5 nejnebezpečnějších filmových zdravotních sester

30.09.2020

Zdravotní sestry jsou něco jako strážní andělé na zemi. Starají se o zdraví svých pacientů, zpříjemňují pobyty v nemocnici a pomáhají trpícím od bolesti. Právě proto tvůrci thrillerů a hororových filmů toto povolání často zneužívají pro své snímky. Když totiž z někoho, kdo je spojován pouze s naprostým a bezpodmínečným dobrem, uděláte bezcitnou stvůru, automaticky jste si zajistili silnou reakci u svého publika.

Dnes vám proto představíme pět filmových sestřiček, do jejichž péče byste se rozhodně nechtěli dostat. Když se jim dostanete pod ruku, budete rádi, když vyváznete živí. Tyhle sestry vám totiž od vašich problému nepomohou, ale naopak vám přidělají nové. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici nejnebezpečnějších filmových zdravotních sester.

5. Laura Harriman – Sestřička

Dnešní článek začneme u méně známého filmu z roku 1997, který nějakými zvláštními kvalitami zrovna neoplývá. Zatímco na serveru IMDB získal snímek 4,7 bodů z deseti, na tuzemském ČSFD je jeho výsledek ještě horší. Čeští diváci jej ohodnotili 35 %, což je možná až moc přísný verdikt.

Film s názvem Sestřička vypráví o zdravotní sestře Lauře, jejíž otec povraždil téměř celou svou rodinu včetně sebe kvůli strachu z udání za zpronevěru. Laura za smrt svých blízkých viní pouze onoho udavače a ve chvíli, kdy jejího nového „úhlavního nepřítele“ Boba postihne mrtvice, infiltruje se do jeho rodiny jako starostlivá pečovatelka.

Bob s tím nemůže nic udělat, jelikož je po mrtvici v katatonickém stavu. Laura se rozhodne mstít na jeho rodině, kterou postupně metodicky vyvražďuje. Jak už jste asi poznali, Sestřička není žádným kinematografickým skvostem, ale za zhlédnutí stojí už jen díky prapodivně zlověstnému hereckému výkonu Lisy Zane (59) v podání šílené sestry Laury.

4. Elle Driver – Kill Bill

Druhým bodem dnešního seznamu se přesuneme k o poznání známějšímu filmu uznávaného režiséra kultovních snímků. Tímto režisérem není nikdo jiný než Quentin Tarantino (57) z jehož bohaté filmografie jsme pro dnešní článek vybrali dvoudílného Kill Billa. Děsivou sestřičkou z tohoto filmu je jednooká Ellie Driver v podání úchvatné Daryl Hannah (59).

Elle Driver s krycím jménem Kalifornský horský had je členkou Zabijáckého komanda Zmijí, která má na hlavní hrdinku v podání Umy Thurman (50) pořádnou pifku. Když nevěsta přežije útok komanda na vlastní svatbě, pokusí se jí Elle dorazit v nemocnici. Po čtyřech letech v kómatu se Beatrix Kiddo nedokáže ani sama hýbat, a tak by pro ni byl střet s pomstychtivou Elle zajisté smrtící.

Bill se však na poslední chvíli rozhodne Elle odvolat, a tak může zhrzená nevěsta konečně začít plánovat svou krvavou mstu. Není to však naposledy, co se Elle ukáže. V druhém díle se jí totiž Beatrix postaví v plné síle a Elle tak přijde o druhé oko. Beatrix ji nakonec nechá naprosto oslepenou v přívěsu s jedovatým hadem a její osud je tak zpečetěn.

3. Mrtvolné sestry – Silent Hill

V následujícím filmu se objevuje hned několik zdravotních sester, které bychom nechtěli potkat v temné uličce. Když o tom přemýšlíme, nechtěli bychom je potkat ani v prosvětlené uličce. Filmová adaptace videohry Silent Hill proto nabízí kompromis, jelikož se podobně jako její herní předloha odehrává v tajuplném městečku zahaleném v husté mlze.

Zapadlý Silent Hill je kromě mlhy, která by se dala krájet, plný i různých monster, které jdou hlavní hrdince Rose a její dceři po krku. Mezi těmito monstry jsou i příšery, které (velmi vzdáleně) připomínají zdravotní sestry. Pokud by na sobě neměly zdravotnické úbory, jen stěží byste poznali, že jde vůbec o tvory podobné lidem.

Jejich tváře jsou proměněné k nepoznání a ony sestřičky tak vypadají, jako by vypadly z vaší nejděsivější noční můry. Jde o ikonické nepřátele z videoherní předlohy, a tak se je režisér Christophe Gans (60) rozhodl zařadit i do svého filmu. Při pohledu na tahle odporná monstra začínáme závidět Američanům jejich předražené zdravotnictví.

2. Annie Wilkes – Misery nechce zemřít

Předposlednímu filmu dnešního seznamu jsme se věnovali poměrně nedávno v článku o nejlepších adaptacích knih Stephena Kinga (73). Tento snímek šel do kin v roce 1990 a nese název Misery nechce zemřít. Hrdinou příběhu je nadaný spisovatel, který kvůli nebezpečné autonehodě skončí v péči zdravotní sestry Annie Wilkes.

Annie v podání Kathy Bates (72) však není pouze dobrosrdečnou sestřičkou, ale i věrnou fanynkou zraněného spisovatele. Vše je v pořádku až do chvíle, kdy si Annie přečte Paulův nový rukopis chystané knihy. V něm se dozví, že se Paul chystá zabít její oblíbenou postavu Misery a z dobrosrdečné pečovatelky se tak stane brutální trýznitelka, která pro ránu kladivem nejde daleko.

1. Mildred Ratched – Přelet nad kukaččím hnízdem

Jakou jinou zdravotní sestru jsme si mohli nechat na konec dnešního článku než tu, která nám nahání hrůzu už od roku 1975. Tehdy se v kinech poprvé objevil oscarový snímek Miloše Formana s názvem Přelet nad kukaččím hnízdem. V něm se hlavní role McMurphyho ujal Jack Nicholson (83), který se jako nový pacient musí seznámit s pravidly psychiatrické léčebny.

Jakožto velký rebel se však odmítá podřídit, a tak se dostává do hledáčku nesmlouvavé sestry Ratchedové. Ta je na první pohled naprosto odměřená, ale pro nějaký trest nejde daleko. Její téměř geniální ztvárnění herečkou Luise Fletcher (86) jí ještě přidává na její hrůzném vystupování.

Ratchedové rozhodně dobro jejích pacientů nijak zvlášť neleží na srdci. Ke konci filmu je ochotná i lobotomizovat své pacienty jen proto, aby dosáhla svého. Její tvrdá ruka přísně vládne celé psychiatrické léčebně a sebemenší přečin tak pacientům vynáší opravdu kruté tresty.

(tod)

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Daryl Hannah, Kathy Bates, Louise Fletcher, Uma Thurman

Filmy:
Přelet nad kukaččím hnízdem, Misery nechce zemřít, Kill Bill, Sestřička, Silent Hill

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Jack Nicholson filmy, filmové postavy, thrillery, strašidelné filmy, Kill Bill postavy, Laura Harriman, Elle Driver, Mrtvolné sestry, Annie Wilkes, Mildred Ratched, zdravotní sestry, Jack Nicholson role, Jack Nicholson postavy, Daryl Hannah filmy, Daryl Hannah role
TOPlist