premiéra filmu Free Guy už má své jasné datum v letošním prosinci, kdy se dočkáme snímku Chaos Walking zatím netuší nikdo. V minulosti dokonce kolovaly zvěsti, že byl snímek nadobro zrušen. To se však nakonec ukázalo jen jako falešná domněnka, a tak bychom na nový film Douga Limana (55) mohli vyrazit někdy v příštím roce.

Podle zatím dostupných informací se bude opravdu na co těšit. Ve filmu se objeví Tom Hollad (24), kterého můžete znát jako posledního Spider-Mana,nebo Daisy Ridley (28), která ztvárnila hlavní hrdinku nejnovější trilogie Star Wars. Děj nově připravovaného filmu se odehrává na kolonizované planetě, kterou napadl záhadný virus, který vyhladil všechny ženy.

I na mužích zanechal virus následky, jelikož jsou jejich myšlenky volně slyšitelné. Hlavní hrdina Todd objeví na zasažené planetě jediné hluché místo, a brzy zjistí, že zdrojem ticha je záhadná žena jménem Viola. Společně zjišťují, že je osud planety mnohem komplikovanější a onen virus nebyl jen náhodnou epidemií.

3. Synchronic

Přestože na ČSFD najdete u filmu Synchronic datum premiéry odkazující na rok 2019, jde pouze o datum jeho uvedení na filmovém festivalu v Torontu. Všeobecné premiéry a skutečného uvedení do kin se ale snímek Justina Bensona (37) a Aarona Moorheada (32) dočká až (nebo už?) v letošním říjnu.

Snímek je sci-fi thrillerem těchto uznávaných nezávislých filmařů a odehrává se v alternativní realitě. V centru příběhu jsou dva záchranáři, kteří se stále častěji setkávají s podivnými úrazy spojenými s užíváním tajemné nové drogy, jejíž název nese i samotný film. Ve spletitém příběhu odehrávajícím se v minulosti i budoucnosti ukazují tvůrci, jak nedozírné následky mohou mít některá naše rozhodnutí.

2. Venom 2: Carnage přichází

Označit komiksového Venoma za superhrdinu jednoduše nejde. Stačí si vzpomenout na nespočet příběhů, kdy usiloval Spider-Manovi o život. V roce 2018 se však do kin podíval jeho sólový film, ve kterém si Eddieho Brocka a jeho vesmírného symbionta zahrál Tom Hardy (43). Ani v tomhle filmu se Venom nedá považovat za kladnou postavu, ale alespoň jde po krku ještě větším padouchům.

V tom bude pokračovat i v druhém díle s podtitulem Carnage přichází. Carnage je dalším komiksovým padouchem, který nejednou zkřížil cestu nejen pavoučímu muži, ale právě i Venomovi. Carnage v podání Woodyho Harrelsona (59) se divákům představil už v původním Venomovi, diváci si na něj však museli počkat až do potitulkové scény.

Přestože se měl druhý snímek o Venomovi v kinech objevit už letos v říjnu, byla jeho premiéra odsunuta až na příští leden.

1. Duna

Na konec dnešního článku jsme si nechali film, který vychází ze série kultovních science fiction knih Franka Herberta, a který se už svého filmového zpracování v minulosti dočkal. Hlavní role se v něm v roce 1984 ujal Kyle MacLachlan (61), pro kterého to byla vůbec první filmová role, ale objevili se v něm i Patrick Stewart (80) nebo hudebník Sting (69).

Teď už asi tušíte, že nové moderní zpracování čeká legendární Dunu, jejíž režie se po Davidu Lynchovi (74) ujal Denis Villeneuve (53). Tomu se v minulosti podařilo úspěšně vdechnout nový život i dalšímu legendárnímu sci-fi, a po úspěších Blade Runnera 2049 je nekonečné čekání na novou Dunu téměř nesnesitelné.

Z dosud uveřejněných záběrů to vypadá, že bude nový film mnohem bombastičtější než ten původní, ale že se bude věnovat i podivnostem, které z Duny dělají Dunu. O Duně se mnohokrát říkalo, že je to příběh nepřeveditelný na filmová plátna a všechny dosavadní pokusy skončily tak na půl cesty. Villeneuve se film rozhodl rozdělit do dvou částí, z nichž první bude mít premiéru už během letošního prosince.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Kyle MacLachlan, Tom Hardy, Ryan Reynolds, Daisy Ridley

Filmy:
Spider-Man, Duna

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
sci-fi, sci-fi filmy, Tom Hardy filmy, Frank Herbert, Duna 2020, Free Guy, Chaos Walking, Synchronic, Venom 2: Carnage přichází
TOPlist