5 nejlepších vtípků ukrytých v titulcích filmů

20.11.2018

Díky superhrdinským filmům komiksového studia Marvel se už velká část návštěvníků kin naučila zůstávat v sálech až do skončení titulků. A je to dobře, alespoň pak máte kvůli čekání na potitulkové scény šanci vidět, kolik lidí se na vzniku filmu podílelo. Často jsou to totiž stovky až tisíce jednotlivců, kteří se spojili, aby dali vzniknout jednomu společnému dílu.

Aby vám však filmaři čekání na skončení titulků co možná nejvíce zkrátili, občas se rozhodnou pojmout závěrečné titulky netradičním způsobem. Málokoho totiž baví sedět po tmě a zírat na černou obrazovku s bílým písmem při poslechu soundtracku k filmu, který právě viděl.

Proto se v titulcích často objevují různé vtípky, kterých si může všimnout jen pozorný divák, který v kině poslušně zůstává až do úplného konce sledovaného filmu. Showbiz vám proto nyní přináší pětici těch nejlepších z nich. Jak to ale máte vy? Zůstáváte v sálech až do skončení titulků, nebo odcházíte při poslední scéně? Podělte se s námi v komentářích!

5. Strážci Galaxie Vol. 2 – I titulky jsou Groot!

Za první titulkový vtípek jsou zodpovědní tvůrci druhého dílu komiksových Strážců Galaxie. Tentokrát však nemáme na mysli množství potitulkových scén doplňujících celkový příběh. Jde totiž o jednu legrácku, kterou v titulcích můžete přehlídnout jen těžko.

Pokud si rádi čtete jména členů filmových štábů, určitě vám neuniklo, že v případě Strážců Galaxie Vol.2 musíte být v tomto čtení setsakramentsky rychlí. Náhodná jména se totiž během titulkového zakončení filmu totiž nejprve objevují jako všeříkající nápis ve znění „I am Groot“. Po několika okamžicích však zablikají a změní se ve jméno té či oné osoby zodpovědné za příslušnou filmovou roli či profesi.

Jako „I am Groot“ se nejprve objeví prohlášení, že během natáčení filmu nebyla zraněna žádná zvířata. I zde si ze svých diváků Strážci Galaxie střílí, jelikož se nápis z „I am Groot“ změní na „Během natáčení nebyli zraněni žádní mývalové či stromová stvoření. To samé se však bohužel nedá říct o jejich chovatelích.“

4. Vřískot – A neděkujeme…

Během titulků mají tvůrci i jedinečnou možnost poděkovat osobám či organizacím, kteří sice nebyli přímou součástí jejich snímku, ale nějakým způsobem se o jeho vznik zasloužili. Dá se to přirovnat k věnováním či poděkováním, která naleznete v knihách.

Tvůrci hororového snímku Vřískot z roku 1996 však tuto příležitost využili poněkud odlišným způsobem. Příběh tohoto bodu na dnešním seznamu se váže k jedné z natáčecích lokací Vřískotu, jelikož měli filmaři původně přislíbené natáčení v místní škole. To jim však školská rada kalifornského městečka Santa Rosa na poslední chvíli odřekla, a tak museli tvůrci okamžitě najít jiné řešení.

Tahle zrada jim očividně ležela v žaludku po celou dobu produkce filmu, což dokazuje i jejich rozčilený vzkaz v titulcích filmu. Na jejich samém konci totiž naleznete nápis „Neděkujeme školské radě okrsku Santa Rosa“. Trochu malicherné, ale opodstatněné dloubnutí

3. Klub rváčů – Andrew, Kevin a Walker

Klub rváčů byl dalším úspěšným počinem skvělého režiséra Davida Finchera (56), který stojí za mnoha hity jako je Zodiac, Hra nebo Sedm. Právě odkaz na poslední zmíněný snímek se objevil v titulcích Klubu rváčů.

Vzpomeňte si na scénu z tohoto úspěšného thrilleru z roku 1999, ve které protagonistu Jacka/Tylera vyslýchá trio vládních agentů. Ve filmu samotném nikdy nezazní jména těchto mužů, ale pokud se podíváte do titulků, zjistíte, že jim Fincher dal jména Andrew, Kevin a Walker.

Tato jména se vám mohou na první pohled zdát jako naprosto náhodná, ale když je spojíte, dostanete jméno Fincherova dobrého známého. Andrew Kevin Walker (54) je totiž úspěšným scénáristou, který sepsal scénář právě i k výše zmíněnému akčnímu thrilleru Sedm.

2. Harry Potter a vězeň z Azkabanu – Neslušný pobertův plánek

Tvůrci v pořadí třetího filmu o čarodějnickém učni s jizvou ve tvaru blesku na čele se rozhodli, že titulky tohoto filmu pojmou originálním způsobem, který bude stylizovaný do jednoho z mnoha magických předmětů, které se ve filmu objeví.

Už tato stylizace do takzvaného Pobertova plánku je zajímavá sama o sobě, ale my máme na mysli ještě něco konkrétnějšího. Jednotlivá jména se totiž objevují jako šlápoty na mapě Bradavického hradu. Když ale dáváte opravdu velký pozor, nemůžete si nevšimnout dvou párů velmi sblížených bot, které se v jeden moment objeví v levém dolním rohu obrazovky.

Co tam ti nezbední studenti asi dělají, necháme ale raději na vás. Jisté je jen to, že určitě porušují hned několik bodů školního řádu zároveň.

1. Žhavé výstřely – Prapodivné zajímavosti

Jen s velkými obtížemi byste hledali jiný film, který je až po okraj nabitý různými vtipy a narážkami, jako jsou ty ze série Žhavé výstřely. Charlie Sheen (53) a spol. vám zkrátka nedají chvíli vydechnout a neuplyne ani minuta, aby se vás nepokusili něčím rozesmát. Některé pokusy o vtipy jsou samozřejmě horší než jiné, ale my tu nejsme od toho, abychom posuzovali kvalitu humoru.

Jsme tu ale proto, abychom vám přiblížili vtipy zakomponované v titulcích k různým filmům a ani v tomhle ohledu Žhavé výstřely nepolevují. V titulcích totiž najdete spoustu nesouvislých informací, které nemají s filmem ani jeho herci pranic společného a jsou tam jen pro vaše pobavení.

Dozvíte se například recepty na různé dezerty, dostanete instrukce, co byste měli dělat po zhlédnutí filmu (jedním z bodů je i návštěva mlékárny pro obeznámení se s procesem přípravy mléka) nebo je vám přednesena nepravdivá informace o vynálezci tatarské omáčky. Titulky pak končí větou: „Pokud byste z kina odešli, když titulky začaly, už byste byli doma.“

(tod)

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Andrew Kevin Walker, Charlie Sheen

Filmy:
Žhavé výstřely, Harry Potter a vězeň z Azkabanu, Vřískot, Klub rváčů, Guardians of the Galaxy

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Charlie Sheen filmy, Harry Potter zajímavosti, Klub rváčů zajímavosti, Strážci galaxie 2, Strážci galaxie vtipy, Groot, Strážci galaxie Groot, postava Groot, vtipy ve filmech, vtípky v titulcích, vtipné filmové titulky, Harry Potter vtipy, film Vřískot, Vřískot horor, Klub rváčů film, Klub rváčů autoři
TOPlist