5 nejnebezpečnějších filmových teroristů

09.07.2019

Terorismus rozhodně není něčím, co by se mělo brát na lehkou váhu. Od útoku na americká „Dvojčata“ v roce 2001 vzrostl strach z teroristických útoků exponenciálně. Obava z teroristických útoků byla všudypřítomná a nedá se říct, že by v současnosti nějak významně opadala. Když se však nějaké téma takovým způsobem dostává do veřejného povědomí, musí na něj reagovat i kultura.

Proto v současnosti najdete celou řadu filmových teroristů, kteří se ničeho nezaleknou a svého cíle se snaží dosáhnout za každou cenu. Jejich motivace bývají způsobeny pochybnými ideologiemi, či násilnými tendencemi, ale ve svém tažení se nezastaví před ničím. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici těch nejnebezpečnějších filmových teroristů.

5. Tyler Durden – Klub rváčů

První terorista z dnešního seznamu je poněkud spekulativní. Pokud jste však neviděli snímek Klub rváčů, doporučujeme vám, abyste to raději rychle napravili. Chystáme se vám totiž vyzradit překvapivou pointu celého filmu. Tyler Durden totiž existuje jen v mysli hlavního hrdiny Klubu rváčů a je jednou částí jeho rozdvojené osobnosti.

Tyler je nebezpečný psychopat, kterému dělá dobře násilí. Proto společně s bezejmeným vypravěčem vytvoří titulní Klub rváčů, kam si podobně smýšlející lidé chodí vybít zlost. Společně zápasí až do krve, ale vše v dobré víře. Tyler se však postupně začíná radikalizovat a nekonvenční sportovní klub tak přemění v teroristickou buňku.

Skupina jeho následovatelů se proto začne soustředit na takzvaný „Projekt Devastace“, jehož cílem je zničení několika kancelářských budov, jako jasný signál boje proti konzumerismu a kapitalistické korporátní společnosti. Tyler je naprosto nevyzpytatelným teroristou, do kterého nevidí ani on sám. Přesto má však obrovské charizma a dokáže ke svému cíli přesvědčit celou řadu lidí.

4. Howard Payne – Nebezpečná rychlost

Dalším teroristou je Howard Payne, kterého můžete znát ze snímku Nebezpečná rychlost z roku 1994. I Payne je naprosto přesvědčen, že koná v zájmu dobra a jeho teroristické činy jsou tak podle něj ospravedlnitelné. Jako předčasně propuštěnému policistovi, který byl za svou dlouholetou službu v pyrotechnické jednotce odměněn jen hodinkami a zanedbatelnou finanční prémií, Payneovi přeskočí a rozhodne se své znalosti výbušnin použít proti systému, která jej podle něj zradil.

Umístí proto do dvou autobusů bomby a jednu z nich rovnou odpálí. O té druhé zavolá policii, které sdělí, že další autobus s číslem 2525 vybuchne, pokud zpomalí pod padesát mil za hodinu, pokud se z něj někdo pokusí vystoupit a pokud do tří hodin nedostane tři miliony dolarů. Howarda navíc hraje vysloužilý herec Dennis Hopper, který i takto vyšinutému atentátníkovi propůjčil své nesporné charisma.

3. Bane – Temný rytíř povstal

Následující atentátník pochází ze stránek komiksových sešitů o Batmanovi. Není jím nikdo jiný než svalnatý Bane, kterého si ve filmu Temný rytíř povstal zahrál talentovaný Tom Hardy (41). Bane má za sebou spletitou minulost, která vedla k tomu, že se připojil k zabijácké organizaci zvané Liga Stínů.

Ta má v současnosti spadeno na město Gotham, které Bane nejprve izoluje od okolního města tím, že naráz odpálí všechny mosty, které do něj a z něj vedou. Celý policejní sbor navíc vláká do pasti v podzemí, kde je dalšími výbuchy uvězní. Poté odpálí obrovský sportovní stadion, čímž v už tak nervózním městě vyvolá masivní paniku.

Aby toho ještě nebylo málo, má připravenou supervýkonnou bombu, kterou se chystá odpálit v případě, že by se město nedovedlo na pokraj zkázy samo.

2. Frank Hummel – Skála

Následující terorista byl podobně jako Howard Payne původně státním zaměstnancem, kterého chování jeho vlády rozhněvalo natolik, že se rozhodl pro radikální řešení. Jako generál americké armády obsadil Frank Hummel se svou jednotkou Alcatraz a pod záminkou odpálení biologických raket na San Francisco požadoval od vlády Spojených států vyplacení peněz rodinám vojáků, kteří zemřeli během tajných operací.

Jeho motivace jsou ze všech teroristů na dnešním seznamu nejčistší a sám Hummel je tím nejsympatičtějším z nich. Jeho řešení této komplikované situace je však nepřijatelné, což si ke konci svého života uvědomil i on sám. Rozhodne se, že rakety neodpálí, čímž však popudí svou zfanatizovanou jednotku, která se proti němu vzbouří. V poslední chvíli se tak stává hrdinou, který umírá za své hříchy.

1. Egor Korshunov – Air Force One

Jako posledního atentátníka jsme si schovali ruského teroristu, který se díky svému brilantnímu plánu a silnému charizma dostal až na soukromý tryskáč amerického prezidenta. Dokonale promyšlený plán Egora Korshunova má však jedinou chybku. Nepočítal totiž s tím, že v Air Force One hraje prezidenta Harrison Ford (76).

Gary Oldman (61) hraje ve filmu ruského teroristu, který chce unést prezidenta Spojených států, a přimět tak americkou vládu, aby propustila fiktivního ruského diktátora Alexandera Radeka z vězení. Korshunov se se svými teroristickými kumpány dostane do letadla v přestrojení za novináře, v čemž mu pomáhá jeho bývalá kariéra politického komentátora v Moskvě.

Díky tomu, že uplatili jednoho člena tajné služby, se teroristé dostávají ke zbraním a neprůstřelným vestám a začínají vraždit rukojmí, dokud nejsou jejich požadavky splněny. Naštěstí je na palubě Air Force One jeden statečný prezident, který s teroristy rozhodně nevyjednává.

(tod)

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Dennis Hopper, Gary Oldman, Tom Hardy

Filmy:
Klub rváčů, Air Force One, Nebezpečná rychlost, Temný rytíř povstal

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
teroristé, akční filmy, Harrison Ford filmy, žebříčky, Klub rváčů postavy, žebříčky postav, Gary Oldman role, nejlepší akční filmy, žebříčky filmových postav, teror, teroristé ve filmu, Egor Korshunov, únos prezidenta, únos amerického prezidenta, Bane postava, Howard Payne, Howard Payne postava, Howard Payne herec, Klub rváčů role, Tyler Durden, Brad Pitt postavy
TOPlist