5 nejnudnějších superhrdinských filmů

30.04.2022

Superhrdinské filmy bývaly příjemnou podívanou, při které jste mohli vypnout mozek a nechat se jednoduše bavit. Dnes je většina filmů o hrdinech v kápích vzájemně propojená, takže abyste pochopili jeden, musíte alespoň částečně znát skoro všechny. To je poměrně vyčerpávající, ale některé filmy vás za tuhle poctivou píli odmění tím, že jsou prostě skvělé. Jak to tak ale bývá, každá mince má dvě strany.

Dnes se totiž zaměříme ty nejnudnější filmy o superhrdinech, které postrádají jakoukoliv „šťávu“, „náboj“ a „energii“. Táhnou se až únavně pomalu a už od půlky budete nervózně koukat na hodinky. Nudné superhrdinské filmy navíc nejsou žádnou novinkou, a proto vám kromě těch nejnovějších představíme i některé, na které se právem už pár let práší.

X-Men: Dark Phoenix

Mohli byste si myslet, že se s tak různorodou skupinou hrdinů, jako jsou mutanti vystupující pod značkou X-Men, nedá natočit nudný film. K dispozici máte superhrdiny, kteří umí střílet lasery z očí, mají obrovskou sílu, jsou superrychlí, umí být neviditelní, dokáží na sebe vzít podobu kohokoliv, umí ovládat počasí, číst myšlenky atd.

Soubor těchto hrdinů je takřka nevyčerpatelný, přesto se však tvůrci filmů z této série drží jen těch nejznámějších jmen. X-Meni si na začátku minulého desetiletí prošli rebootem s mladšími verzemi slavných postav a řada komiksových nadšenců byla přesvědčena, že nejnovější série nemůže skončit tak tragicky jako X-Men: Poslední vzdor. Zatímco tenhle film však měl řadu momentů „tak špatných, až jsou vlastně zábavné,“ X-Men: Dark Phoenix byl zkrátka jen nudným filmem.

X-Men: První třída přitom dával divákům velkou naději na to, že bude nová série minimálně stejně kvalitní jako ta původní. Tyhle naděje s každým dalším filmem klesaly a pomyslného dna dosáhly až při Dark Phoenix. Prozatím poslední film série je plný podivných rozhodnutí postav, nudných a často nesmyslných dialogů a chlubí se zápletkou, za kterou by se styděly i béčkové filmy. Na vině byly především zákulisní tahanice a následné dotáčky, ale to není žádná omluva pro tak nekvalitní snímek o oblíbených hrdinech.

Morbius

Dalším bodem dnešního seznamu se přesuneme k nejnovějšímu superhrdinskému filmu, který se v kinech objevil teprve na začátku dubna. Pokud jste film ještě neviděli a bojíte se, že vám prozradíme nějaké spoilery, bát se nemusíte, a to hned ze dvou důvodů. O ději vám řekneme jen základní informace a Morbius si vaši pozornost rozhodně nezaslouží.

Film s Jaredem Letem (50) v hlavní roli vypráví příběh doktora Michaela Morbiuse, který trpí vzácnou a smrtící krevní chorobou. Snaží se proto objevit lék, který by mu a ostatním, kteří trpí stejnou nemocí pomohl, ale omylem vytvoří látku, která mění lidi na upíry. Asi byste proto čekali, že bude snímek plný krve a akce, podobně jako například původní Blade, ale opak je pravdou.

Morbius je zkrátka naprostá nuda bez špetky originality, což se odráží i v recenzích filmu. Ty také často zmiňují podivný střih a zastaralé efekty, které vypadají, jako by patřily do o deset let staršího filmu.

Elektra

Původní Daredevil s Benem Affleckem (49) v hlavní roli dostává poměrně často nálepku nejhoršího superhrdinského filmu historie. Někdy se ale zapomíná, že se v tomhle příšerném filmu z roku 2003 objevila ještě jedna postava, která o dva roky později dostala vlastní film, který byl snad ještě horší.

Tahle postava se jmenuje Elektra a v obou filmech si ji zahrála Jennifer Garner (49). Ta má za sebou řadu kvalitních filmů a seriálů, a dokonce se může chlubit i Zlatým Glóbem. Za Elektru však žádnou cenu dostat ani nemohla. Ke své superhrdinské roli se navíc původně vracet ani nechtěla, ale kvůli smlouvě s Foxem nedostala na výběr.

Celý film byl neskutečnou nudou, u které často zapomenete, že má vlastně jít o komiksový superhrdinský příběh. Přes jednoduchý děj o vražedkyni, která se rozhoduje mezi dobrem a zlem, se film bere až příliš vážně a postrádá jakékoliv zábavné scény. Naštěstí má jen 95 minut.

Fantastická čtyřka

Fantastická čtyřka je komiksovým týmem, který to na stříbrném plátně nemá vůbec jednoduché. Ani jeden z pokusů vytvořit z těchto hrdinů etablovanou filmovou sérii nevyšel a jakkoliv přemrštěné byly filmy ze začátku tisíciletí, reboot z roku 2015 byl naopak extrémně nudný. Zatímco u prvních dvou filmů jste se mohli alespoň zasmát na účet tvůrců, tady vám zbyly pouze oči pro pláč.

Fantastická čtyřka z roku 2015 je neúnosným filmem, který sice trvá jen 100 minut, ale po první půlhodině budete mít pocit, že jste u něj strávili věčnost. Filmaři se opět rozhodli vyprávět příběh o tom, jak členové tohohle superhrdinského týmu získali své superschopnosti, a jejich cíl byl zřejmě unudit diváka k smrti. Na první pohled z filmu čiší, že při jeho tvorbě měl o výsledném snímku každý člen štábu jinou představu. Proto se temné scény střídají s nepovedenými vtipy a dojemné momenty následují za prapodivnou akcí (které je navíc na superhrdinský snímek poskrovnu).

Superman 4

Poslední snímek dnešního seznamu je zároveň tím nejstarším, jelikož se do kin dostal už v roce 1987. Jde o čtvrtý a zároveň poslední film, ve kterém si na sebe modročervený kostým s písmenem S na hrudi oblékl Christopher Reeve. Ten se Supermanem stal poprvé už v roce 1978 a ačkoliv je původní snímek naprosto očividně produktem své doby, stále jde o „koukatelný“ film.

To samé se však bohužel nedá tvrdit o čtvrtém dílu série, ve kterém Superman bojuje s Nuclear Manem, mužem, který se mu vyrovná ve všech schopnostech. Většina filmového štábu sérii opustila po třetím díle a na Supermanovi 4 je to velmi znát. Všechny efekty působí laciněji než dříve, akce je totálně nezáživná a většina herců vypadá, že nemají sebemenší zájem ve filmu hrát.

(tod)

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Jennifer Garner, Jared Leto, Ben Affleck, Christopher Reeve

Filmy:
Superman IV: The Quest for Peace, Fantastická čtyřka, Elektra, X-Men: Poslední vzdor

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
X-Men: Dark Phoenix, Morbius, Elektra, Fantastická čtyřka
TOPlist