5 nejlepších superhrdinů bez superschopností

31.07.2022

Superhrdinské filmy jsou v naprosté většině případů založené na schopnostech, o kterých si my obyčejní smrtelníci můžeme nechat jenom zdát. Se zločinem se přeci jen bojuje o něco snadněji, když je člověk nezranitelný, superrychlý, neviditelný nebo se dokáže proměnit v ohnivou kouli. O to úctyhodnější jsou hrdinové, kteří se rozhodli bránit bezbranné, aniž by k tomu měli nějakou sadu speciálních schopností.

Následující hrdinové se zločincům mohou postavit díky tvrdému tréninku, píli a odhodlání (a v některých případech i obrovským balíkům peněz). Ty z nich udělaly nezastavitelné mašiny spravedlnosti. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici nejlepších superhrdinů, kteří se zločinem bojují i bez speciálních schopností.

Daredevil

První superhrdina dnešního seznamu nejenže nemá žádnou superschopnost, ale zároveň dokonce trpí i vážným postižením. Matt Murdock totiž ještě jako malý kluk oslepl poté, co se do jeho očí dostala jakási radioaktivní látka. Ztráta zraku s sebou však nesla i poměrně překvapivý bonus. Matt si dokázal vycvičit své ostatní smysly natolik, že vlastně zrak vůbec nepotřebuje.

Díky bezchybnému sluchu a hmatu se dokáže jako superhrdina Daredevil prohánět po střechách nočního New Yorku, kde bojuje se silami podsvětí. Mohli byste si myslet, že mu zrak bude chybět především při soubojích, ale i tam ho zachraňují ostatní smysly. Matt má navíc obrovskou výhodu v tom, že jej ze superhrdinství nepodezřívá vůbec nikdo. Kdo by si totiž mohl myslet, že je tímto neohroženým hrdinou slepý právník?

V minulosti si Daredevila neslavně střihnul Ben Affleck (49), ale v roce 2015 přišla role Charliemu Coxovi (39), který si s ní poradil naprosto fantasticky. Proto měli fanoušci komiksových filmů ohromnou radost, když se objevil v posledním Spider-Manovi a ještě větší nadšení sklidilo oznámení připravované minisérie s názvem Daredevil: Born Again.

Black Widow

Dalším hrdinou je jediná žena dnešního seznamu, kterou už téměř dvanáct let ztvárňuje krásná Scarlett Johansson (37). Ta se role Natashy Romanoff zhostila poprvé v roce 2010, kdy si zahrála vedlejší postavu v druhém Iron-Manovi. I když byla její Natasha v příběhu Iron Mana 2 vcelku nedůležitá, komiksoví nadšenci si ji okamžitě zamilovali, a to i přesto, že nemá žádné superschopnosti.

Natasha alias Black Widow je bývalou ruskou špionkou, která si prošla intenzivním a pro mnohé smrtícím výcvikem. Netrvalo to dlouho a Natasha přeběhla na „druhou stranu barikády“ a stala se jedním z nejlepších agentů organizace S.H.I.E.L.D. Black Widow je expertkou v různých bojových uměních, bezchybnou střelkyní, mistryní převleků a agentkou, která dokáže získat informace odkudkoliv a z kohokoliv.

Iron Man

Ačkoliv jsme Iron Mana zmínili již v předchozím bodě, byl by hřích nevěnovat mu vlastní „zářez“ ve článku o nejlepších superhrdinech bez speciálních schopností. Tony Stark ale jednu záviděníhodnou schopnost má. Dokázal se dobře narodit do rodiny bohatého vynálezce a vývojáře smrtících nástrojů všeho druhu.

Tony by ale hladem nejspíš netrpěl, ani kdyby se narodil někomu jinému. Ačkoliv na první pohled působí jako rozmazlený floutek (kterým částečně je), je to génius, který je ještě schopnějším vynálezcem než jeho otec. Právě díky své genialitě a šikovnosti si dokázal sestrojit téměř nezničitelný oblek, který používá, když jako Iron Man bojuje proti silám zla.

Právě téhle postavě, kterou v roce 2008 poprvé ztvárnil Robert Downey Jr. (57) Marvel vděčí za obrovský boom zájmu o superhrdinské příběhy. Na bedrech Iron Mana totiž stojí úspěchy všech (v současnosti 34) filmů, které spadají do propojeného vesmíru filmového Marvelu.

Green Arrow

V první části dnešního článku jsme se bavili výhradně o hrdinech od Marvelu, ale i konkurenční DC nabízí hrstku hrdinů, kteří si přízvisko „super-“ zasloužili jen tvrdou dřinou a velkými balíky peněz. Prvním z nich je Green Arrow, kterého si v seriálu jednoduše pojmenovaném Arrow zahrál Stephen Amell (41).

Oliver Queen je synem miliardáře, který společně se svým otcem ztroskotá na pustém ostrově. Po pěti letech na tomto záhadném místě plném magie a mystických předmětů se do civilizace vrací jen bojem zocelený Oliver. Ten se po svém návratu chopí luku a šípů a vydává se napravit křivdy, které napáchal jeho otec. Ten totiž ke svému jmění nepřišel zrovna poctivými metodami.

Oliver však peníze svého otce využívá k tomu, aby své město Starling City zbavil zločinu a kriminálních živlů. Ovládá řadu bojových umění a podobně jako Hawkeye od konkurenčního Marvelu má i on v toulci spoustu speciálních šípů s různými vlastnostmi.

Batman

Na konec dnešního článku jsme si nechali hrdinu, kterého jste tady pravděpodobně hledali hned po přečtení titulku. Nikdo zkrátka nemůže napsat článek o superhrdinech bez speciálních schopností, aniž by zmínil ochránce města Gotham. Asi nemá cenu dál skrývat, že posledním komiksovým borcem dnešního článku není nikdo jiný než Batman.

Bruce Wayne je sirotkem, kterého od malička vychovával jeho rodinný sluha Alfred. Ten ho dovedl k obrovské zodpovědnosti a smyslu pro spravedlnost. Díky tomu se z Bruce nestal rozmazlený sirotek s miliardovým dědictvím, ale odhodlaný hrdina, který bojuje s bezprávním všeho druhu.

Za ta léta si Batmana zahrála celá řada herců od Adama Westa až po Roberta Pattinsona (36), jehož The Batman se v kinech objevil teprve letos. Pokračování tohoto nesmírně ponurého filmu bychom se měli dočkat v roce 2024 a kromě Pattinsona a dalších herců se k tomuto filmu vrátí i režisér původního snímku – Matt Reeves (56).

(tod)

Fandím
22 fanoušků
Nesnáším
6 antifanoušků
Celebrity:
Scarlett Johansson, Robert Pattinson, Robert Downey Jr., Ben Affleck

Filmy:
Iron Man 2, Batman, Daredevil, Arrow

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Robert Downey, Avengers Marvel, Scarlett Johansson film, Ben Affleck superhrdina, komiksové filmy, marvel, black widow, filmy se superhrdiny, superhrdinky, DC hrdinové
TOPlist