5 nejlepších sitcomů na Netflixu

02.06.2020

Streamovací služby získávají ve světě filmů a seriálů stále silnější pozici. Čím dál víc tvůrců se z tradičních televizí přesouvá k tvorbě pro Netflix, HBO GO, Hulu a další služby, které své seriály nabízejí divákům přes internet. Nejsilnějším hráčem na poli těchto firem je americký Netflix, který můžete sledovat i v České republice.

Netflix českým divákům nabízí nejen filmy a seriály s českými titulky, ale v některých případech i s českým dabingem. Pokud však ovládáte angličtinu, doporučujeme si nastavení přepnout na tento jazyk, jelikož se tak dostanete ještě k širší nabídce zábavy. V dnešním článku se však budeme pevně držet jen počinů, které mají alespoň české titulky.

Dnes se totiž zaměříme na pětici těch nejlepších sitcomů, které na Netflixu můžete sledovat.

5. Nezdolná Kimmy Schmidt

První seriál vznikl v roce 2015 a svou čtvrtou a poslední sérii zakončil v roce 2018. Hrdinkou sitcomu s názvem Nezdolná Kimmy Schmidt je poměrně nepřekvapivě mladá Kimmy, která posledních patnáct let svého života prožila v apokalyptickém kultu. Po tak dlouhé době svým věznitelům uniká a rozhodne se žít v New Yorku.

Jelikož své mládí prožila v protiatomovém bunkru, je pro ni svět velkoměsta něčím naprosto neznámým, ale zároveň velmi lákavým. Kimmy začne žít v jednom newyorském bytečku a spolu se svým výstředním spolubydlícím Tytusem, bytnou Lillian a šéfovou Jacqueline zažívá spoustu vtipných situací. Především se však mladá dívka musí vypořádat se svou minulostí a všemi nástrahami, které moderní svět skrývá.

Seriál původně vznikl pro televizi NBC, ale přes různé korporátní machinace nakonec skončil v rukách Netflixu. Za jeho vznikem stojí geniální komediální mozky Tiny Fey (50) a Roberta Carlocka (48), kteří mají na svědomí například i úspěchy dalšího kultovního sitcomu s názvem Studio 30 Rock.

4. Zpátky do školy

I další seriál vznikl pod záštitou americké televizní stanice NBC, která si s ním dělala, co se jí zachtělo. Nejdříve se zbavila jejího tvůrce Dana Harmona (47), mozku stojícího za seriály Rick a Morty, Arrested Development, Computerman nebo The Sarah Silverman Program. Po jedné podprůměrné sezóně jej přibrali zpátky, ale zanedlouho seriál „zařízli“ úplně, aniž by mu poskytly důstojný konec. Ten později zařídila obskurní streamovací služba Yahoo! Screen, ale v současnosti patří práva na vysílání seriálu Zpátky do školy Netflixu.

Zpátky do školy vypráví příběhy prazvláštní skupiny studentů veřejné vysoké školy Greendale, která se ve srovnání vzdělávacích institucí nachází někde na spodu žebříčku. V různorodé studijní skupině jsou mimo jiné charizmatický právník s falešným diplomem, atraktivní aktivistka s nízkým sebevědomím, závislák na popkultuře, který žije ve vlastním světě, a Chevy Chase (76). Jeho postava se sice jmenuje Pierce, ale chová se jako xenofobní sexista, kterého nemůže nikdo vystát, takže jde o skutečně padnoucí roli.

Seriál Zpátky do školy je unikátní svým zpracováním, jelikož se každý jeho díl může chlubit jiným zpracováním. Každý totiž paroduje jiný žánr, a zvládá to skvěle. Najdete zde romantiku, animáky, akci, sci-fi, dobrodružství, zkrátka všechno, na co si vzpomenete. Hrdinové seriálu vám navíc skutečně přirostou k srdci, a budete se k jejich příběhům velmi rádi vracet.

3. Dobré místo

Seriál Dobré místo se zabývá otázkou, co se s námi stane po smrti. Nejde na to však žádným hloubavým způsobem plným filozofických žvástů a etických dilemat. Filozofické žvásty a etická dilemata totiž využívá velmi vtipným způsobem, ze kterého nejednou vyprsknete smíchy.

Hlavní hrdinkou je Eleanor Shellstrop v podání Kristen Bell (39), která se po své tragické smrti ocitá na „Dobrém místě“. Jak ale sama dobře ví, rozhodně nevedla spořádaný život, který by jí měl opatřit dostatek bodů pro posmrtný život v nebi, a někdo v posuzování jejího případu pravděpodobně udělal zásadní chybu. Rozhodne se proto spojit síly s profesorem etiky, který se v nebi objevil krátce po ní, a vylepšit své šance na to, aby zapadla mezi ostatní dobráky.

Zanedlouho však zjišťuje, že její povaha způsobuje na Dobrém místě řadu podivných událostí, které klidný chod ráje značně poškozují. Naštěstí v tom není sama, jelikož se zde nachází tři další hříšníci, které systém vyhodnotil špatně. Postupem času se navíc ukáže, že ani ono „Dobré místo“ není ve skutečnosti tím, za co se vydává.

2. Brooklyn 99

I následující sitcom popisuje příběhy výstřední partičky lidí. V případě seriálu Brooklyn 99 jsou však v centru dění policisté z devětadevadesátého okrsku v americkém Brooklynu. Hlavního hrdinu ztvárnil Andy Samberg (41), kterého můžete znát z pořadu Saturday Night Live, jeho komediální hudební skupiny The Lonely Island nebo jako dabéra jedné z hlavních postav animované série Hotel Transylvánie.

Jake Peralta je úspěšný charismatický detektiv, který si je však svých vyšetřovacích schopností až moc dobře vědom. Pro vyšetřování má zkrátka talent, ale chybí mu píle, disciplína či vyspělost. Je totiž přerostlým dítětem. To samozřejmě vadí snaživé Amy, která dosahuje podobných výsledků jako Jake, jen pro to dělá mnohem víc.

Když jejich okrsek dostane nového kapitána, stoického Ramonda Holta, dynamika celého oddělení se naprosto změní. Holt totiž zpočátku nemůže vystát ani Jakeovo dětinské chování, ani přílišnou snaživost Amy. Postupně mu však všichni členové jeho nového týmu přirostou k srdci, a ačkoliv to nedává znát, položil by za ně život.

1. Přátelé

Na konec dnešního seznamu jsme si schovali snad ten nejlegendárnější komediální seriál, který kdy spatřil světlo světa. Na televizních obrazovkách se poprvé objevil v roce 1994 a jeho poslední desátá série skončila v roce 2003. Hlavními hrdiny tohoto sitcomu je partička kamarádů, která společně/přes chodbu/přes ulici žije na newyorském Manhattanu a prožívá celou řadu různých příběhů, o kterých si nejraději povídají ve své oblíbené kavárně kousek od Central Parku.

Už asi každý tuší, že hrdiny posledního seriálu na dnešním programu jsou Phoebe, Chandler, Joey, Ross, Monica a Rachel alias Přátelé. Úspěch tohoto seriálu se snažila napodobit řada moderních sitcomů, a i takové hity jako jsou například Jak jsem poznal vaši matku nebo Teorie velkého třesku (které oba také najdete na Netflixu), také vycházejí z úspěchu vydlážděného Přáteli.

(tod)

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Chevy Chase, Tina Fey, Kristen Bell, Andy Samberg

Filmy:
Zpátky do školy

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
sitcomy, Netflix, seriálové tipy, žebříčky, žebříčky seriálů, nejlepší seriály, tipy na seriály, Netflix seriály, Netflix Přátelé, Netflix típy, seriáll přátelé, Nezdolná Kimmy Schmidt, Nezdolná Kimmy Schmidt Netflix, Zpátky do školy, Zpátky do školy seriál, Zpátky do školy sitcom, Zpátky do školy Netlix, nejlepší sitcomy, sitcomy Netflix, Brooklyn 99
TOPlist