5 nejnebezpečnějších filmových žoldáků

16.04.2021

Žoldáci a námezdní lovci jsou opravdu nebezpečnými nepřáteli. Živí se lovením lidí, a tak pro ně není nějaké to násilí ničím neobvyklým. Pokud se budete vzpouzet, můžete očekávat, že vám přistane tvrdá rána. Tedy pokud si vás někdo objednal živé. V opačném případě jsou vaše dny skoro určitě sečteny.

To alespoň platí u pěti následujících filmových hrdinů, jejichž morální kompas funguje trochu jinak než u normálních lidí. Jdou si nelítostně za svým a v jejich případě se dá výraz „přes mrtvoly“ brát skutečně doslovně. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici nejnebezpečnějších filmových žoldáků.

5. Barney Ross

Prvního žoldáka dnešního seznamu si zahrál muž, který má na svém kontě nespočet proslulých filmových hrdinů. Rocky Balboa, John Rambo nebo Soudce Dredd jsou jen některými z nezapomenutelných macho rolí Sylvestera Stallonea (74). Snímek, kterým se „Sly“ nominoval do dnešního článku, šel do kin v roce 2010 a Stallone nebyl ani zdaleka jediným svalovcem, který v něm zářil.

Expendables: Postradatelní totiž vypráví o skupince neohrožených žoldáků, které si v něm zahráli slavní představitelé akčních hrdinů. Kromě Stalloneho se zde objevil Jason Statham (53), Jet Li (57) nebo Terry Crews (52) a v pozdějších dílech dostali víc prostoru i Bruce Willis (66), Arnold Schwarzenegger (73) nebo Mel Gibson (65).

Postradatelní jsou vysloužilými vojáky, které spojuje postava Barneyho Rosse. Ten se rozhodl dát těmto nebezpečným mužům novou šanci a celý tým vzal pod svá křídla. Kromě toho, že je Barney hlavním stratégem, zároveň je vynikajícím střelcem i bojovníkem na blízko. Expendables si po svém debutu v roce 2010 vysloužili dvě další pokračování a zdá se, že se v současnosti pracuje na dalším.

4. Frank Martin

Když už jsme v předchozím bodě zmínili Jasona Stathama, byl by hřích zapomenout na jeho snad nejslavnější roli. V Kurýrovi hraje muže, jehož bojové schopnosti převyšují snad jen ty řidičské. Frank Martin totiž není obyčejným kurýrem, který vám doveze balík místo České pošty. Jeho zásilky jsou často mnohem nebezpečnější.

Franka si ve filmové sérii s jednoduchým názvem Kurýr najímají mezinárodní zločinci a mafiánští bossové, kteří si nemohou dovolit, aby se jejich zásilka někde ztratila. Frank se navíc řídí jediným pravidlem. Nikdy se neptat, co vlastně převáží. Je to skutečný profesionál, který si poradí s každou překážkou.

Je totiž podobně jako v případě předchozí filmové série vysloužilým vojákem, který má za sebou zkušenosti ze speciálních britských jednotek. Je proto více než skvěle připravený na každou situaci. Kromě té, kdy v kufru svého vyladěného vozu najde svázanou mladou dívku.

3. Beatrix Kiddo

Ostřílení zabijáci nemusí být vždy muži. Stačí se podívat na dvojdílný film Quentina Tarantina (58) ze začátku minulého desetiletí, a budete mít hned jasno. Elle Driver i O-Ren Ishii z Kill Bill jsou nezvykle nebezpečnými ženami, které se svými oběťmi nemají sebemenší slitování. V minulosti však udělaly jednu zásadní chybu. Nechaly naživu tu nejnebezpečnější z nich.

Beatrix Kiddo v podání Umy Thurman (50) je bývalou členkou Zabijáckého Komanda Zmijí, které v minulosti patřilo k těm nejnebezpečnějším nájemným vrahům Spojených států. Beatrix však otěhotní s vůdcem zabijáků a od komanda uteče. V den její svatby jí však její bývalí kolegové vypátrají a celou svatbu naprosto zmasakrují. I Beatrix považují za mrtvou poté, co jí proženou hlavou kulku.

„Nevěsta“ se však nevzdává bez boje a po čtyřech letech v kómatu se probouzí s jedinou myšlenkou – chce se svým bývalým kolegům pomstít a oplatit jim jejich zradu stejnou mincí. Chopí se svého nového samurajského meče a bez slitování se proseká desítkami nepřátel až k hlavě celé organizace a otci jejího dítěte. To celou dobu považuje za mrtvé, ale v Billově domě jí čeká velké překvapení.

2. Boba Fett

Skvělé žoldáky nejdete i ve světě sci-fi, a to včetně toho nejznámějšího. Ve Hvězdných válkách je takových postav celá řada, a lovem lidí se dokonce živí i celý národ. Mezi nejznámější Mandaloriany patří námezdní lovec Jango Fett a jeho naklonovaný syn Boba. Jango se dokonce stal předlohou pro klonové vojáky a jeho syn byl později pravou rukou Darth Vadera.

Po smrti svého otce se Boba rozhodl, že svůj život zasvětí stejnému povolání jako Jango. Za hrstku kreditů dokáže vypátrat a zajmout každého, na koho je vypsán nějaký kontrakt. Ve filmech má malinkou roli, ale to nezabránilo fanouškům Star Wars, aby z něj udělali jednu z nejoblíbenějších postav série.

Život Boba Fetta trochu rozšířila druhá série vynikajícího seriálu Mandalorian, která se točí kolem dalšího námezdního lovce. Din Djarin však zatím bohužel nedostal vlastní film, a tak se v dnešním článku zaměřujeme hlavně na jeho služebně staršího kolegu.

1. John Wick

Na konec dnešního článku jsme si nechali žoldáka, který se svým řemeslem už dávno skončil. Pohřbil ho do betonu hluboko pod svým domem a zařekl se, že už se k lovení lidí nikdy nevrátí. Poměrně dlouho mu to vycházelo, ale v téhle profesi zkrátka nemůžete odejít do důchodu. Jeho kariéra ho nakonec dohnala a připravila jej o veškerý život, který si tak pracně vybudoval.

Keanu Reeves (56) hraje Johna Wicka, jednoho z nejnebezpečnějších zabijáků, se kterým si opravdu není radno zahrávat. V kriminálním podsvětí si vysloužil přezdívku Baba Yaga. Není totiž nikdo, kdo by se ho alespoň trochu nebál. Je totiž expertním střelcem a bojovníkem na blízko, a tyhle dva přístupy velmi efektivně kombinuje v jeden.

Je to skutečný stroj na zabíjení, jelikož podle různých odhadů připravil ve třech svých filmech o život neuvěřitelných 299 padouchů. Jelikož se v současnosti pracuje na čtvrtém a pátém díle jeho ságy, dá se předpokládat, že své zbraně v nejbližší době jen tak neodloží.

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Keanu Reeves, Uma Thurman, Jason Statham, Sylvester Stallone

Filmy:
Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder, Kurýr, Kill Bill, Expendables: Postradatelní

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
akční filmy, Sylvester Stallone role, Rocky Balboa, žoldáci, John Wick postava, Beatrix Kiddo, John Rambo, Sylvester Stallone postavy, Boba Fett, John Wick zajímavosti, Expendables postavy, Expendables zajímavosti
TOPlist