5 nejlepších závodů z Rychle a zběsile

18.05.2020

Rychlá auta, krásné ženy a bombastická akce. Tak nějak by se ve zkratce daly popsat akční filmy ze série Rychle a zběsile. Zatímco první dva pojmy byly stálicemi těchto snímků už od prvního dílu z roku 2001, na exploze, přestřelky a další akční momenty se jejich tvůrci začali pořádně soustředit až v pozdějších letech.

Série, která začala u ilegálních závodů, se teď točí kolem jaderných ponorek, teroristických organizací a nebezpečných hackerů. Co přinese v pořadí devátý snímek série, který se má na plátna kin dostat v příštím roce, je zatím přísně střeženým tajemstvím, a tak se místo toho podíváme do minulosti na scény, které jsou v srdci těchto filmů.

Přestože totiž Rychle a zběsile dávno není jen o rychlých autech, jsou tato nablýskané stroje stále v centru všeho dění. Dnes vám proto představíme pět nejlepších závodů, které jste v této sérii mohli doposud vidět.

5. Jde to i pozpátku – Rychle a zběsile 8

Pro první bod dnešního seznamu jsme si vybrali prozatím poslední snímek série s pořadovým číslem osm, který se v kinech objevil v roce 2017. Právě v tomto díle figurují ty nejneuvěřitelnější věci jako je výše zmíněná ponorka, kyberteroristka a zrada člověka, pro kterého byla rodina vždy na prvním místě.

V osmém díle se totiž Dom v podání Vina Diesela (52) na chvíli zařadí mezi padouchy a postaví se proti vlastním přátelům. Na začátku filmu však všechno vypadá jako velká idylka. Dom a Letty žijí spokojenými životy na prosluněné Kubě, ale jejich pohoda se začne komplikovat v momentě, kdy Domův bratranec přijde o svoje auto.

Jedině Dom jej může vyhrát zpátky, ale oproti svému soupeři v nadupaném Fordu Crown Victoria má k dispozici pouze oprýskaný Chevrolet z minulého tisíciletí. Jak ale sám říká: „Záleží jen na řidiči.“ Dom auto svého bratrance vyždímá do poslední kapky a závod se mu nakonec podaří vyhrát. Jen při tom ztratí přehled o tom, o co vlastně závodil. Auto jeho bratrance totiž skončí v plamenech poté, co s ním pozpátku projede cílem.

4. Drift v horách – Rychle a zběsile: Tokijská jízda

V následujícím bodě se vrátíme k třetímu dílu série s podtitulem Tokijská jízda, který byl pro sérii jakýmsi „krokem stranou“. Neobjevili se v něm totiž žádní hrdinové z prvních dvou dílů a příběh se z Kalifornie přesunul do moderních ulic japonské metropole.

Hrdinou třetího dílu je student, který se kvůli ilegálním závodům dostává do křížku se zákonem. Aby unikl vězení, stěhuje se ke svému příbuznému do Tokia, kde mu ze všeho nejvíce chybí právě závody. Zanedlouho se dostává do skupiny obdobně smýšlejících lidí, kteří ale závodí úplně jinak, než je Sean zvyklý. Namísto co nejvyššího počtu koní je v Tokiu potřeba především šikovnost řidiče. Tady se totiž nejezdí sprinty na čtvrt míle, ale drifty.

Sean je k tomuto druhu závodění nejprve velmi skeptický a není schopen zatočit, aniž by nenarazil do nějakého sloupu. Kouzlu driftování propadne až ve chvíli, kdy je svědkem „spanilé jízdy“ v japonských horách. Synchronizované smykování na úzkých horských silnicích totiž spíše připomíná tanec s auty než závody, na které je zvyklý.

3. Staří známí – Rychlí a zběsilí

Ve čtvrtém díle s názvem Rychlí a zběsilí se diváci opět setkávají se starými známými. Dom a Brian v podání tragicky zesnulého Paula Walkera se z rozdílných důvodů snaží dostat do drogového kartelu v LA. Brian je opět policistou v utajení, který se snaží kartel rozbít zevnitř, zatímco Domovy důvody pro zapojení do zločinecké organizace jsou mnohem osobnější.

Přijímací řízení vůdců kartelu je poměrně přímočaré. Stačí vyhrát závod a jste přijati. Dom a Brian samozřejmě nejsou jedinými uchazeči, ale jejich řidičské vlastnosti jsou naprosto bezkonkurenční. Brian musí téměř celý závod odjet v protisměru a kličkovat před nebezpečnými kolizemi, zatímco Dom bojuje s extrémně agresivním protivníkem.

Asi není velkým překvapením, že posledními dvěma hráči jsou právě Dom a Brian. O vítězi rozhodne až poslední čtvrt míle závodu a ani jeden ze závodníků se vítězství rozhodně nechce vzdát.

2. Skok přes most – Rychle a zběsile 2

Každý z dílů série Rychle a zběsile začíná napínavým závodem, který má divákům ukázat, na jaký film se to vlastně dívají. Ty nejbombastičtější scény si tvůrci samozřejmě nechávají na konce svých filmů, ale i začátky mají tyto snímky velmi silné. Za zmínku rozhodně stojí závod z úvodu teprve druhého filmu, během kterého se Brian snaží získat pozornost šéfa jednoho z gangů v LA.

Brian čelí třem ostříleným závodníkům v nablýskaných žihadlech, která ze silnic kalifornského velkoměsta trhají asfalt. Při sledování závodu vám budou oči zůstávat nejen na nebezpečných manévrech řidičů, ale i na vyumělkovaných autech opatřených různobarevným podsvícením.

Celý závod je velmi vyrovnaný, a to až do chvíle, kdy se jej jeho organizátoři rozhodnou udělat nebezpečnějším. Trať totiž vedou přes padací most, který se rozhodnou zvednout a vytvořit tak obrovský skokánek. Ne každý má však na takhle nebezpečnou jízdu žaludek.

1. Závod o svobodu – Rychle a zběsile

Který jiný snímek si nechat na závěr než ten, kterým to všechno začalo. K poslednímu závodu dnešního článku došlo mezi Brianem a Domem na samém konci původního Rychle a zběsile. Brian vyšetřuje Domovu partu, která když zrovna nezávodí, okrádá řidiče náklaďáků převážející drahou elektroniku.

Když všechno vyjde najevo a je prozrazena i Brianova pravá identita, poměří s Domem své schopnosti v závodě na čtvrt míle. Dom sedí ve vymazleném Chargeru, který zdědil po svém otci, zatímco Brian řídí Toyotu Supra. Předmětem jejich závodu je Domova svoboda. Pokud totiž vyhraje, nechá ho Brian jít bez zatčení.

Napínavý závod vede přes železniční trať a oběma se tak tak daří uniknout blížícímu se vlaku. To však není jediné nebezpečí, které na mistry volantu čeká. Těsně za přejezdem totiž Dom v plné rychlosti nabourá do náklaďáku a svoje auto tak zničí. Brian mu přesto dá klíčky od své Supry a nechá ho z místa nehody ujet.

(tod)

Fandím
10 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Paul Walker, Vin Diesel

Filmy:
Rychle a zběsile 2, Rychle a zběsile, Rychle a zběsile: Tokijská jízda

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
akční filmy, Paul Walker filmy, Paul Walker smrt, rychlá auta, Vin Diesel role, Vin Diesel filmy, superauta, Paul Walker role, Rychle a zběsile 8, Rychle a zběsile: Tokijská jízda, drift, drift video, drift v horách, akční série
TOPlist